1.0 Sce Vibratie/zgomot La Relanti/mers

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Iti trebuie confirmare defect de catre expert tehnic autorizat. Apoi faci reclamatie la Anpc.
    Daca vrei sa ai sanse mai mari de succes

    Comment


    • #92
      Si la mine se aude aceasta bataie in decelerare in plaja 1200-1000 de rotatii.Parca nu tot timpul are aceasi intensitate. Ca si remediu, dau muzica mai tare

      Comment


      • #93
        pai sa vad ce spun cei de la ANPC. daca trebuie voi face si expertiza tehnica autorizata. daca ajung acolo va trebui sa-i dau in judecata sa imi plateasca timpul pierdut si bani platiti pe expertiza. Ma asteapta un drum lung pana rezolv problema asta.

        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

        Comment


        • #94
          Am gasit intr-un final cauza batailor, zgomotelor. Pe circuitul de racire de undeva din zona bateriei s-a desprins dintr-un surub o clema metalica care sustine un furtun. Atasez cateva fotografii. Clema am prins-o de un alt furtun cu un colier.
          Attached Files

          Comment


          • #95
            maine o sa merg la service sa verific
            daca e asa iti promit ca iti trimit cu fan courier o BERE de care vrei tu..

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • #96
              Ar fi jenant..dar nu exclus..
              INseamna ca poate nu mai vinzi masina..

              Comment


              • #97
                asta înseamna că o când mai ușor

                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                Comment


                • #98
                  Mergand in service am descoperit o alta sursa de zgomot si anume radiatorul de la instalatia de aer conditionat, se misca si bate de radiatorul instalatiei de racire sau de suport. La voi tot asa este? eu l-am miscat intamplator atingand furtunul din partea de sus, service-ul sustine ca "asa sunt toate" si nu au ce se stranga sau sa inlocuiasca. Atasez si doua fotografii una plan mai indepartat si una mai de aproape. Piesa de aluminiu, terminatia futunului de presiune bate de un suport de plastic, radiator nu-mi dau seama.
                  La relanti cateodata o apuca zdranganeala.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    nu-i problema, dupa ce iese din garantie, iti schimbi conducta pe cheltuiala ta.

                    Comment


                    • Salut,
                      Dupa multe incercari, teste si discutii interminabile cu cei de la V Clientului s-a descoperit sursa zgomotului. Au schimbat tamponul de la motor din partea dreapta si zgomotul a disparut
                      V E S

                      Comment


                      • pai daca au pus acelasi tip de tampon, la fel se va intampla si cu asta ...

                        Comment


                        • Sincer imi pare ca este putin diferit de cel din fabrica, imi pare rau ca nu i-am facut poza
                          V E S

                          Comment


                          • bine ar fi, zicea torqemada ca tampoanele de la motor sunt de calitate medie, poate au facut un upgrade.

                            Comment


                            • Originally posted by Vess View Post
                              Sincer imi pare ca este putin diferit de cel din fabrica, imi pare rau ca nu i-am facut poza
                              de unde esti? la ce service s-a facut inlocuirea?

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • In Brasov la reprezentanta
                                V E S

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google