Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In afara de promotia din luna respectiva,eu am prins 300,nu.ti mai da nimeni nici un sfantz reducere..Terminati cu visele erotice băieti!![emoji3] Am insistat dar degeaba...
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #17
      Originally posted by hasserro View Post
      Noul logan? Sa fim seriosi, nici vw nu face arogante din astea, sa schimbe modelul la 3 ani, d'apoi dacia.
      Mk1 a tinut din 2005 pana in 2012, logan mk3 o sa vedem cel mai devreme prin 2018.
      in general in lumea auto cam asa se lucreaza. la 7 ani modelul si la 3 ani jumate facelift. 2015 - deci facelift. e un fel de "se stie"

      Comment


      • #18
        Pai da dar facelift nu inseamna un nou model asa cum sustinea midnight.

        Comment


        • #19
          @ hasserro : Ma scuzi, dar la mine nou inseamna si facelift . Scuze de confuzie...

          Originally posted by micutzu666 View Post
          In afara de promotia din luna respectiva,eu am prins 300,nu.ti mai da nimeni nici un sfantz reducere..Terminati cu visele erotice băieti!![emoji3] Am insistat dar degeaba...
          Eu la dealer, de la 12.600, l-am scos la 12.000 ( 300 promotie deja existenta ) fara ca macar sa ma targuiesc. Am zis ca tot e prea mult si el "Daca va intereseaza, se mai poate lucra la pret...doar sa o cumparati !". Deci eu zic ca se poate. Acum, depinde de noroc si dealer...
          Last edited by Midnighte; 20 March 2015, 09:05.

          Comment


          • #20
            ÃŽn Italia și Germania L52(Logan nu se vinde) astfel că au doar B52(Sandero) și K52(Logan MCV) și nu de acum ci din 2013!
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #21
              Vin cu amanunte! Am fost azi la dealer Renault! Am vazut noul logan si noul duster! Am ramas placut impresionat de design si de noutatile care au aparut! era expusa varianta 10 ani aici fiind reprezentata prin culoarea albastru ala inchis.foarte misto am remarcat printre obtiuni cotiera,cruis control,cotiera,jante empires..etc varianta expusa exact cum arata 10,640e...deloc mult pentru cate ofera !Am ramas placut impresionat de duster ! off...ce tare... cutie in 6 trepte...110 cp,bari laterale cromate,crom si prin spate la esapament am vazut,un bullbar misto in fata cu inscriptia DUSTER ,multe altele in special 4x4,modelul expus era un black storm limited edition in jur de 17,000e..am fost impresionat jur ! acum am de ales logan 10 ani albatru ala frumos ,sau duster blackstorm ! ramane de vazut pentru duster nu prea am banii tre sa fac leasing ,am facut o programare pentru sambata cealanta ...aici numai cu programari (rendez vous)fara asta nu ai ce cauta sa vb cu nimeni ....of ...eu am si un golf 5 1.9 105cp poate il vor ei sa vad sambata revin cu noutati !va multumesc tuturor pentru ajutor ! daca imi mai puteti da detalii sau sfaturi ! nu ezitati ! nu e timpul trecut!

              Comment


              • #22
                Ramai la golf... ai cerut sfat.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #23
                  Pff m.ai dat peste cap ... Treaba e ca imi place golfu ...normal ca daia l.am si cumparat ..dar..vine o vreme in care cam are 180 mii km...si au aparut niste probleme nu grave... adica pompa de ulei s.a dus si a facut dezastre...dezastre care m.au costat 1000si ceva euro ... m.am gandit sa.mi iau una noua...ce sa.mi iau ? fiind patriot m.am gandit la gama dacia ...logan sau duster... stiu ca nu o sa fie la fel ..dar ce sa fac ?sa tin golf-u pana la 400 d mii ? daca se strica iar...iar 1 mie si iar o mie pana se face 10 si zic ca mai bn imi luam logan nustiu ... m.am uitat si la cei de la vw in reprezenanta,e super golf 7 ,pff mai ales GTD ...nu se compara..dar nici pretul cand dai pe un golf 20-30 mii! ma gandeam pana la urma...tot masina e..tot motorina consuma..e alt confort,alta sigurata...dar la 10 mi ce vrei ?peste 5 ani iti iei alta...

