Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NOF View Post
    Bine a fost doar o parere, pentru ca oricum acele butoane sunt usor accesibile cand esti cu mainile pe volan, dar uite inca o idee: butoane iluminate la plafoniera. Si cu asta chiar sunt de acord.
    Eu mi-am facut butoane iluminate la plafoniera.Si pozele aferente
    Attached Files

    Comment


    • butoanele stau aprinse tot timpul sau se aprind odata cu pozitiile ?
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Tot timpul.

        Comment


        • Arata bine, am sa fac si eu asta, ce fel de LED- uri ai folosit? Eu prin sertar am rosii clasice, oare merg, se vad?

          trimis de pe mobil
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Astea sunt led-urile http://www.ebay.com/itm/181415782890...%3AMEBIDX%3AIT

            Se vad foarte frumos noaptea.

            Comment


            • Multimesc, orange de 3mm....gasesc eu in pravalie.

              trimis de pe mobil
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • e o chestie draguta iluminarea butoanelor plafonierei, dar nu mi se pare ok sa stea aprinse led-urile tot timpul, chiar daca uch-ul taie alimentarea dupa x minute.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Odată ce uch taie curentul se sting și ele.

                  Comment


                  • acestea sunt pozele promise cu oglinzile pt unghiul mort
                    am pozat doar oglinda de la sofer, la cea de la pasager nu am reglat inca unghiul
                    este fain ca in aceasta oglinda se vede exact ce nu se vede in oglinzile laterale
                    in poze nu se vede asa de bine diferenta intre unghiurile diferite ale oglinzilor, dar in realitate este altceva, depinde mult de unghiul unde este pozitionat soferul cand conduce
                    Attached Files
                    Last edited by panselin4; 11 February 2016, 23:51.

                    Comment


                    • Originally posted by SCORPION21 View Post
                      Odată ce uch taie curentul se sting și ele.
                      Si utilitatea dispare! Ideal ar fi sa fie alimentate odata cu pozitiile, astfel poti vedea butonul pe intuneric.
                      Am vrut sa pun leduri la a mea, dar nu exista acele gauri in capetele butonului ca la plafoniera cu 3 butoane.

                      Comment


                      • Am spus ca stau aprinse tot timpul iar cand scoti cheia din contact dupa un anumit timp( 1-2 min) UCH-ul taie curentul ai implicit si alimentarea lor.Cand deschizi masina din inchidere sau alarma sa aprinde automat si lumina cu ledurile de la lampa.

                        Chiar sunt utile.

                        Comment


                        • spik, cred ca se poate "recicla" un buton de la o plafonieră cu 3 spoturi. sau mai bine, montezi una, deşi personal nu vad utilitatea atâtor spoturi.
                          m-a atras şi pe mine ideea ledurilor în butonul plafonierei, dar când am văzut că stă aprins tot timpul, mi s-a părut o treabă făcută pe jumătate.
                          mai util consider a fi 1 sau 2 leduri care dau o lumina difuza (eventual oranj ca sa fie in ton cu bordul) în spaţiul de depozitare de la baza consolei.
                          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                          Comment


                          • Poate ne explici cum ai facut alimentarea ledurilor.
                            La Sandero meu din 2011,1,6mpi, la plafoniera am 3 fire: o masa si doua plusuri din care unul este permanent. Celalalt plus este comandat si temporizat.Astfel butonul de la plafoniera, in functie de pozitie, opreste alimentarea de tot, comuta pe comanda/temporizare sau alimenteaza permanent.
                            Deci nu am cum sa alimentez aceste leduri altfel decat becul "principal"! Deci ori se aprind si se sting odata cu becul de lumina ambientala ori raman aprinse permanent!
                            Poate la Logan 2 sunt alte posibilitati.
                            Last edited by spik; 13 February 2016, 00:13.

                            Comment


                            • pai n-am mai făcut tocmai pentru că ledurile ar fi trebuit să stea aprinse permanent.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • Scuze, ma adresam "scorpionului"!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google