Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai...de unde as putea cumpara un volan de logan 2 facelift?:-)))nu prea am de unde...poate de la cineva care e de prin Mioveni si are pe acasa:-))

    Sent from my XT1068 using Tapatalk

    Comment


    • Care dă 1000ron pe volan+airbag de X52ph2
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Eh torque!:-)

        Sent from my XT1068 using Tapatalk

        Comment


        • Sa presupunem prin absurd ca as avea pe cineva care ar putea sa faca rost de un volan fara airbarg(doar covrigul) de la Renault Logan(Symbol) facelift. Se potriveste fara probleme airbag-ul de la Dacia?

          Comment


          • Deci:
            volan Dacia X52 ph1 + Dacia airbag volan X52 ph1 = ok
            volan Renault X52 ph1 + Dacia airbag volan X52 ph1 = not ok

            volan Dacia X52 ph2 + Dacia airbag volan X52 ph1 = not ok
            volan Renault X52 ph2 + Renault airbag volan X52 ph1 = not ok
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Care dă 1000ron pe volan+airbag de X52ph2
              Un volan sh de audi cu piele sau piele perforata + airbag + adaptare ... tot pe acolo iesi.

              Comment


              • M.am lamurit,atunci.:-).Nu pot decat sa mai astept pana prin vara,mai apar si pe piata oferte mai multe...Multam pt lamuriri!

                Sent from my XT1068 using Tapatalk

                Comment


                • volanul are electronica si nu mai e doar un covrig - credeti ca e ca in mad max , iti iei volanul din cui si pleci la drum? volanul de audi are alte functii pe el care trebuie adaptate pentru dacie - dar sa zicem ca nimeresti butoanele pt cruise control... apoi la airbaguri sigur compari mere cu pere.... la audi poti fi mai mai multe capse pirotehnice intr-un airbag (dual, triple stage etc) iar la dacia e posibil sa fie doar o capsa pirotehnica...n-ai cum sa adaptezi un airbag cu forma si declansare gandit pentru un audi cu o dacie.... asta nu ai cum sa adaptezi... adica merita sa renunti la siguranta doar pentru un volan frumos?
                  RTFM

                  Comment


                  • Salut dadan si ms pt raspunsul destul de confuz.mai sus am intrebat decat exista posibilitatea sa se pune volanul x pe masina y...asta insemnand nu doar sa infig covrigul si sa invart de el,este logic...nu?dupa cum am spus putin mai jos,voi ramane la volan de logan 2017 dar banuiesc ca n.ai mai stat sa citesti si restul...ai avut ideea aia in minte si ai tinut neaparat sa o impartasesti...ms oricum pt informatii!

                    Sent from my XT1068 using Tapatalk

                    Comment


                    • aici pe forum ne dam cu parerea - eu am vrut sa atrag atentia ca la capitolul airbag nu exista compatibilitate - daca tu ai fost confuz de explicatia destul de clara din punctul meu de vedere legata de airbaguri atunci o spun mai simplu - nu sunt compatibile volanul de dacie cu cel de audi... acum cu impartasitul ideilor - cum nimeni nu acuza intrebari tampite pe forum , caci suntem aici sa ne ajutam, asa nu acuzam nici raspunsurile....
                      RTFM

                      Comment


                      • Poate interesează pe cineva.
                        Anvelope michelin alpin A4 la 200 lei pe eMag, eu am luat pt viitorul lighean

                        Comment


                        • chinezesti ?

                          Comment


                          • Îți spun mâine sau poimâine când vin

                            Comment


                            • Un cod pentru volan , airbag si spira pentru X52ph2 ?

                              Comment


                              • Dacă răsfoiai forumul, găseai că "spira" defapt tot ansamblul care conține spira, monomaneta(fără claxon) și maneta de ștergătoare e aceeași care se monta pe Renault X52ph1





                                Preț piesă nouă 470ron + 1000 volan și aibag
                                Last edited by t0rquemada; 21 February 2017, 23:50.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google