Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buretii erau acolo
    sigpic

    Comment


    • Eu nu mai am acei buretei, intre timp, ca sa faca economie, cei de la dacia au taiat si acei buretei, ca sa eficientizeze costurile de productie.

      Comment


      • Nasol. Si la mine buretii erau acolo.

        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          ...cei de la dacia au taiat si acei buretei, ca sa eficientizeze costurile de productie.
          Din ce în ce mai bine..., reviziile au ajuns şi ele să coste aproape la fel ca la orice marcă..., a rămas amintire doar sloganul "Dacia pe drumul cel bun" (pentru ei bineînţeles)!

          Comment


          • Si ce certuri am mai citit pe forum, ce se mai suparau unii pe alti useri cu masini straine... Se pare ca incet incet se vede si cu ochii inchisi ca avem dacii, la bani de straineze...

            Comment


            • Depinde unde facu revizia.
              Nu deschizi ochii deschizi buzunarul.
              Omu a fost o data a platit cat a platit dar a doua oara nu se mai duce..

              Eu incep sa strang piesele pentru revizia de 120.000
              Cum achizitionez cate ceva am sa postez aici.
              Piesele vor fi de origine cumparate de la un magazin agreea dacia ca sa zic asa

              Pardon nu aici , in theadu dedicat reviziilor
              Last edited by stoicanu; 27 November 2014, 18:09. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by vasile.23 View Post
                ...
                se vede si cu ochii inchisi ca avem dacii, la bani de straineze...
                Si Dacia poate fi considerata masina straina, ce masina mai e 100% fabricata complet intr-o anumita tara ? Si BMW face anumite componente pe la uzine prin Ardeal ...
                Asta se numeste globalizarea economiei ...
                Oricum orice firma vrem sa luam la intimplare gasim cel putin o piesa fabricata in China ...
                Toate masinile pot fi considerate straine de tara unde stiam noi ca apartine, asa zic si francezii de Renourile lor care sint facute prin Maroc sau Romania, Pejo nu mai vorbesc, nemtii cu Mercedes si BMW cu uzine in China, asta e globalizarea, o fi bine, o fi rau, nu stiu, adica stiu dar nu vreau sa continui c-o dam in politica ...

                Comment


                • La loganul 1.6 anterior, am tot inbunatatit, se pare ca nu scap nici cu asta, si asta are multe lipsuri.

                  Comment


                  • Am montat lampa si buton in torpedou, dar nu stiu de unde sa ma leg cu firele. Stie careva de unde e mai bine sa ma leg cu firele ?

                    Comment


                    • Iluminarea torpedoului e pe siguranța de poziții dreapta, deci cauți un fir albastru la următoarele:

                      - iluminare buton RVLV (1081)
                      - iluminare nr. înmatriculare central(1324)
                      - iluminare buton macarale electrice șofer și pasager (132 .133)
                      - iluminare buton blocare macarale electrice spate (135)
                      - iluminare buton inchidere centralizată / lumini avarie (1391)
                      - iluminare buton radar parcare (1440)
                      - iluminare buton dublu șofer macarale electrice spate (1511)
                      - iluminare buton mod economic (cutie automată) (1629)
                      - iluminare torpedou(168)
                      - iluminare butoane pe plansa de bord macarale electrice spate (2396 - 2397)
                      - iluminare Radio (261)
                      - iluminare comenzi climatizare(319)
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by bobbyred View Post
                        Salut,
                        Ce am adaugat eu de-a lungul timpului la loganul meu

                        montat obturatoare praf
                        cheder compartiment motor(1310)

                        Ce e cu obturatoarele acelea? Unde se monteaza, de unde se cumpara si cit costa?
                        Same question despre cheder compartiment motor?

                        urmeaza::
                        aparatori noroi la roti (pe 28.11 am programre pentru montaj ultima zi de promotie Dacia_) - fata si spate?
                        tubulatura (conducte) pentru locurile din spate - pentru? cum se face, unde si ce implica?

                        iluminare torpedou - exista solutii rapide si elegante?
                        incalzire in scaune fata + carenaj +instaltie - este posibil asa ceva la Logan? :-)

                        acum depinde si de timpul disponibil
                        Multumesc.

                        Comment


                        • Multumesc, maine daca am timp ma ocup sa leg firele de la lampa torpedou.

                          Comment


                          • Tocmai ce am terminat mai devreme iluminarea torpedoului la masina lui Aris86, am legat circuitul iluminarii torpedoului la butonul ridicarii/coborarii geamului dreapta de pe plansa de bord , este foarte aproape de torpedu ,sunt necesari 30cm de cablu
                            Firele sunt albastru + pozitii si negru masa.
                            Link cu lucrarea facuta la masina mea
                            Last edited by GFN; 27 November 2014, 20:50.
                            Captain of the black pearl

                            Comment


                            • Cum ziceam maine sper sa termin si eu iluminarea torpedoului si o sa fac ca tine ,de la butonul ridicare/coborare geam dreapta.
                              Last edited by tase-tase; 27 November 2014, 21:01.

                              Comment


                              • Recomandati-mi si mie niste covorase de cauciuc bune sa aibe si protectie ptr footrest ca m-am sa vad mocheta plina de pamant. Le am pe cele originale care sunt foarte scurte.

                                Pfff,am postat unde nu trebuia..
                                Last edited by dynoviorel; 27 November 2014, 23:16. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google