Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Va salut.
    Cei cu întârzierea livrărilor a-ți comandat și navigația care vine la pachet cu 6 boxe - 100€. Vreau și eu să comand și să știu poate nu ar trebui luata navigația, că oricum ai Apple car play și android auto pe medianavul care vine cu echiparea confort.

    Comment


    • #92
      Da,am luat acel pachet de 100 €,dar conține și 6 boxe iar dacă renunț cred că nu o să mai am boxe pe spate și nu știu dacă vine cu cablaj tras și dacă fata de ușă e decupată ca sa pot pune eu boxe.

      Comment


      • #93
        Originally posted by Doctorutm View Post
        Va salut.
        Cei cu întârzierea livrărilor a-ți comandat și navigația care vine la pachet cu 6 boxe - 100€. Vreau și eu să comand și să știu poate nu ar trebui luata navigația, că oricum ai Apple car play și android auto pe medianavul care vine cu echiparea confort.
        Am comandat si navigatia...Reprezentantul Dacia mi-a propus renuntarea la navi pentru a scurta termenul de livrare...Avand in vedere ca pachetul are si 6 boxe odata cu navigatia nu am renuntat... Daca esti presat de nevoia masinii nu este justificata asteptarea pentru inca 3 luni din pricina Navi dupa cum bine spui...compensezi lipsa Navi cu aplicatiile mobile de pe telefon caci ai media display cu android auto plus 4 boxe...

        Comment


        • #94
          Originally posted by playmaker831 View Post
          Da,am luat acel pachet de 100 €,dar conține și 6 boxe iar dacă renunț cred că nu o să mai am boxe pe spate și nu știu dacă vine cu cablaj tras și dacă fata de ușă e decupată ca sa pot pune eu boxe.
          Ca si tine am judecat si eu...

          Comment


          • #95
            S-a schimbat schimbarea,noul termen de livrare este 26.05.Au găsit un cip prin magazie

            Comment


            • #96
              Originally posted by DannyMC View Post

              Din cate stiu, nu se mai dau credite neipotecare pe perioade mai lungi de 5 ani.
              Așa știam și eu, dar întâmplător am auzit la radio despre asta:

              Comment


              • #97
                LauCalin Pai si cum faci, iti iei masina in leasing de la Dacia sau cu credit de la alta banca si apoi o refinantezi la IFN-ul ala? Pentru ca acolo zice doar de refinantare.

                Comment


                • #98
                  Pai....da...

                  Comment


                  • #99
                    IFN astia adica camatari, nu ?

                    Ca banca in nici un caz nu este

                    Comment


                    • Grija mare cu IFN-urile astea, sunt persoane care au rămas fără locuințe, pt sume derizorii în comparație cu valoarea imobilelor și tot nu au acoperit creanța, sunt datori în continuare. Cautati pe YouTube "In premiera, Datori pe viata!". Cămătarii sunt " ingerasi"
                      Last edited by alex1ioan; 15 March 2021, 20:48.

                      Comment


                      • Daca imi permiteti un sfat...data fiind perioada care va urma, nu va recomand contractarea creditelor pe o asemenea perioada luuuunga de 10 ani. Poate, poate un 5 ani.
                        Mai mult, este foarte bine-venita existenta unei sume cash, cel putin un 30 %, nu toata valoarea masinii achitata in transe bancare...
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • Este adevărat ce spuneți voi și nu încurajez nici eu așa ceva. Eu am rămas curios pentru faptul că se poate pe o durată mai mare de 5 ani, iar rata ar scădea simțitor. Până la urmă, asta sunt toate băncile: cămătari legali.
                          Am văzut o simulare la ei pe site și la 65000 de lei (vreo 13500 de euro), rata ar veni vreo 850 de lei. Așa clar nu!!! Dar mă gândesc că pentru 7-8000 de euro pe 6,7 ani , dacă ai de gând să ții mașină vreo 10... nu știu. Mă gândesc că nu oricine e dispus sa dea 1000 de lei/luna, chit că e mai bine pe 5 ani.
                          Bine, te suna cineva de la cablu și e f "înțepat" pentru că ai o datorie de 10-20 de lei de mai bine de 12 ani, in condițiile tu ai încheiat contractul cu ei încă de atunci, ai schimbat buletinul, casa, orașul... Eu sunt "personajul din poveste". )
                          Last edited by LauCalin; 15 March 2021, 21:16.

                          Comment


                          • Dupa mine creditul este o solutie pentru cineva care nu are masina.
                            Pentru cineva care are totusi o masina functionala, oricum ar fi ea, mai bine o foloseste pana strange bani pentru o masina noua, adica macar pana face 8600 euro cat costa un Logan standard.
                            Si pentru rate/leasing tot Logan standard este prima si dupa mine singura optiune.
                            Sunt cazuri in care propietari de Logan in stare buna si cu putin kilometrii au vandut masina si au luat credit pentru a cumpara Duster Prestige 4x4 (culmea este ca nici macar nu folosesc tractiunea integrala).
                            Expresie cunoscuta: "cel mai bun credit este cel pe care nu il iei niciodata".
                            Last edited by abc; 15 March 2021, 21:42.

                            Comment


                            • Legat de difuzoare.
                              Din cate știu eu la versiunea esențial cu opțiunea media display fără navi are 4 difuzoare câte unu în fiecare usa iar media nav are 6 difuzoare câte unu în fiecare usa și 2 twetere în plasa de bord
                              va rog sa ma corectați dacă gresesc

                              Comment


                              • Nu, gresit.

                                Versiunea Essential standard, versiunea Essential cu optiunea MediaDisplay si versiunea Comfort standard (care include MediaDisplay) au doua difuzoare pe usile din fata si doua twetere pe plansa de bord.
                                Versiunea Comfort cu optiunea MediaNav are 4 difuzoare pe usi (fata si spate) si doua twetere pe plansa de bord.

                                Luni, 15 martie nu se putea configura cu optiunea MediaNav (sursa: dacia.ro - probabil din cauza lipsa cip).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google