Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by mr.K View Post
    Ce vreti voi sa sprijine?


    Garantia. In Belgia poate esti tratat ca un client, in Romania esti tratat ca unul care deja a luat masina, nu mai meriti atentie.
    te contrazic, nu peste tot ! In Severin de exemplu esti tratat ca lumea in service

    Comment


    • #62
      In arad cand am avut ceva in garantie am fost tratat ok. Am schimbat volanul si calandrul cromat din fata pe garantie.

      Comment


      • #63
        De ce comparam mere cu pere ? De ce comparam Logan cu Octavia / Passat / A4 ( clase diferite ! )? Daca e sa comparam, haideti sa comparam Logan nou ( 12500 Euro full ) cu Octavia / Passat / A4 nou ( cea mai ieftina Octavia e 14600 Euro, Passat 22000, A4 27000 ), daca e vorba de masinile mai sus mentionate. Sau sa comparam Loganul cu cele din clasa lui - Skoda Rapid, VW Golf, Seat Leon, Audi A3 ( care si astea, cele mai ieftine, incep de la 11.400, adica emblema + motor + caroserie ). Si, dupa mine, nu se compara masina NOUA cu SH...nici macar aceeasi marca si acelasi tip...Vrem si ieftin, vrem si bun ! "Shaorma cu de toate !"

        Originally posted by mr.K View Post
        Garantia. In Belgia poate esti tratat ca un client, in Romania esti tratat ca unul care deja a luat masina, nu mai meriti atentie.
        Poate ai avut tu ghinion. Eu cu masina cumparata din Italia, inca in garantie, am fost la reprezentantele din Pitesti, Vaslui, Iasi si peste tot am fost tratat la fel : ca un client care are un produs Dacia in garantie.
        Last edited by Midnighte; 23 March 2015, 14:41.

        Comment


        • #64
          In bruxelles are sanse sa ia logan din maroc, deci nu are ce sprijini.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #65
            După mine treaba e destul de simpla: cine vrea auto nou la un raport preț/calitate avantajos, nu va fi nemulțumit de
            Dacia, cine vrea premium la bani putini, ar trebui sa se orienteze către SH.

            Comment


            • #66
              ..............
              concluzia francezilor este ca loganul este un autoturism bun pentru familiile modeste, care nu isi permit sa dea multi bani pe o masina si care nu au pretentii ca aceasta sa aiba performante impresionante.

              Comment


              • #67
                )) Asta e din ciclul studiilor realizate de cercetătorii englezi.

                Evident ca toți am vrea sa putem cumpăra macar un A4 sau C Klasse, insa la banii lui, Loganul e o varianta foarte ok.

                Comment


                • #68
                  Se refera la familiile franceze cu venituri modeste.
                  Aia cu bani de afara nu cumpara Logan.
                  Last edited by mr.K; 23 March 2015, 15:35.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by einstein1984 View Post
                    In bruxelles are sanse sa ia logan din maroc, deci nu are ce sprijini.
                    In Maroc se fabrica Dacia Lodgy, Dokker si Sandero.

                    Comment


                    • #70
                      Si loganuri.
                      Last edited by einstein1984; 23 March 2015, 15:58.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #71
                        Midnighte daca ai cumparat din italia ai aceeas garantie peste tot in europa nu ? 3 sau 5 ani cum ai prins ... sau exista vro garantie internationala ?ceva de genu ?

                        Comment


                        • #72
                          Garantia este valabila in toata europa .
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by 66Edw View Post
                            Midnighte daca ai cumparat din italia ai aceeas garantie peste tot in europa nu ? 3 sau 5 ani cum ai prins ... sau exista vro garantie internationala ?ceva de genu ?

                            Da, ai aceeasi garantie in toata Europa. Singurul lucru este sa ai caietul de service..
                            Eu am prins 3 ani ( atat e standard, peste tot ). Eu de asta ti-am zis, incearca in alta tara, daca vei gasi o masina mai pe "gustul tau" - 1.5 dCI 90 CP, fie ea Dacia sau altceva. E pacat, sa nu arunci un ochi si in alte tari ( ma repet, in Franta, faci 1.5h cu masina pana in Douai, daca mergi batraneste ), unde poti gasi Logan de 90 CP...

                            Comment


                            • #74
                              as incerca...treaba e ca nu stiu cum ... o cumpar si cum o aduc ? imi da ceva in genu "numere rosii" sau trebuie sa o iau cu o platforma ? e mai buna varianta de 90 cp mai...""fara defecte"?sau diferenta este doar de putere?

                              Comment


                              • #75
                                Diferența este de putere. De ce să o aduci pe platformă? Scoți un set de nr. roșii în Franța și aia e. La fel de bine o poți lua și de la nemți, vezi cum îți convine mai mult financiar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google