Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @aris86: Cum să nu!
    Oricum la orice up-grade (obligaţi fiind de normele UE) introdus de Dacia, trebuie să cauţi cu atenţie ce au mai scos de pe maşină. Scumpirile ulterioare sunt pentru ei doar bonus...

    Comment


    • Păi inițial aveai bușon cu sită la lichidel de parbriz, și avertizor neinscriptionat(centură /airbag pasager).(TCe9800)
      -se scoate bușonul cu sită, apare avertizor inscriptionat(apar simboluri albe pe geam) și senzor pasager în scaun dreapta, dispare intervalul până la revizie de pe TdB*(TCe9900)
      -bancheta cu spatar rabatabil devine opțional pe Ambiance și iese din echiparea de serie la Laureate, (TCe10000)
      -apare SL10
      -apare TPMS de serie (TCe10100)
      -2015 apare 70SCe (TCe?)


      *pe unele echipări și motorizări
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Banditi, sa inteleg ca tu ai prins buson cu sita la lichid parbriz? Din fericire, sa zicem asa, eu am prins bancheta spate rabatabila, dar tot am dat 200 euro in plus fata de pretul de lansare, care la vremea respectiva se laudau ca este mai mic cu 300 euro fata de cea mai ieftina echipare de logan ph2/sandero.

        P.S. Tabul Logan II din forum nu poate fi accesat cu IE, de cateva zile, in schimb functioneaza pe mobil, firefox si chrome. Rog un administrator sa verifice acest bug. Multumesc anticipat!
        Last edited by aris86; 30 November 2014, 23:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Când pot o să voi face poze la codul de pe bușon; Sandero(MCV) are spătar rabatabil pe orice echipare/motorizare, Logan-ul nu are.

          LE cu IE11 merge pe Loganclub.ro/ x52
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Apropo, ca tot a venit vorba de lipsuri, cand am fost la revizie, mecanicii mi-au zis ca lipseste o garnitura la capacul de deasupra motorului, pe unde aspira aerul, legatura dintre filtrul de aer si motor. La ph2 era prezenta, dar la generatia a II-a, au zis ca numai este nevoie de ea, motorul poate aspira si praf ca oricum numai conteaza.
            Sunt multumit de tubulatura aer spate, parca se incalzeste mai repede in masina, numai pierd fluxul de aer in consola.
            Mi-am comandat becuri osram unlimited, o sa le ridic azi de la emag si vroiam sa va intreb, daca mai este necesar apoi reglajul farurilor. La multi ani, Romania!

            Comment


            • La Multi Ani Romania.
              Nu mai este nevoie de reglaj la faruri
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Activat Lampa Ceata Spate Dreapta

                Detalii in PM si doar posesorilor Logan/Sandero II
                Vreau si eu. Si la MCV 2 activata doar pe Stg.
                Multumesc
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  Apropo, ca tot a venit vorba de lipsuri, cand am fost la revizie, mecanicii mi-au zis ca lipseste o garnitura la capacul de deasupra motorului, pe unde aspira aerul, legatura dintre filtrul de aer si motor. La ph2 era prezenta, dar la generatia a II-a, au zis ca numai este nevoie de ea, motorul poate aspira si praf ca oricum numai conteaza.
                  Pot confirma lipsa acestei garnituri de care aminteşte colegul @aris86 şi alţi colegi care deţin Logan II cu aceeaşi motorizare?
                  Incredibil mai este şi Cutting Costs-ul acesta!
                  Last edited by Ampt; 14 December 2014, 09:36.

                  Comment


                  • Experimentez un LED pentru lampa stop centrala, am folosit LED-uri rosii de 3W cu caract Uled=3.5V.Iled=650mA, am folosit 4 buc inseriate si am gresit calculul rez de limitare, se incalzesc f tare montate pe rad de aluminiu de 2cm2/LED, recomand folosirea a 7 buc inseriate fara rez de limitare a curentului sau 6 buc cu rez de 1.5-2 ohmi/1W, in acest caz se reduce tens pe LED la 2-2.2V si curentul la 300-400mA cu o incalzire acceptabila 60 grade (aprox) - conditionata de folosirea aceluiasi tip de radiator 2cm2/LED.
                    Attached Files
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Spor la treaba Oti,

                      nu ati era mai usor un led de cree de 7,5w (costa in jur de 2 usd pe diverse site-uri)!? si scapi de migaleala
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • nu am gasit LED rosu cu soclu care sa se potriveasca in locul w16w si sa aiba o putere corespunzatoare, ori sunt prea scumpe...... dar nu am gasit pe site-uri din rom . daca ai un pont ......cost total in varianta cu 6 led-uri 14lei
                        Last edited by Oti; 2 January 2015, 21:02.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Originally posted by Oti View Post
                          nu am gasit LED rosu cu soclu care sa se potriveasca in locul w16w si sa aiba o putere corespunzatoare, ori sunt prea scumpe...... dar nu am gasit pe site-uri din rom . daca ai un pont ......
                          am un pont PM
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Renault Logan Exclusive - pentru piaţa din Brazilia.

                            Renault, the French car maker has released a special edition of the Logan, called Renault Logan Exclusive in the Brazilian market.

                            Comment


                            • Asta e aparut o data cu Loganul din Romania


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Dar cine sunt brazilienii astia de beneficiaza de asa loganuri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google