Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Si eu am luat tot cu rabla, nu am miscat un deget, doar am renuntat a 1500 lei.

    Iar daca ptr export e fara rugina... Doamne ajuta
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #92
      66Edw am dat juamate avans si restu cind o ridic cash are si pragramu rabla in be. dacia numai ca io am masina mea veche cu numere de ro.si nu merge doar cu nr, de be .prima de casare e 1000e ... TREBUE SA ASTEPTI CAM 4 LUNI DUPA CE DAI COMADA ca pe stoc nu au dizel si nu se merita sati ei masina din 2014 la citeva sute reducere sa aiba deja un an vechime si 1000km ai cam +-200 300e reducere daca ai noroc sa gasesti
      Last edited by ionyk013; 2 April 2015, 10:04.

      Comment


      • #93
        aa esti din zona flamanda...
        Flamandă. Ca se gandeste careva ca aia flămânzesc pe acolo.

        Oricum, amandoi belgienii ati facut limba română cu proful de sport, ma doare capul incercînd sa citesc ce scrieti.
        E asa de greu sa scrieti complet si corect? La cratima nici n-am pretentii, doar cuvintele sa fie cumplete.
        Last edited by mr.K; 2 April 2015, 09:58.

        Comment


        • #94


          La cratima nici n-am pretentii

          [
          Last edited by ionyk013; 2 April 2015, 10:43. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            Nu stii ce e aia cratimă?
            Ca exemplu.
            ca pe stoc nu au dizel si nu se merita sati ei masina din 2014
            nu se merita sa-ti....

            Comment


            • #96
              Nu stii ce e aia cratimă? asta nam auzit
              scris gramatical da si parca aici se vorbeste de masini nu de gramatica
              Last edited by ionyk013; 2 April 2015, 11:19.

              Comment


              • #97
                De aia am zis ca n-am pretentii la cratima.
                La cratima nici n-am pretentii,
                Problema e ca nu inteleg ce vorbesti.
                66Edw am dat juamate avans si restu cind o ridic cash are si pragramu rabla in be.
                dacia numai ca io am masina mea veche cu numere de ro.si nu merge doar cu nr, de be .prima de casare e 1000e ...
                Spor la munca in Belgia! Acolo nu esti nevoit sa vorbesti romaneste, asa ca n-are importanta ca nu stii.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by ionyk013 View Post
                  parca aici se vorbeste de masini nu de gramatica
                  Despre masini zic si eu sa vorbiti in topicul asta, dar nu oricum.
                  Cat despre gramatica, citez doar din Regulamentul forumului.
                  2. Pe lânga cunoasterea limbii, este necesara cunoasterea regulilor de baza ale limbajului scris
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #99
                    numai noi rominii tinem la gramatica mai tare:)) hai sai dam dacie cuvintul sa vedem ce are+- bafta...

                    IancuMIC...da asa este mai greseste omu ca doar nu nem nascut cu tastatura in brate sau sa fim toti internauti.
                    Last edited by ionyk013; 2 April 2015, 11:52. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Nu e vorba sa fii internaut, dar esti praf la limba romana!
                      Este vorba de cultura minima si e clar ca abia liceul l-ai facut...ca gasca prin apa.
                      Si mai nasol este ca nu iti pare aiurea ca scrii mai prost ca un zilier cu 8 clase. Adica e ok, doar ai gresit!

                      @nea k: a merita nu-i verb reflexiv bre. Deci, a comis-o din mai multe puncte de vedere.

                      Ce ma bucura: vad ca lumea incepe sa aiba simtul comunitatii si sa sanctioneze mizeriile din proprie initiava. Bravo domnilor! Asa da!

                      Iar tu nea ionyk013 asl pls , face drege eu, INVATA sa scrii, ca altfel te iau toti peste picior (cum de altfel si MERITI!)

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Nu stii ce e aia cratimă?
                        Ca exemplu.

                        nu se merita sa-ti....
                        Daca tot vrei sa corectezi, macar scrie corect pana la capat.
                        Verbul ”a merita” nu este reflexiv.

                        nu merita sa-ti....
                        Last edited by aris86; 2 April 2015, 12:06.

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Nu e vorba sa fii internaut, dar esti praf la limba romana!
                          Este vorba de cultura minima si e clar ca abia liceul l-ai facut...ca gasca prin apa.
                          Si mai nasol este ca nu iti pare aiurea ca scrii mai prost ca un zilier cu 8 clase. Adica e ok, doar ai gresit!

                          @nea k: a merita nu-i verb reflexiv bre. Deci, a comis-o din mai multe puncte de vedere.

                          Ce ma bucura: vad ca lumea incepe sa aiba simtul comunitatii si sa sanctioneze mizeriile din proprie initiava. Bravo domnilor! Asa da!

                          Iar tu nea ionyk013 asl pls , face drege eu, INVATA sa scrii, ca altfel te iau toti peste picior (cum de altfel si MERITI!)

                          Aha... am avut dreptate. Nu-i reflexiv
                          Yonik, mergi la scoala frate! Macar la aia de meserii, ca inveti si acolo sa scrii si sa vorbesti corect.
                          Franceza stii?

                          Comment


                          • Originally posted by 66Edw View Post
                            la noi e cam frecush cu rabla...ca nu accepta ca nushtiu ce...apoi, nu stiu daca mai merge treaba sa cumperi tichet si sa il duci :-? nu prea as vrea complicatii ... plus ca eu o vroiam de aici ! tind sa cred din ce au spus si colegii ce e pentru export ...e pentru export.
                            programul rabla e f usor de folosit. Gasesti o coaja, mergi cu proprietarul sa-si dea acordul epntru rabla si ti se scade suma respectiva din pretul final.

                            Treaba cu loganele de export e fantezie pura.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Daca tot vrei sa corectezi, macar scrie corect pana la capat.
                              Verbul ”a merita” nu este reflexiv.

                              nu merita sa-ti....
                              Omul nu stia ce e aia cratima, i-am dat exemplu pe un fragment din ce a scris.
                              Daca voiam sa corectez tot ce a scris domnul, mi-ar lua mult timp.
                              Last edited by mr.K; 2 April 2015, 12:11.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Omul nu stia ce e aia cratima.
                                Daca voiam sa corectez tot ce a scris domnul, mi-ar lua mult timp.
                                Se scrie "daca vRoiam". Intelegi? "voiam" folosesti cand mergi pe camp cu oile. Deci nu te mai da mare literat.

                                si corect e: "mi-ar FI luat mult timp"!!! Daca folosesti un anumit timp si o anumita diateza in propozitia principala, o continui la fel si in propozitiile subordonate. Capisci?
                                Last edited by pilifida; 2 April 2015, 12:12. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google