Logan III - Accesorii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    În urma cu câteva zile, am luat legătura cu o firma care comercializează huse pe emag. Ei doar comercializează nu fabrică. I-am întrebat dacă din n modele, de huse pe care le comercializează, se potrivește ceva și pe Logan 3. Mi-a spus că o să ia legătura cu furnizorul și întreabă. Astăzi am primit răspuns. Deocamdată, nu au nimic pt Logan 3. La final mi-a sugerat, un coleg al dumneaei, a pus acest model pe Logan 2020.

    https://www.emag.ro/huse-scaune-auto.../pd/DKG6X7MBM/

    Oare merg și pe Logan 3..
    Last edited by 77sky; 19 May 2021, 17:47.

    Comment


    • #17
      dece sa pui huse peste cele originale ? alea ale masinii ai dat bani pe ele foloseste -le la maxim, le imbraci cu huse decit dupe ce le rupi.

      daca esti pedant ei original huse pele car na-re moarte cade tabla de pe masina pelea ramine intreaga . eu asa fac si zic la toti colegi.

      Comment


      • #18
        Originally posted by george.sce View Post
        dece sa pui huse peste cele originale ? alea ale masinii ai dat bani pe ele foloseste -le la maxim, le imbraci cu huse decit dupe ce le rupi.
        Visezi huse, mai? aia e TAPITERIA masinii, nu huse. Tapiteria se protejeaza cu huse. Daca rupi tapiteria, in cel mai bun caz trebuie sa schimbi scaunele, nu sa le imbraci in huse. Oh, boy!
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • #19
          Masina o vei vinde după câțiva ani, de ce sa nu te bucuri tu ,de TAPITERIA originala? Chiar vrei sa o protejezi pt cel ce o va lua de la tine? Prefer sa o rup eu și familia mea, iar apoi sa o îmbrac în huse , dar fiecare, cum dorește.
          Last edited by alex1ioan; 19 May 2021, 23:26.

          Comment


          • #20
            Nu, n-o voi vinde, p-asta dinainte o voi da la Remat, in calitate de unic proprietar. Si mi se pare normal (dar mai ales de bun simt) sa protejezi tapiteria, mai ales daca ai vinde-o. ;)
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • #21
              Fiecare cu "pasarica" lui, mai depinde și în ce "scopuri" o folosești,
              Last edited by alex1ioan; 20 May 2021, 09:48.

              Comment


              • #22
                Originally posted by cosmins2000 View Post
                Până una alta eu am pus camera originala de mers cu spatele și încălzire scaune aftermarket.
                Cat a fost camera cu montaj? Mersi

                Comment


                • #23
                  700 lei cu totul

                  Comment


                  • #24
                    Am transferat in Excel lista accesoriilor pentru Logan III, varianta mai 2021.
                    Poate ii este de folos cuiva.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Montat protectii praguri iluminate pe Stepway si maine schimb antena cu una tip inotatoare de rechin. In plus am izolat partea inferioara a portbagajului cu STP, numai partea orizontala nu si aripile.

                      Comment


                      • #26
                        Cum este calitatea recepției cu antena tip înotătoare comparativ cu antena originala?
                        Last edited by 77sky; 5 June 2021, 11:00.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by mircionesb View Post
                          Montat protectii praguri iluminate pe Stepway si maine schimb antena cu una tip inotatoare de rechin. In plus am izolat partea inferioara a portbagajului cu STP, numai partea orizontala nu si aripile.
                          Și eu vroiam sa te întreb ce a presupus montarea antenei tip innotatoare de rechin. Demontare chedere uși spate, protecții plastic și plafon?
                          Ce material e STP?

                          Comment


                          • #28
                            Vrei te rog, să atașezi câteva foto, cu protecția praguri respectiv portbagaj. Sunt curios, cum arata.
                            Mulțumesc frumos!

                            Comment


                            • #29

                              Antena am luat-o de la dealer-ul Dacia si montajul a fost gratuit, inclus in pretul de achizitie (280 lei) asa ca l-au facut iei. Este un tutorial pe Youtube despre schimbarea antenei facut de un neamt de la LZParts. Sincer nu prea ascult radio asa ca nu prea am grad de comparatie cu antena clasica. Am schimbat antena ca sa pot pune prelata pe masina fara sa mai fie nevoie sa desurubez antena clasica. STP-ul este un material fonoabsorbant, l-am folosit si la modelul Stepwa-ul care l-am avut inainte pentru izolarea usilor fiindca am schimbat difuzoarele cu unele Focal si vroiam o incinta cat de cat ok pentru Focal-uri. Am ramas cu niste placi de STP dupa operatie asa ca le-am folosit la noul Sandel. Sincer se auzea mai bine muzica in Sandel-ul celalalt pe care l-am avut cu toate ca nu avea tweet-ere pentru inalte separate de difuzoare.
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 4 photos.

                              Comment


                              • #30
                                Ai asistat la montaj ? Ma inteseaza daca exista cablaj pentru plafoniera spate, care ar trebui sa vina in zona unde exista acea umflatura in plafon.
                                sigpic
                                Contact: 0764 192 193

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google