Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by playmaker831 View Post
    Eu ma refeream la marca,Exedy,Sachs,Luk etc.Ce exista pe piata pt noi amaratii cu 0.9 cu easy-r.
    inteleg c-ai inteles gresit
    restul... doar "custom made". cita vreme fabrica nu vrea sa remedieze si doar pune la vinzare stocurile cu probleme pina la epuizarea lor... mai bine le-ar topi si si-ar pune clientii "on hold" pentru 2-3 luni de zile decit sa se faca de cakt in mod continuu. da' asta-i doar parerea mea.
    acum, daca vrei sa recitesti, o sa-ntelegi mai multe.

    Comment


    • Si eu sunt de aceiasi parere, se fac de toata kakaua cu schimburile astea prostesti de kituri. Incep sa para putin cretini.

      Comment


      • Revin cu informatii despre masina mea.Dureaza 10 zile pana aduc piesele, programarea pe 31iulie (au foarte mult de lucru) iar schimbarea ambreiajului si a volantei se face intr-o zi.

        Comment


        • Multa bafta, iti dai seama ca si noi asteptam cu nerabdare sa vedem rezultatele. Mai ales ca zic ei ca nu o sa mai fie probleme. Oare or sa schimbe marca kitului?

          Comment


          • I-am intrebat si eu, daca ar putea sa-mi puna alta marca de ambreiaj si m-au "'aburit"'ca Renault recomanda acest tip de ambreiaj(de origine) pt.easy-r si nu celelalte marci(Luk ,Sachs) care ar putea fi contrafacute.

            Comment


            • Nu e problema sa puna aceeasi marca de ambreiaj, cat timp componentele sunt reproiectate. Dar daca apun fix aceeasi piesa cu cea care a cauzat probleme, inseamna ca inca mai trece ceva timp pana la rezolvare, departamentul proiectare nu si-a terminat treaba.

              Ca exemplu, VW nu inlocuia injectoarele de la 2.0 tdi cu acelasi tip de injectoare, ca era degeaba.

              Comment


              • Asta este o intrebare grea: Au reusit/intentionat sa reproiecteze ei componentele kitului? Hmm pare de domeniul SF, avand in vedere ca vorbim de Dacia, dar ma rog sa dea domnul.

                Comment


                • Kit ambreiaj cu probleme + resoftare = 0.
                  Ar trebui kit nou de ambreiaj + resoftare.

                  Comment


                  • Valderama, la tine cum mai este? S-au mai accentuat trepidatiile?

                    Comment


                    • Originally posted by Ireaza27 View Post
                      Azi am vb cu cativa colegi cu 0.9 tce cutie manuala au intre 30000-50000km si au vibratii deci absolut toate vad ca au vibratii manuale robotizate benzina diesel toate aceasi problema
                      Si eu am avut, dar numai cu motor rece. Am crezut ca e de la benzina, nu. Am schimbat bujiile, nu. Acum o luna m-am enervat, am tras frana de mana, vit 2, turat circa 3000 rot si am lasat circa 30 sec sa patineze ambreajul pana a inceput sa se simta miros de ambreaj incins. Am zis sa incerc sa ii fac luciu ca parca il simteam ca nu patineaza destul. In ziua respectiva (primele plecari) a facut mai tare, dar de atunci nici macar o trepidatie. Ramane sa vedem cat timp.
                      Am zis sa incerc pentru ca nu se strica un ambreaj daca il incingi pana miroase.
                      Sunt curios daca mai are curaj sa faca cineva si daca functioneaza.

                      Comment


                      • În caz de probleme ulterioare primești un CID de nu te vezi - se vede că ai patinat voluntar ambreiajul
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Eu nu mai am garantie.
                          De unde isi dau seama ca a fost patinat putin?
                          Last edited by 77sky; 15 July 2018, 20:40.

                          Comment


                          • Și dacă tu nu mai garanție îi înveți și pe alții cum să scape de garanție
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Nu invat pe nimeni, eu asa am facut. Am scris: " Sunt curios daca mai are curaj sa faca cineva si daca functioneaza "
                              Sunt curios daca reapar si daca da dupa cat timp.
                              Last edited by 77sky; 15 July 2018, 20:40.

                              Comment


                              • Originally posted by cosming View Post
                                si eu am avut, dar numai cu motor rece. Am crezut ca e de la benzina, nu. Am schimbat bujiile, nu. Acum o luna m-am enervat, am tras frana de mana, vit 2, turat circa 3000 rot si am lasat circa 30 sec sa patineze ambreajul pana a inceput sa se simta miros de ambreaj incins. Am zis sa incerc sa ii fac luciu ca parca il simteam ca nu patineaza destul. In ziua respectiva (primele plecari) a facut mai tare, dar de atunci nici macar o trepidatie. Ramane sa vedem cat timp.
                                Am zis sa incerc pentru ca nu se strica un ambreaj daca il incingi pana miroase.
                                Sunt curios daca mai are curaj sa faca cineva si daca functioneaza.
                                curaj ??!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google