Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intre 2 chestii, bune sau rele, exista termen de comparatie.
    MCV-ul arata mai rau decat berlina. Cel putin spatele, e ca de vadana, prea bombat. Total asimetric, comparativ cu fata.
    Last edited by mr.K; 22 February 2017, 15:36.

    Comment


    • mr.K aa...nu...scuze, eram shocat de faptul ca poti face comparatie in tre doua cele mai naspa masini din lume, Dacia MCV si Dacia Logan...credeam ca esti asa de oripilat cand le vedeai de mai ca-ti venea sa-i plang in brate lu dragnea.
      Note to Me: Buei...dar gata cu offtopic.

      Comment


      • Pe langa asta, Loganul e arta pura.
        Attached Files

        Comment


        • Cel mai interesant aspect dupa cum zic "unii" ar fi un 1.2 TCe de 90 de cai in echiparea pe benzina.

          Comment


          • 120 cp...1.2TCe de 90 cp...din cate stiu eu nu este...

            Comment


            • 1.2tce incepe de la 100 CP.

              Comment


              • Va fi o versiune de buget probabil pe modelul 1.2 tsi 90 de cai de la VAG.

                Comment


                • 1,2 TCe are minim 115CP și probleme de concepție, personal nu recomand nimănui (poate doar lui mr.k) achiziția unui model ce are motorizare H5F
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Nu era cel mai tare motor?
                    Lui mr.K nu-i trebuie sa-i recomanzi cazanele Dacia/Renault, lasa sa ai parte tu de ele toata viata.

                    Comment


                    • Germanii de la autobild au testat Dacia Lodgy 1.2 tce si nu a iesit deloc rau. Este vorba de testul 100000km.

                      Comment


                      • Mr.K, dacă-ți „pute” chiar așa de tare orice mașină din gama Dacia (și e cât se poate de clar că ai mari deranjamente stomacale doar dacă ești nevoit să scrii cuvântul „Dacia”), eu mă întreb, oare cum de nu te simți profund jignit de statutul tău de „loganist de 5 stele” din acest forum? Eu dacă aș fi în locul tău n-aș suporta o asemenea josnicie și aș solicita imperativ administratorilor să mă avanseze în regim de maximă urgență la statutul de „haudist” de 7 stele. Zău așa...
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Zic sa mai testezi si altceva decat aia rosie de e recent intrata in proprietatea ta.
                          Poate o sa-ti doresti un Haudi.
                          Last edited by mr.K; 22 February 2017, 22:10.

                          Comment


                          • Hai cu teste la 1.0 sce ca abia astept sa dau 1.4-u.

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              1,2 TCe are minim 115CP și probleme de concepție,
                              Da, probleme de concepţie se rezolvă, însă cele de caracter ... mai greu.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Zic sa mai testezi si altceva decat aia rosie de e recent intrata in proprietatea ta.
                                Poate o sa-ti doresti un Haudi.
                                Mr.K, o sa fiu putin in afara subiectului si sper ca moderatorii sa nu ma penalizeze prea tare pentru aceasta "neobrazare".
                                Desi mi-au placut Loganurile de cand au aparut, sa stii ca nu sunt un "taliban" al marcii Dacia, sunt perfect constient de limitarile gamei si nu incerc sa fac comparatii aiurea cu alte marci de top. Iubesc insa Loganul pentru ca este exact genul de masina care mi se potriveste in acest moment. Ce va fi peste cativa ani? Nu exclud deloc posibilitatea ca in viitor sa-mi doresc si altceva (aici mai intra in discutie si bugetul, bineinteles), dar in mod sigur urmatoarea mea masina va fi tot o berlina din clasa Loganului, chiar daca s-ar putea sa fie alta marca. Nu ma vad conducand altceva.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google