Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai linistit ca stiu ca nu are leduri. Am pe actualul logan led dar la 10-12$ bucata, daca vrei sa cumperi la 2-4$ mai bine ii dai la un cerșetor. Ma uit aici pe forum si vad o cumunitate închisă si nu foarte dornica de a împărtăși informații prin comparație cu d.....c.... unde am fost activ in primii ani cand am achizitionat actualul logan.
    Imi cer scuze la toți membri, dar aceasta este impresia mea.
    PS : putin din ce am gasit prin laptop , cu ce am facut la masina, cu volanul este facuta poza pt husa de la volan fiindcă sa ros si era deranjant la mâna
    Attached Files

    Comment


    • eu unul nu m-as risca, cu improvizatii...
      Daca doresti sa stii ce tipuri de becuri sunt si nu e cineva care sa iti raspunda cauta pe internet ca o sa te redirectioneze la ceva discutii sau in cartea tehnica. Sau mai este pe siteul osram unde iti arata ce bec are orice masina.

      Find the right lamp for your car with the OSRAM Lamp Replacement Guide. Choose your vehicle, the lamp position and find compatible products.


      selectezi masina, motorizarea, modelul si vezi aici absolut orice bec, soclu.

      Comment


      • În față noul model are H7 pe ambele faze, în spate nu știu ce are berlina că am MCV dar o să mă uit mai târziu în manual, că e comun.

        Comment


        • Interesant , daca ramai fara faza scurta iei becurile dupa lunga .
          Eu am luat deja un set (95 lei) acum imi ramane sa mai iau unul.
          Multumesc
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by dl_dr25 View Post
            ... daca ramai fara faza scurta iei becurile dupa lunga ...
            Poti sa iei becurile si inainte de lunga, nu numai dupa. Nu??
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Eu momentan am o babuta din 2007, cea noua dupa 20.03 ma intalnesc cu ea , asa ca pt mine sunt multe necunoscute.

              Comment


              • Vin si eu cu o idee de imbunatatire,initial am cautat pe forum daca mai exista discutia si nu am gasit nimic in timpul scurt pe care l-am alocat cautarii.
                Ideea este de a schimba volanul propriu zis cu unul de audi( am ales audi doar pentru ca-mi place volanul,emblema ar disparea bineinteles) ).
                Asa ca, exista vreo posibilitate de a fi compatibil un volan de audi pe logan 2?...si comenzile de pe volan ar putea fi functionale pe noul volan?
                Multam !!!

                Comment




                • Cred ca intelegi ideea...

                  Comment


                  • Referitor la protectiile pentru buza aripilor, despre care s-a discutat mai devreme.

                    Logan 1 PH2: A venit cu ele din fabrica, decembrie 2011. Nu am avut probleme cu rugina in acele zone.

                    Logan 2: De ce mi-a fost teama, n-am scapat (poze atasate - aripa stanga spate). Dupa numai o luna de la achizitie. Sunat la Dacia, Renault, coduri ...nu exista si nu se pot aduce la noi, dupa cum spunea si t0rquemada.



                    PS: Am vorbit cu un rus pe un site cu piese auto. In principiu se pot trimite prin curier, dar costa transportul cat plasticele, poate chiar mai mult. Iar plasticele, daca-mi amintesc bine, cel mai mic pret era undeva la 250 RON.

                    PS2: Daca aduce cineva, rog sa-mi dea de veste.

