Grindina Din Petrosani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    o vopsea noua nu se poate compara cu una uzata, fie ea si de uzina, singura conditie e sa fie aplicata corect si fara rabat de la calitate sau proces pregatire vopsire

    masina doctorului de ex arata mult mai bine decat orice dacie noua scoasa de pe linia de ansamblare, ma refer la paint job estetic era perfecta la 240.xxx km

    Comment


    • #92
      Eu zic sa stai linistit. Masina va iesi foarte bine dupa reparatia in reprezentanta. Cat despre rugina, oricum e fier si va rugini. In cel mai rau caz va aparea rugina, dar pe partea interioara si asta pentru ca atunci cand se foloseste spotterul, acesta arde vopseaua pe interior. Roaga-i sa o ceruiasca pe unde se poate cerui si bucura-te de masina in continuare. Dauna totala cum zic colegii, nu poti scoate nicaieri o masina ca asta, atata timp cat o revopsire total in reprezentanta costa 4000-5000 RON + reparatiile minore, aferente cazului tau, nu ar trebui sa coste mai mult de 1000 ron.

      Comment


      • #93
        evaluatorul de la tiriac a spus ca undeva la 1200 euro. miercuri o bag in service si o sa aflu atunci la fata locului cat o sa dureze lucrarile si cum vor proceda
        Prowd of my new wheels!

        Comment


        • #94
          Salut! Azi am lăsat masina in service. Citez: "nu mai pune nimeni sudură pe masina. Astea sunt metode antice. Reparațiile de genul asta se fac in câmp electromagnetic".va voi tine la curent. O zi buna!
          Prowd of my new wheels!

          Comment


          • #95
            Adica o metoda gen PDR cu magneti...

            Comment


            • #96
              m-a asigurat ca nu ajunge sudura pe masina
              Prowd of my new wheels!

              Comment


              • #97
                Asta nu inseamna ca n-o ia la ciocane, smirghel, chit etc. Din ce am vazut mai sus doar un element necesita "revopsire partiala", nu toata masina.

                Comment


                • #98
                  PDR-UL n-are treaba cu campul electromagnetic.
                  De indreptare tabla in camp electromagnetic nu am auzit inca. Am vazut de aia cu chit cat incape, la reprezentanta. O masina albastra era alba 90% de la chit.
                  Aia de la reprezentate oricum habar nu au PDR.
                  Last edited by mr.K; 6 July 2016, 19:57.

                  Comment


                  • #99
                    Asteptam rezolvarea!

                    Comment


                    • si eu... cu mult interes!
                      app. s-a lovit cineva de imposibilitatea accesarii "urmareste reparatia" din my.dacia?
                      Prowd of my new wheels!

                      Comment


                      • Eu n-am avut nevoie sa incerc dar banuiesc ca oricine a incercat are aceeasi problema.

                        Comment


                        • Mulțumesc. Chiar nu îmi mai fac griji! În curând o să îmi recuperez mașină de la ei, si am încredere că o să fie repetată trebuie.
                          Prowd of my new wheels!

                          Comment


                          • Sa fii atent doar la detalii. Sa o verifici bine. Ti se pare ceva ciudat, le-ai zis direct fara ocolisuri.
                            sigpic

                            Comment


                            • Toate...dar absolut toate...mai devreme sau mai tarziu

                              nu mai da "quote" la ultimul post!
                              Last edited by Seba; 14 July 2016, 17:37.

                              Comment


                              • Sunt sigur ca Alex ne va explica cum i-au reparat masina, fara chit si ciocaneli.
                                Iar daca nu va fi sa fie perfecta, asta e, oricum multa lume s-a chinuit sa-mi explice ca Loganul e o masina ieftina, se accepta si cu imperfectiuni.
                                Sau se cumpara alta, daca tot e asa ieftina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google