                  Comment


                  • #24
                    Daca esti dispus sa renunti la confort, tinuta de drum, antifonare, siguranta, cumpara dacie... Eu am avut un reno megane2 din 2005, pe langa noul logan era mult mai silentios, alta tinuta de drum, scaun mai confortabil, etc, efectiv se simtea ca as face downgrade.... Si am testat laureate... Da na, si eu voiam neaparat masina noua.

                    De ruginaa la dacie nu mai amintesc, ca ai zis ca vrei sa o tii max 5 ani, deci nu e problema.

                    Oricum, incearca sa faci un testdrive mai lung cu dacia, daca te satisface dai bataie... Eu nu sunt un tip mofturos la confortul masinii dar efectiv logan inca nu a ajuns la nivel actual la capitolul confort, interiorul macar incepe sa arate cumva, dar aici nu vreau sa intru in detaliu, ptr ca frumusetea o vedem fiecare altfel. Tu compara loganul cu golful tau vechi, daca iti place, dai bataie.
                    De duster nu am mentionat nimic ptr ca nici macar nu am stat in unul.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #25
                      Nu e chiar asa mumus. Hai sa fim obiectivi. Loganul nu e caruta iar golful nu e limuzina. Vezi ce probleme tehnice are vw in ultimii ani. Pretul mare, spatiul mic, costuri de intretinere mult mai mari.
                      Cat despre rugina, la logan 2 nu mai exista asa ceva
                      Nu e tocmai cea mai buna masina, insa la ce obtii pentru pretul platit nu are concurenta
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Ca sa nu fac offtopic, ti-am raspuns punct cu punct in privat.

                        Rog initiatorul topicului sa caute threadul dedicat problemei de rugina, si nu numai.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #27
                          Salutare, tocmai ce am vandut un Logan din 2007 1.4 mpi , masina tinuta in garaj.. avut grija de ea.. s-a vandut intr-o zi si am luat o jetta din 2006 1.6 8v.

                          vreau sa spun ca este mai silentioasa jetta, si o tinuta de drum pe care nu o aveam cu Loganul.

                          Intradevar este o masina destul de ieftina si facuta pentru drumurile noastre si fffff fiabiala, in logan pana la 125 k km am schimbat doar 3 capete de bara si o planetara - defect de fabricatie..

                          in concluzie decizia este a ta si cel mai bine este sa faci un test drive de vreo 40 km ca sa iti poti face o parere.

                          In ceea ce priveste Duster, m-a tentat si pe mine foarte mult ideea, am mers la Dacia si am vazut ca interiorul este aproape ca la logan, la fel si spatiul doar ca este mai inalta si are alte haine .

                          Iti recomand sa nu te grabesti si sa faci un test drive atat cu Logan cat si cu Duster si decizia este a ta.

                          Bafta

                          Comment


                          • #28
                            (Daca esti dispus sa renunti la confort, tinuta de drum, antifonare, siguranta, cumpara dacie... Eu am avut un reno megane2 din 2005, pe langa noul logan era mult mai silentios, alta tinuta de drum, scaun mai confortabil, etc, efectiv se simtea ca as face downgrade.... Si am testat laureate... Da na, si eu voiam neaparat masina noua.

                            De ruginaa la dacie nu mai amintesc, ca ai zis ca vrei sa o tii max 5 ani, deci nu e problema.

                            Oricum, incearca sa faci un testdrive mai lung cu dacia, daca te satisface dai bataie... Eu nu sunt un tip mofturos la confortul masinii dar efectiv logan inca nu a ajuns la nivel actual la capitolul confort, interiorul macar incepe sa arate cumva, dar aici nu vreau sa intru in detaliu, ptr ca frumusetea o vedem fiecare altfel. Tu compara loganul cu golful tau vechi, daca iti place, dai bataie.
                            De duster nu am mentionat nimic ptr ca nici macar nu am stat in unul.)

