Cat costa revizia la Logan 3?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noi nu mai citim asterixuri, e prea mic scrisul, contează doar ce e scris cu font de +48 și Bold...
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • daca la nivelul asta ati ajuns, nu sunt eu in masura sa va "scot" de acolo.

      Asta este.

      Comment


      • Bine că te-ai lămurit.

        Să revenim la costurile de revizie.

        Mulțumim!
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • Reviza la 2 ani aproximativ 1400 de RON.

          Comment


          • Masina are rechemare in service pentru inlocuire senzor GPL, desi nu mi-a facut nicio problema. Mi-au mai gasit o buba la ABS ceva, le-am zis ca se deblocheaza greu frana de mana, nu stiu care e legatura. Am programare abia in noiembrie.

            Comment


            • sa mai dau si eu una amuzanta

              Am fost sa schimb chederele pleznite (seria 3) las masina, ma suna dupa aproape 2 ore sa imi spuna ca nu stiu ce a venit stramb si nu le pot monta (2 ore a durat sa vada asta)


              Bonus la ziua mea pierduta (luat liber + orele pe drum) observ azi (dupa aproape o saptamana, aici eu vinovat) ca oamenii s-au "servit" din porbagajul meu cu cricul, respectiv kitul de reparatie ( redresorul ala venit de la dacia) Romania/Dacia... o minunatie

              Nu dau nume, pentru ca momentan se verifica pe camere si sa nu fie ala de se bucura de ele acum, prezent pe forumul asta... Revin cu update. O sa ii fac personal o poza (daca reusesc sa il vada pe camera) sa il prezint si aici, sa il stie lumea

              Comment


              • Bonzo_Madrid cam cati km estimezi ca va avea in noiembrie?

                Comment


                • Aproximativ 17000.

                  Comment


                  • In ce tara traim, cum sa ti fure cricul, kitul....sper sa l prinda, sa ti recuperezi lucrurile si sa l dea afara pe sarman...si sa l si postezi aici, sa l faci de kka

                    Comment


                    • Masina a venit cu cric? Ca a mea nu a avut. Am Logan 2 Stepway GPL 2020 1.0TCE.

                      Comment


                      • Până în Mai-Iunie 2022 cricul a fost standard pe motorizările 1.0 TCe 65/90. Pe ECO-G 100 nu s-a inclus niciodată cricul.

                        Din Mai-Iunie 2022 s-a introdus in standard kit-ul de pană iar roata de rezerva este pe lista de optionale pentru 150€ (valabil pentru toate motorizarile nu doar pt. cele cu GPL cum era pana atunci);

                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Am facut revizia la 30000km , cost cu piesele lor 1060lei. Filtre set complet , ulei ,fara bujii. Mi-a schimbat si senzorul de gaz cu toate ca nu am avut nicio problema.A facut ceva si la calculator , cred ca resoftare. Pare mai puturos ramane de vazut/ Filtrul de stare lichida curat ca lacrima. Folosesc cand alimentez un mustuc cu prefiltru din material sinterizat.

                          Comment


                          • Asa si eu dupa schimb senzor si resoftare, pare mai puturoasa masina. Am zis ca poate mi se pare, dar vad ca mi se confirma.

                            Comment


                            • Motoare puternice, cuplu pe ele, bine ca au de unde reduce putere, cuplu, Daca nu avea sa vezi atunci boceala maxima !
                              Stie baietii astea de la Dacia !

                              Comment


                              • ieri am făcut la Constanța revizia nr. 2 la 31000 km, SS3 ECO-G. Am 3 revizii incluse deci nu am plătit nimic dar primesc devizul, costa 1800 de lei.
                                Au schimbat:
                                -filtru și ulei motor
                                -filtru aer
                                -filtru habitaclu
                                -filtrele de gaz
                                -bujii
                                Menționez că nu am avut probleme cu senzorul GPL, nu a fost schimbat și nu am fost chemat pentru schimbare preventivă cum parcă citisem pe undeva pe net.
                                Uleiul care l-au pus de data asta a fost Texaco RN17 și nu Castrol cum au pus la revizia 1 în același service.
                                O fi bine o fi rău...mai am o revizie ”moca” și apoi oi vedea. Sincer mi-e frică de revizia 4 la câte văd că se schimbă atunci )) Oare cât poate costa !?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google