                    IMG_20161230_180723.jpg IMG_20161230_180814.jpg

                    Comment


                    • E normal, se fabrică la ei , ca și capacul cu mâner pentru portbagaj Logan care e doar 120ron fără nimic(transport și eventuale taxe)
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by Olly09 View Post
                        Vin si eu cu o idee de imbunatatire,initial am cautat pe forum daca mai exista discutia si nu am gasit nimic in timpul scurt pe care l-am alocat cautarii.
                        Ideea este de a schimba volanul propriu zis cu unul de audi( am ales audi doar pentru ca-mi place volanul,emblema ar disparea bineinteles) ).
                        Asa ca, exista vreo posibilitate de a fi compatibil un volan de audi pe logan 2?...si comenzile de pe volan ar putea fi functionale pe noul volan?
                        Multam !!!
                        Mai bine vinzi loganul si de banii aia iei Audi

                        Comment


                        • Originally posted by ManGreek View Post
                          Mai bine vinzi loganul si de banii aia iei Audi

                          Omu', sunt prea sarac ca sa-mi mai iau o masina la mana a doua
                          ...acum sa fim seriosi, un volan de la o masina care sa arate bine costa intre 100-200 eur( ca doar n-oi vrea volan de audi rs)
                          si totusi un raspuns as fi vrut si eu,in teorie...voi lua legatura cu torque pt treaba asta ,cu siguranta il vor apuca nervii dar ma risc).Sunt convins ca sunt baieti destui capabili pe aici doar ca nu am interactionat cu ei.
                          Momentan am un proiect de personalizare a habitaclului,cat sa fac masina sa arate cat mai "a mea" ,dupa asta voi incerca sa intreb mai serios in legatura cu inlocuirea volanului.(schimba lumea volan de pe dreapta pe stanga daramite un volan propriu zis ).

                          Comment


                          • Cu siguranta se poate pune, insa probabil trebuie adaptata prinderea sau facute anumite modificari.

                            Acelasi gen de gandire l-am avut si eu pana am mai achizitionat un sh din asta premium, imi ridica zambetul la urechi pe zi ce trece. Probleme zero, satisfactie maxima.
                            Nici nu exista termen de comparatie. Pana si A4 B5 e altceva... de ceva mai nou cu vreo 3 generatii nici nu are rost sa discutam.

                            Deci cred ca personalizarea ar trebui sa se limiteze la oferta Dacia sau anumite repede de Renault.
                            Sa iti pui volan de audi, scaune de BMW (Am vazut la altii) si sa te lauzi ca ai masina noua mi se pare ceva iesit din comun.

                            Comment


                            • Originally posted by ManGreek View Post
                              Cu siguranta se poate pune, insa probabil trebuie adaptata prinderea sau facute anumite modificari.

                              Acelasi gen de gandire l-am avut si eu pana am mai achizitionat un sh din asta premium, imi ridica zambetul la urechi pe zi ce trece. Probleme zero, satisfactie maxima.
                              Nici nu exista termen de comparatie. Pana si A4 B5 e altceva... de ceva mai nou cu vreo 3 generatii nici nu are rost sa discutam.

                              Deci cred ca personalizarea ar trebui sa se limiteze la oferta Dacia sau anumite repede de Renault.
                              Sa iti pui volan de audi, scaune de BMW (Am vazut la altii) si sa te lauzi ca ai masina noua mi se pare ceva iesit din comun.
                              ManGreek,ms pt raspuns si felicitari pt faptul ca nu ai probleme cu masin.Eu inca mai am si sh-ul,nu e o masina premium,treaba e ca in fiecare an,in ultimii 3,a trebut sa bag aproximativ 2500 lei in ea pe diverse.
                              Legat de volan ,as fi spus si noul volan de la Dacia ca mi se pare atractiv dar anul asta nu stiu daca voi reus sa gasesc vreun volan d.asta in 4 spite la un pret pertinent.
                              Oricum,ideea nu as duce.o pana acolo incat sa.i schimb si scaunele si mai stiu eu ce...ar fi deja altceva si nu.si are rostl.Nu la asta m.am referit cand am zis sa o personalizez:-)

                              Sent from my XT1068 using Tapatalk

                              Comment


                              • Incearca sa pui volanul de pe logan facelift, e facut de Dacia si ar trebui sa se potriveasca perfect.
                                + ca seamana putin cu cel de Audi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google