Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nick Tizu View Post
    Salutare , am făcut comanda pe 6 luna aceasta,zi în care am dat și avansul,de un logan confort eco-g cu ceva opționale inclusiv media nav iar agenta mi-a spus ca teoretic livrarea ar fi la sfârșitul lui iulie sau septembrie deoarece dacia nu lucrează luna august având concediu ! Aveți ceva informații dacă fabrica produce/livrează în august ? Țin sa precizez ca nu am primit VIN sau livrare estimativa încă! Mulțumesc
    Ma indoiesc ca o sa vina asa repede. Eu am comandata data din 11 febr, si inca astept masina. Ar trebui sa vina abia acum la finalul lunii iunie, inceputul lunii iulie.

    Comment


    • Comanda plasata si achitat avans de 5% pe 10.06.2021 alaltaieri ma sunat de la dealer ca masina e gata pe 29.07.2021 si in cateva zile (prima saptamana din august) va fi livrata catre dealer. pe 15 iulie ma duc sa achit restul de bani sa-mi intregistreze plata , ca pleaca dealerul in concediu pana pe 27.

      Versiunea ECO G 100 Comfort configurata cu toate dotarile posibile din configurator inclusiv incalzire scaune si media nav 6 difuzoare. Culoarea albastra,jante aliaj 16 ☺️
      Last edited by nico3321; 18 June 2021, 15:48.

      Comment


      • Deci se poate !! Drumuri bune și fără surprize neplăcute..sa te bucuri de ea


        Dar pana alaltaieri ai avut detalii de o intrare în producție/ livrare estimativa ?
        Last edited by 77sky; 18 June 2021, 21:41.

        Comment


        • Avans achitat pe 08.04.2021 Comfort,ECO G 100, jante aliaj Amaris ,media nav,volan piele,senzori fata spate unghi mort camera marsarier,ac automat +modificare scaune incalzite fara intarzierea termenului de livrare care va fi de 01.07.2021.Termenul de livrare nu sa modificat deloc de la achitarea avansului,si sper sa ramana asa.

          Comment


          • Originally posted by Nick Tizu

            Dar pana alaltaieri ai avut detalii de o intrare în producție/ livrare estimativa ?
            Nu , in momentul cand am achitat avansul si am facut comanda , dealerul mi-a spus ca o sa ma sune in maxim 20 zile sa imi comunice data de la fabrica dar a a spus ca deobicei in 3-4-5 zile primeste un raspuns si ma sunat la cateva zile.. 2 lucratoare mai exact ca am prins si weekendul eu am comandat-o joi si luni sau marti parca ma sunat.

            Referitor la livrarea estimativa a spus ca sunt doua posibilitati la sfarsitul lui iulie dar foarte putin probabil sa nu imi fac sperante si din septembrie ca e inchis luna august la fabrica , dar am acceptat de la inceput cu riscul asta sa astept pana in septembrie.. si am avut noroc

            Am tinut legatura telefonic doar cu dealerul autorizat de unde am comandat masina , nu am sunat la vocea clientului.
            Last edited by nico3321; 18 June 2021, 21:43.

            Comment


            • Da ..dealerul asa mi-a spus și mie ..sfârșitul lui iulie ..dar puțin probabil sau septembrie când am făcut comanda !..Ieri am primit răspuns de la vocea clientului ..la sfârșitul lui iulie masina e gata ..prima saptamana din August întru fizic în posesia ei ..acum ..sper sa fie asa ! Bătrână mea abea așteaptă pensia .
              Last edited by 77sky; 19 June 2021, 10:15.

              Comment


              • Ce să zic?...văd că unii băieți au fost mai norocoși cu termenul de livrare...Pe 24 februarie am dat avansul, terminat cu rabla și achitat integral in luna mai.... eco-g cu media Nav+opțiuni. Am fost amânat de 3 ori...săptămâna trecută mi sa zis că iese din fabrică pe 23 iunie...ieri sa amânat termenul... Noul termen 06 iulie. Îmi pare rău că nu am mai putut pune și scaune încălzite...achitasem integral când au băgat opțiunea.

                Comment


                • Originally posted by danvas78 View Post
                  Ce să zic?...văd că unii băieți au fost mai norocoși cu termenul de livrare...Pe 24 februarie am dat avansul, terminat cu rabla și achitat integral in luna mai.... eco-g cu media Nav+opțiuni. Am fost amânat de 3 ori...săptămâna trecută mi sa zis că iese din fabrică pe 23 iunie...ieri sa amânat termenul... Noul termen 06 iulie. Îmi pare rău că nu am mai putut pune și scaune încălzite...achitasem integral când au băgat opțiunea.
                  te-au amanat pur si simplu s-au ti-au invocat vreun motiv anume??

                  Comment


                  • Originally posted by danvas78 View Post
                    Ce să zic?...văd că unii băieți au fost mai norocoși cu termenul de livrare...Pe 24 februarie am dat avansul, terminat cu rabla și achitat integral in luna mai.... eco-g cu media Nav+opțiuni. Am fost amânat de 3 ori...săptămâna trecută mi sa zis că iese din fabrică pe 23 iunie...ieri sa amânat termenul... Noul termen 06 iulie. Îmi pare rău că nu am mai putut pune și scaune încălzite...achitasem integral când au băgat opțiunea.
                    Eu am achitat avansul in prima săptămână din februarie (eco-g 100, Comfort cu Navi), inițial termenul fiind mai/iunie... Ulterior, dupa agravarea situației cu cipurile am avut termen 8 iulie... Dupa ce a aparut posibilitatea dotării cu încălzire in scaune, am făcut o solicitare in scris de adaugare a acestei opțiuni si termenul de livrare a devenit 02.08.2021, cu mențiunea ca reprezentantul dealerului este rezervat (el personal zice ca va fi septembrie din cauza vacanței din august).

                    Comment


                    • A mea iese raspoimaine din fabricatie. Termenul a ramas neschimbat (28.06), am tot sperat ca va veni mai devreme. Comanda data in a doua jumatate a lui aprilie (LGN Comfort, MediaNav + inca 3 optionale). Mult a fost, putin a ramas.
                      Am renuntat la incalzire in scaune dupa ce dealerul m-a atentionat ca termenul va fi... dureros. ;)
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Originally posted by nico3321 View Post
                        te-au amanat pur si simplu s-au ti-au invocat vreun motiv anume??
                        Fără un motiv anume...pur și simplu mi-au zis că data de livrare din sistem sa modificat pe ultima sută de metrii, din 23.06 în 06.07. Am făcut și RCA+Casco... mă așteptam să o iau pe 28 sau 29 iunie... așa îmi spusese...

                        Comment


                        • Cât a costat RCA și Csco...

                          Comment


                          • Originally posted by danvas78 View Post

                            Am făcut și RCA+Casco...
                            De ce?
                            In ziua livrarii nu puteai face?

                            Comment


                            • Originally posted by mnv View Post
                              Cât a costat RCA și Csco...
                              RCA 297 lei uniqa, pe 1 an, clasa B8 ; Casco Omniasig full, fără franciză, în 2 rate : 822 lei prima rată / 821 lei a 2 a rată (în Decembrie)
                              Last edited by danvas78; 28 June 2021, 09:36.

                              Comment


                              • Originally posted by daymaker View Post

                                De ce?
                                In ziua livrarii nu puteai face?
                                Au tarife nesimțite la reprezentanță...la asigurări...comision mare+că nu lucrează cu toți asiguratorii. RCA-ul din câte știu trebuie emis cu o zi înainte... intră în vigoare de pe o zi pe alta...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google