Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legatura se face prin diode. Schema corecta mai jos (luata de pe forum)
    Attached Files
    My Ride sigpic

    Comment


    • Merci @Madutzu25 .
      Am sa caut un electrician sa faca modificarea dupa schema ta.

      Comment


      • Pin 4 de pe monomanetă e +drl ce poate fi folosit cu succes ca + după contact în rest e corect.
        Atenție că e cu secționare de fire deci pa pa garanție.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Torquemada, am vazut pe un Captur cu camera pe spate ca la marche arriere iti traseaza pe display traiectoria rotilor in functie de bracajul volanului. Poti sa-mi spui codurile (si pretul, mai ales) la unitatea din bord plus camera ? (eu n-am navigatie, am radio cu cd)

          Multumesc,

          Comment


          • Altul,
            am mai scris caută.

            ai senzor rotație volan legat pe CAN dedicat la ABS care dă mai departe pe CAN informația de rotație a volanului, informația ajunge la multiplexor care îl transmite pe CAN multimedia către Medianav.

            Cu excepția lui SL10(dar cu chestii lipsă), X52 pentru România NU are multiplexor.

            Ai multiplexor atunci ai și linii de ghidaj reale și ECOdrive.

            Multiplexor de x87 e undeva între 200 -250 euro + cablaj + codare via CLiP
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Imi cer scuze, domnul torquemada, pentru deranj, promit ca n-o sa se mai intample; deh, noi astia mai nestiutori am crezut ca pentru asta e forumul, sa punem intrebari. Deh, asa se intampla unora cand detin niste informatii , li se urca la cap. Ma multumeam cu raspunsul scurt - cauta, s-a mai scris.

              Multumesc totusi ca ati dat informatia care ma interesa (desi ulterior mi-am dat seama ca pe x52 nu este device-ul care citeste pozitia volanului)

              Comment


              • Forumul e ca să cauți și dacă nu găsești întrebi, altfel avem aceleași întrebări puse la intervale mari de timp.

                Cât despre informații: unele nu pot fi făcute publice, restul se caută(dar trebuie să știi unde să cauți).

                Eu am avut piticul cu multiplexorul prin 2014 m-am liniștit când am văzut prețurile și ce implică.

                Calculatorul de X87 Captur 282758936R îl găsești și aici
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Multumesc pt informatii

                  Comment


                  • ala nu e calculator de navigatie
                    @ torq la ce zici multiplexor?

                    Comment


                    • Ce imbunatatiri ati adus loganului sl10 ?

                      Comment


                      • imi tin promisiunea, am finalizat in proportie de 90% suportul pentru tableta, urmeaza sa lipesc un strat de protectie din pasla, catifea neagra si montatul in bord.
                        Attached Files
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Ai muncit ceva, nu gluma, important este sa te tina acum si tableta, ca sa nu fi muncit degeaba.

                          Comment


                          • Nu arata rau deloc suportul! Sper sa fie si rezistent cat de cat.

                            Comment


                            • am testat suportul la temperatura din masina,pus pe bord (50-60grade), deocamdata rezista, problema este sa nu uit tableta.....
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Chiar arata foarte bine pt un suport home made, se vede ca ai muncit la el cu bucurie, si ca ai mai facut lucruri de genul, adica ai ceva experienta ,plus ai gandit ceva conceptul
                                Bravo!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google