Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by danpetrovan View Post
    acest autoturism, atât de autohton, va deveni mai bun!
    Si mai scump

    Comment


    • #47
      da ce sa spun ! Vad ca subiectul a degenerat! eu normal sunt fan sedanuri ! ce sa spun am ales golf pentru ca e super frumos ...ce sa mai . acum m.am infipt la logan sau duster sandero si celelante nu imi plac ... momentan am un golf pe care astept sa il dau la reprezentanta renault si sa achit diferenta pana la un logan aniversar 10600 !
      Acum ... la opinia lui mumus am sa trec tot sambata pana la seat sa vad cum sta treaba ...am trecut si pe la toyota,si pe la volvo si pe nu am vazut nimic la 14 15 mii si sa dau era un rav 4 37.000 ...dar sincer era tun ... iti luai aproape 4 loganuri le schimbai in fiecare zi .... am sa trec pe la seat si pe la kia poate gasesc vro oferta imbatabila ...dar mai ieftin decat loganul nu cred .... repet nu cred... incercam ...

      Comment


      • #48
        Nu mai ieftin, dar si daca e peste cu 1000E merita

        Eu am fost un caz fericit, ptr ca voiam mcv.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #49
          Eu am dat 14k pe un mcv si nu regret deloc. Asta in conditiile in care am in familie si mai scumpe si stiu cu ce se manca si strainele la valori apropiate in bani.

          Comment


          • #50
            Ca sa fiu sincer.
            Poate voi fi off topic dar este strict opinia mea.
            Am acest logan 1.2 16v laureate alb de 10 luni si 31.500 de km. Masina face tot ce ar trebui sa faca de banii care a costat, dar, dupa ce am condus a4 b6 al prietenei mele, fie el si cu 240 de mii de km, fie si din 2003, chiar nu mi vine sa ma mai sui inapoi in logan sau sa il alerg. Felul in care se conduce masina aceea, chiar sj dupa 12 ani, felul in care trage acel 1.9, consumul nesemnificativ, felul cum sta pe sosea, confortul, insonorizarea.
            Daca as fi pus in situatia in care sa aleg dintre un logan nou si un a4 ca acela as lua a4 fara sa ma uit. Gasesti la 4000 si ceva de euro unul cu mukte dotari, max 200 de mii de km(200 de mii inseamna nimic pt 1.9, considerat motor care tine o viata), singura problema ar fi inmatricularea care e exorbitanta, 2000 de euro, dar as pune-o pe bulgaria si ai o masina care desi mai veche e din toate punctele de vedere peste un logan nou.
            Este strict parerea mea, sper ca nu am deranjat.

            Comment


            • #51
              Cam asta zice oricare care a condus altceva decat logan altceva ce nu e cazatura
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #52
                Octavia tour de 1.9 din 2008, skoda fabia 1.2 2007, skoda octavia 1.2 tsi ( nu stiu anu dar era pana in 4 ani vechime). Cam cu astea leam comparat eu pana acu. Motoarele de 1.2 trageau de zici ca sunt tractate )) cel de 1.9 trage cam tot pe acolo. 1.4 tone si 250nm vs 1.2 tone si 220nm la dacia. Datorita cutiei ii mai economica la dacia 130km/ora si 2100 rpm pe cand la skoda ii mai mare turatia. Concluziile le trageti voi. Oricum eu motor pe benzina mai cumpar doar la drujba ;)

                Comment


                • #53
                  cauta "pe net" o masina de 10.200 EUR - pretul pe care eu l-am plătit pe Logan! Poţi să mergi pe limitele 10.500-11.500; cum am mers eu! DA! Sunt superbe, net SUPERIOARE.. A4, A6... RAV... dar, stimate domn, poţi tu să renunţi pentru alţii... probabil nişte "nemernicii" care ne "conduc"?
                  Hm... eu am ales.. poate merită!?!
                  Stimă

                  PS Sper să nu poluez topicul! Rog infinit "de mii" de scuze!"
                  Last edited by danpetrovan; 23 March 2015, 00:31.

                  Comment


                  • #54
                    Am condus si masini straine, ww golf, toyota rav 4, opel astra, etc
                    Dacia , gama de astazi este comparabila cu masini din clasa asemanatoare cu ea
                    Iar ca si pret, la 7200 euro prin rabla, o masina precum logan laureat, ca si dotari, nu cred ca se gaseste
                    Iar la sh, stiu si eu multi colegi, prieteni, rude etc.cy probleme, unele grave si costisitoare, la masini sh

