Logan III - Accesorii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    La dealerul Dacia din Buzău s-a oferit să-mi pună încălzire în scaune imediat după ce am întrebat de opțiunea din fabrică (care pe atunci nu era disponibilă).
    Ce montau ei nu are nici o legătură cu ce se montează în fabrică - ei pun un kit simplu, așa cum e pe Duster II sau Loganul de Rusia/Finlanda/etc. (echipări GRAND FROID).
    Last edited by 77sky; 25 June 2021, 20:38.
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • #77
      Catalog accesorii Logan III - Dacoserv Bucuresti
      Attached Files

      Comment


      • #78
        Am o controversa (vorba aia, "intreb pentru un prieten "), desigur ca as putea-o lamuri la Vocea Clientului, probabil o sa o fac la un moment dat, dar ii mai iert, ca i-am stresat destul anul acesta.

        Voi ce stiti, accesoriile pot fi comandate din fabrica? Adica sa vina masina cu ele gata montate?

        O parere e ca da, ce apare in configuratorul oficial poate fi comandat si masina vine cu ele montate.
        Alta parere e ca nu, ele se comanda si se monteaza de catre agent/dealer.

        Ambele persoane sunt, zic eu, destul de avizate incat sa ii iau in considerare.

        Voi ce stiti/credeti?

        Comment


        • #79
          Când am întrebat la dealer a fost ca, chiar dacă făceam comanda direct cu accesoriile respective, ele ar fi fost montate la dealer-ul unde ar fi ajuns mașina. Accesoriile nu sunt montate în fabrica

          Comment


          • #80
            Pentru cine e curios cum arata "Antenă tip înotătoare de rechin" (cod 8201731020) vopsita in culoarea caroseriei. Ea e la origine de un negru lucios care mie nu mi-a placut.

            IMG_MJL_☣️-Sharp-&-Natural-

            Comment


            • #81
              Aveți idee dacă se potrivește volanul în 3 spițe de la modelul anterior pe cel nou?

              Comment


              • #82
                Se potrivește modelul de volan in 3 spițe făcut pentru piata din Rusia Logan 2. Nu știu de care spui tu. Pune o poza cu volanul sa vedem.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by paul_damian View Post
                  Pentru cine e curios cum arata "Antenă tip înotătoare de rechin" (cod 8201731020) vopsita in culoarea caroseriei. Ea e la origine de un negru lucios care mie nu mi-a placut.

                  IMG_MJL_☣️-Sharp-&-Natural-
                  Arata foarte bine, cât a costat cu tot cu manopera?

                  Comment


                  • #84
                    Inca nu stiu, au sa-mi faca factura pentru tot. Antena e 275, vopseaua EPY am facut-o eu la un magazin, vreo 30 de lei, si am mai dat de o cafea la un atelier sa o vopseasca.

                    Comment


                    • #85
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 1 photos.

                      Comment


                      • #86
                        Nu merge...
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #87
                          Mulțumesc!

                          Comment


                          • #88
                            Bucșa de prindere a volanului și airbag-ul sunt aceleași. In schimb tastele diferă, nu sunt aceleași mufe, deci nu îți vor funcționa tastele.

                            Comment


                            • #89
                              Pentru cei ce doriți o cameră de bord integrată în mașină, aproape invizibilă:

                              8201713925 - RENAULT DASHCAM - K200-HJD-WRS (model K200 With Rain Sensor) - Atenție! Acest model de dashcam NU se potrivește pe Logan/Sandero III din cauze mecanice, pentru că senzorul de ploaie de pe Logan/Sandero III este un pic mai mare decât cel de pe Duster II iar această cameră se va presa în senzor - în plus, carcasa senzorului de ploaie de pe Logan/Sandero III este mai lată și mai lungă - dacă doriți un dashcam integrat în senzorul de ploaie trebuie neapărat să montați modelul actualizat, care arată la fel dar are carcasa potrivită și care nu se mai presează în senzor - adică 8201735449 - Renault Dashcam Pro - compatibilă cu senzor ploaie Logan/Sandero III (model FALCON H780 DASHCAM / DVR-H780-REN)

                              8201735449 - Renault Dashcam Pro - compatibilă cu senzor ploaie Logan/Sandero III (model FALCON H780 DASHCAM / DVR-H780-REN) - încă nu a fost pusă în vânzare de Dacia, se prevede că va putea fi achiziționată începând cu August-Septembrie 2021 - acest model suportă înregistrare video 1080p HDR @30fps sau SDR @60fps, poate fi controlată prin Bluetooth (nu exclusiv prin Wi-Fi, cum era K200), suportă atât Wi-Fi 2.4GHz cât și 5GHz, obiectivul are un unghi mai mic (139 grade) decât K200 dar nu mai deformează imaginea, senzorul optic este Sony iar procesorul grafic este Ambarella. La fel ca și K200, include receptor GPS, senzor de șoc care salvează automat evenimente și permite supravegherea mașinii încuiate dacă cineva o lovește prin trezirea camerei din Stand-By și salvarea evenimentului. Aplicația de control nu mai este cea anterioară (din 2018, care avea multe probleme de compatibilitate), ci Renault UltraCam, publicată în Aprilie 2021.
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • #90
                                Salutare colegi !
                                Ma alatur si eu cu noua mea masinuta , Logan Eco G ,Comfort, brun vision
                                Inca incep sa descopar masina, am facut 80km cu ea pana acum , am ridicat- o pe 9 iulie.
                                Multe intrebari pe cap, incep cu prima.
                                Am tableta, dar fara navi,camere,senzori, doar radio si conectivitate BT.
                                Am inteles ca se poate share-a telefonul(navigatia ma interesa, waze sau GM). Inca nu am apucat sa citesc manualul sa vad ce si cum.
                                Totusi, am vazut ca trebuie legat telefonul prin cablu usb in bord. Am putut reda melodii de pe un stick, deci il vede.
                                Ma gandesc sa pun un cablu prelungitor mic in bord(sa ramana asa) de 15cm
                                si apoi un cablu USB-C scurt(tot gen 15 cm) ca sa nu fie cablaraie pe bord atarnata.
                                Diseara incerc sa ii dau de cap folosind doar firul telefonului(de la charger) sa vad daca aflu cum se face. Daca merge, apoi incerc combinatia asta. Ideea e ca sa nu frec usb-ul bordului, ba cu stick-ul de muzica , ba cu firul telefonului). Ar fi ok?
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 15 July 2021, 19:20.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google