Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce se gasesc la rusi atat de multe accesorii pentru Dacia si la noi nu? De asemenea, si sper sa nu gresesc, de ce la rusi Loganurile sunt echipate cu motoare mai puternice si noi avem parte de motoare minuscule? In ritmul asta o sa avem pe Logan 3 motor de 0.5 Turbo in 2 pistoane! )
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

    Comment


    • Pentru că îi doare undeva de ECO, norme poluare pentru că la ei de abia acum ABS și ESP sunt standard (repartitor pe Logan II nu ai văzut, este) etc

      Acum au doar dCi euro5(aveau euro3 și 4) și H4M lanț 113CP aka 1,6SCe
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • plus ca ii doare si la banana de pretul carburantului:
        2.36 lei/litru benzina
        2.19 lei/litru motorina

        Comment


        • Motorul asta suna super bine pe Logan : H4M lanț 113CP aka 1,6SCe.

          Comment


          • Euro5 și 170gCO2 sună și mai bine la portofel, bonus ots pe garnitura de chiulasă
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • 1,2 tce 125 cp pe logan si faceau racheta. Logan Sport!

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Euro5 și 170gCO2 sună și mai bine la portofel, bonus ots pe garnitura de chiulasă
                Nu am inteles exact ce vrei sa subliniezi aici.

                Comment


                • Mă ajută cineva să îmi spună ce model de becuri se găsesc în noul model de lampă+cel lunetă, de la loganul berlina model nou?
                  Vreau să comand genul acesta de becuri led și nu vreau să iau ce nu trebuie
                  Mulțumesc
                  Attached Files

                  Comment


                  • Care
                    Originally posted by dl_dr25 View Post
                    noul model de lampă+cel lunetă,
                    ?

                    La lunetă ai w16w restul sunt p-uri cu mici rezerve la ceață stânga ph2 99% w21w
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Pt lunetă să înțeleg ca este acest model?
                      Iar pt lampă avem
                      1. R - BA15S
                      2. STOP POZIȚII - BAY15D ( adică piciorușele sunt decalate ) ?
                      Mulțumesc
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Euro5 și 170gCO2 sună și mai bine la portofel, bonus ots pe garnitura de chiulasă
                        Nu știu același motor de pe dokker? Se înlocuiește garnitura de chiuloasa?

                        Comment


                        • E pentru H4M430/438 1,6 SCe euro5 (Duster ph2/Logan II) fabricat la Avtovaz - Togliatti- Rusia

                          Dokkerul e cu H4M73x 1,6 SCe euro6
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Mulțumesc frumos!

                            Comment


                            • Merită un set incalzire în scaune + carenaje la 250 lei ?

                              Comment


                              • Originally posted by dl_dr25 View Post
                                Mă ajută cineva să îmi spună ce model de becuri se găsesc în noul model de lampă+cel lunetă, de la loganul berlina model nou?
                                Vreau să comand genul acesta de becuri led și nu vreau să iau ce nu trebuie
                                Mulțumesc
                                Nu exista din fabrica becuri cu led pentru logan. Doar daca pui tu niste chinezarii.

                                Originally posted by razvanCC View Post
                                1,2 tce 125 cp pe logan si faceau racheta. Logan Sport!
                                Si primul copac era al tau...
                                Last edited by ManGreek; 13 February 2017, 23:10. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google