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by alex2_ar View Post
                      Octavia tour de 1.9 din 2008, skoda fabia 1.2 2007, skoda octavia 1.2 tsi ( nu stiu anu dar era pana in 4 ani vechime). Cam cu astea leam comparat eu pana acu. Motoarele de 1.2 trageau de zici ca sunt tractate )) cel de 1.9 trage cam tot pe acolo. 1.4 tone si 250nm vs 1.2 tone si 220nm la dacia. Datorita cutiei ii mai economica la dacia 130km/ora si 2100 rpm pe cand la skoda ii mai mare turatia. Concluziile le trageti voi. Oricum eu motor pe benzina mai cumpar doar la drujba ;)
                      Un nefericit program european ne-a obligat să cumpărăm o OCTAVIA! Aciziţia s-a făcut la Constanţa! Hm! Infect! Dealer-ul formidabil! Dar nu avea cum să-mi dea o maşină de aprox. 50.000 EUR (conf. program European)! Farurile urmăreau "păsările din zbor", magazia de CD-uri, alegea ce, probabil, aş fi dorit să ascult... superbă OCTAVIA SUPERB... viteză, stabilitate, nesimţirea butoanelor din scaun.. Hm... dar... domnii mei... vorbim despre DACIA!
                      Stimă!

                      Scuzaţi:
                      Dacă aş fi putut! Aş fi cumpărat o "baterie" de Duster!
                      Stimă
                      PS Din păcate nu s-a putut! Deşi am înceeeeercat!
                      Last edited by danpetrovan; 23 March 2015, 00:40. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #56
                        eu am SL10 ( a se vedea la my ride ) - full options, 1.2 16V, cu programul rabla a fost 8,500 EUR. Navigatie, clima, butoane electrice fata spate, cruise control, volan si schimbator piele etc etc.
                        Am adversar la pret/calitate ? Pe planeta asta, nu cred

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by danpetrovan View Post
                          Un nefericit program european ne-a obligat să cumpărăm o OCTAVIA! Aciziţia s-a făcut la Constanţa! Hm! Infect! Dealer-ul formidabil! Dar nu avea cum să-mi dea o maşină de aprox. 50.000 EUR (conf. program European)! Farurile urmăreau "păsările din zbor", magazia de CD-uri, alegea ce, probabil, aş fi dorit să ascult... superbă OCTAVIA SUPERB... viteză, stabilitate, nesimţirea butoanelor din scaun.. Hm... dar... domnii mei... vorbim despre DACIA!
                          Stimă!

                          Scuzaţi:
                          Dacă aş fi putut! Aş fi cumpărat o "baterie" de Duster!
                          Stimă
                          PS Din păcate nu s-a putut! Deşi am înceeeeercat!
                          Nu am nimic cu skodele, ca doar le avem in familie si nu avem probleme tehnice cu ele, doar ca din pct de vedere al performantelor si dotari diferentele devin din ce in ce mai mici. Pe octavia tour am geamuri electrice pe fata/abs/ climatronic (si nimic altceva) si tdi de 1.9 la 101 cp si o fost 12k iar pe a mea am navi/tempomat/senzori parcare/geamuri electrice pe fata/oglinzi electrice etc si o fost 14k cu tot cu casco si trage cam tot pe acolo la depasiri din cauza ca ii mai usoara.
                          Asta incercam eu sa explic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by danpetrovan View Post
                            Cum vi se pare ideea de a cumpăra Logan pentru a "sprijinii economia naţională"??? Prostească, ilara, aberanta...?
                            problema e ca nu sprijini mare lucru, banii se scurg frumos spre patria mama...iar din ce ramane in tara traiesc bine mersi jigodiile din parlament si guvernele OUG.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by danpetrovan View Post
                              Cum vi se pare ideea de a cumpăra Logan pentru a "sprijinii economia naţională"??? Prostească, ilara, aberanta...??
                              Eu sunt de acord cu sprijinirea economiei prin achizitia de bunuri romanesti. Chiar si incerc sa fac asta, dar nu sunt dispus sa fac sacrificii financiare prea mari. As fi dispus sa platesc maxim 10% in plus pentru un bun romanesc care are aceeasi calitate cu unul strain.

                              Nu as cumpara Lodgy sau Dokker pentru ca stiu ca nu sunt fabricate in RO.
                              As cumpara insa un Logan din RO (daca as avea bani de un Logan nou, pentru ca momentan n-am)

                              La un Logan de 9000 de EUR, chiar daca 3000-4000 de eur se returneaza catre firma Renault sau se fura de guvernanti sub anumite forme tot raman vreo 5000 de eur care se invart in economia romaneasca. Sunt destule firme locale care depind de Dacia.

                              La nemti de exemplu, stiu ca tin destul de mult sa cumpere produse de ale lor si asta ii ajuta economic (bine, nu numai asta ajuta economia la ei !)

                              Pentru cine are posibilitatea eu zic ca este o idee buna sprijinirea economiei locale
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • #60
                                Eu locuiesc in Bruxelles
                                Ce vreti voi sa sprijine?

                                Doresc un raspuns de la oameni avizati la treaba cu logan din afara sau din romania ...diferenta?
                                Garantia. In Belgia poate esti tratat ca un client, in Romania esti tratat ca unul care deja a luat masina, nu mai meriti atentie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google