Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OK. Multumesc mult. Dar in cazul in care senzorul are 4 fire?

    Comment


    • Firele de "praguri" se unesc intre ele, rezultand +, - si out, in loc de +, -, prag1, prag 2. Atentie! ordinea scrisa de mine nu corespunde cu realitatea, firele trebuie identificate.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Am cautat, dar sincer nu am gasit. Poate am recut peste fara sa-l observ.

        OK. Multumesc mult. Poate gasesc unul doar cu trei fire.

        OK. Multumesc mult. Poate gasesc unul doar cu trei fire.[/QUOTE]
        Last edited by pauly; 13 August 2014, 21:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Salut. Am si eu o nelamurire cu privire la legarea senzorului asa cum a-ti mentionat d-voastra. Daca alimentam senzorul cu + si -, asa cum spune-ti: + la Rosu din 10 P, si - la Galben din 6 P, atunci senzorul se va activa. Out-ul (iesirea), va fi nula (0) pana la declansarea senzorului. Inasa in cazul declansarii, Out-ul, nu devine +? Atunci legat la 6 P Albastru nu mai are nici un efect, pentru ca si albastru are in permanenta + pe el ( atunci cand alarma este armata). Poate gresesc, dar eu asa o vad.

          Comment


          • 99,9% toti senzori de pe piata dau o masa "-" la declansare.

            6P albastru simte orice semnal sau impuls negativ "-"

            Cum tu nu stii ce pini ai la 3P(+,-,in /-,+,in/ +,in,-*) si la noul senzor cu 3 sau 4 fire, trebuie identificati pinii, asta se face cu un multimetru si sau demontand(fizic) carcasele si urmarind cablajul.

            *orice asemanare e pur aleatorie
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Are cineva ratacit un sensor ultrasonic de la alarmele Cobra 38xx? Ma intereseaza cel cu mufa alba ( RX).
              GL-22-TOF

              Comment


              • Pni ov288

                Ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi , vreau sa montez alarma asta pe un logan 2006 , am facut eu niste schite dar mai bine intreb de 10 ori decat sa fac ceva prost .Nu am de gand sa folosesc releu pentru blocare motor .. doar sa sune la deschiderea usi si sa blocheze usile cand pun alarma
                Va multumesc anticipat
                Attached Files
                Degeaba gandesti daca esti prost!

                Comment


                • SAL am si eu o intrebare am vazut la cineva la logan o chestie ca un fel de alarma a incuiat masina din cheie a lasat-o vreo cateva secunde, nedascuiata si apoi a introdus cheia in incuietoarea de la usa si a deschis usa. La masina a inceput sa clipeasca avariile si a zis ca se face toata chestia activand o functie punand masina pe tester are cineva ideie cum se face si cum se numeste functia???Si din uch de la niste pini se poate lega o sirena si face o data cu avariile.Omu nu stia de unde cum si in ce fel ca ii facuse alcineva.

                  Comment


                  • Am reusit sa o instalez , dar imi da de 2 ori impuls la deschidere ... in rest functioneaza normal ... aveti vreo ideie ce ar putea fi ?
                    Degeaba gandesti daca esti prost!

                    Comment


                    • daca ai montat pentru prima data o alarma pe o masina este foarte bine,laso asa
                      stii vorba aia,,,asa face toate,,
                      „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                      Comment


                      • Citeste cu atentie manualul alarmei, se poate configura impuls dublu la deschidere ( trebuie dezactivata aceasta optiune).
                        Sau e din acel switch - nu apare in poza si ce face al patrulea jumper.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • nu are nici o optiune sa dau disable .. am incercat si fara jumperi si cu ei pe off se manifesta la fel
                          In documentatie da 0.8 sec si 3 secunde ca timp de actionare la deschidere .. am incercat amandoua variantele si face la fel
                          Se poate sa fie din cauza alarmei ..ca are optiunea de a deschide portbagaju pe acelasi buton de dezarmare dar apasat de 2 ori .. eu nu am legat separat portbagaju ..
                          Degeaba gandesti daca esti prost!

                          Comment


                          • Scaneaza daca poti manualul sa il vad si eu. Nu pot sa cred ca alarma nu se poate configura asa cum trebuie.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • schema si manual

                              Asa am zis si eu ... dar ...
                              am pus in aici schema complecta si manualul
                              Attached Files
                              Degeaba gandesti daca esti prost!

                              Comment


                              • Eu sunt tare curios ce face al 4-lea jumper, ca nu scrie nimic de el.
                                In plus, pt inchiderea centralizata sper ca ai folosit diagrama 2.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google