                            Ce sa zic inaintea golfului am avut si eu un meganos ! tot 1.5 din 2005 ...85 cp parca avea,da consuma mai putin de cat imi imaginam vro data,pana s.a topit nustiu ce piston in el si am fost nevoit sa il dau la 1600e apoi mi.am am zis ca nu mai imi iau masina din ro...ca sunt nustiu cum .Cu renaultu am patit.o grav... cand mi.am pus geamuri fumurii (la aproxim 1 an de la achizitie) am aflat ca a fost cam sifonata intr.o divergenta...partea din spate era taiata si sudata,sau ceva in genu asta,baietii care mi.au pus folie mi-au descoperit pe luneta numai picatele de sudura.
                            Dupa care am plecat in afara pentru a-mi achizitiona alta,cu banii scosi din banca ce sa-mi iau :-? am gassit golfu 2007... piele ,trapa,navigatie,105 cp, etc...etc...etc...acum nu stiu am facut deja ceva km acum golfu are 180 mii...daca il mai tin nu stiu cat ma va mai tine...deja a picat la mine si turbina si pompa ulei s.a spart si planetare.... poate ca nu e acelas confort ca nici diferenta dintre renault si golf ....diferenta de la cer la pamant...cu golfu ai curaj ....te bagi in curbe cu ce viteza vrei tu...eu avand si o editie Gt sport cu suspensii sport si cauciucuri 225 45 17. ma gandeam ca se duce golfu la 200 -250 mii km si apoi ? nu pot sa il mai dau nicaieri . Loganu o fi el cum e ...da e masina noua...ce-i nou e nou ...nu mai vreau probleme de genu ...sa ma lase pe autostrada sa chem asistenta...sa platesc o gramada de bani ....pff..scapi de toate,sper,nu stiu cam la cati km ar aparea probleme dar banuiesc ca pana la 100 mii ... nu sunt . La duster am vazut cauciucurile alea un pic mai late...si garda la sol mai ridicata un pic...mai buna la gropi cred...interior e la fel 85 % lipsesc niste spatii .

                            Plus ca de siliontitate nu vb la golf zici ca e tractoras si consuma cam 6 6 si un pic regim de autostrada si undeva la 7 oras...Masina noua...sper sa ma incante chiar daca imi lipsesc toate cele...Eu am fost mai ghinionist un pic..si cu meganu cat si cu golfu ...la golf in 50 mi km care i.am facut am bagat o gramada in el ... la logan este garantie.. nu te mai intereseaza de nimic...daca nici cu masina noua nu am noroc de ea...jur data viitoare imi iau bicicleta)sau nu ma mai uit la bani si imi iau una la 30 mii visuri sunt multe ...Rav 4,qashqai, is 300h cam astea sunt preferintele ...dar m.am gandit ca cu banii astia imi iau 2 duster-uri sau chiar 3 loganuri punandu-le cap la cap mi-a iesit ca cea mai buna investitie e Dacia...!! Sper ca nu gresesc ..pe aici nu am vazut asa mult Dacia cam de orice tip ...fie el sandero sau duster...in special logan...nu e mai de loc....sa zic ca am vazut 2-3 mcv sparg eu targu cu loganosu 10ani
                            Last edited by 66Edw; 22 March 2015, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Nu stiu cum e pe dincolo, dar aici daca platesti 465 euro ai garantie extinsa pana la 5 ani sau 200 000 km.

                              Comment


                              • #30
                                go for Dacia

                                Daca vrei masina noua nu cred ca dai gres cu Dacia.

                                Opteaza neaparat pentru garantie extinsa 5 ani.
                                Eu cred ca vei avea masina ok si timp de 5 ani, ZERO griji.
                                Am avut logan luat de nou si l-am tinut 7 ani. Vreau sa spun ca in cei 7 ani, nici nu am simtit ca am masina din punct de vedere al cheltuielilor. Mai ieftin decat cu Loganul nu cred ca poti merge cu vreo masina SH. In cei sapte ani cat am fost loganist, am vazut multe cazuri pe la rude cu masini sh care le-au tocat banii si timpul. Masina noua e sfanta.

                                Acum am trecut si eu la un Opel SH pentru ca nu am avut bani cash de un Logan break nou si aveam neaparat nevoie de un break. Credit pentru masina nu vreau din principiu.

                                Daca ai banii cash eu zic ca masina noua e sfanta.

                                Din gama Dacia eu cred ca cele mai bune modele la raportul pret/optiuni/aspect sunt:

                                1. Sandero Stepway 0.9 TCe (versiunea pe motorina e destul de scumpa si se apropie prea mult de pretul unui Renault Captur care deja e mai bun calitativ, la siguranta etc)

                                2. Dacia Duster 4x2 oricare din versiunile diesel (4x4 il folosesti foarte rar in viata reala, benzina nu are rost din cauza consumului foarte mare, atentie mare ca treptele de viteza sunt foarte scurte si masina poate deveni enervanta la viteze de autostrada - fa drive test detaliat inainte)

                                versiunile MCV, Dokker, Lodgy au sens doar daca chiar ai nevoie de acel spatiu interior vast ...
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google