Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce scrii tu acolo or fi compatibilitati (adica produce textar placute de inlocuire pentru Renaulturi care de origine ar avea codurile alea). 7701209639 de exemplu sunt facute tot de ITT (de la ei le cumpara Renault cu brandul lor pe cutie). Si daca sunt facute de ITT friction products nu pot fi facute de textar (TMD friction services)
    7701210142 sunt Federal Mogul, adica Ferodo. Nu stiu sa fie Textar furnizor OEM pentru renault. Ferodo si Brembo in schimb da.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Rabla mea a venit cu Textar din fabrica.

      Comment


      • Si Brembo ia placutele pentru anumite echipari de la alt producator si doar le ambaleaza. Ei nu prea fac placute "mici"
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Credeti ca placutele Fermit vor corespunde acestei minuni a tehnicii numite Logan?
          Sau trebuie sa iau cine stie ce placute ptr vreo limuzina?
          Scuzati pozele sunt facute cu telefonul,camera foto a crapat.
          Attached Files
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • sunt bune fermit. eu lucrez in domeniul feroviar si am luat marfa de la fermit pt niste frane la ramele cfr z 6100. si am spus ca doresc pt logan sa imi aduca un set. le-am dat unei cunostinte si deja are 25 000 km cu ele iar mecanicul a spus ca mai merg 2 schimburi de ulei deci inca 20 000.

            Comment


            • Mecanicu de pe locomotiva ? )

              Fermit facea repere foarte bune pe vremuri, se si exporta mult, acum nu stiu cat s-a modernizat treaba pe acolo. Foloseste-le si spune-ne si noua rezultatul.
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • Din cate stiu s-au modernizat destul de mult si merg bine la export.
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • Originally posted by Octavian___32 View Post
                  LE: NU cumpara piese din targ, poti lua teapa.
                  Uite un caz clar de placute contrafacute. Eu am luat teapa cu ele.

                  Ca sa-ti dai sema de produsele contrafacute te uiti la sigla Renault, care trebuie sa fie gri/neagra in jumatatea de jos, reprezinta umbra siglei practic, daca e gri/neagra sus nu e corect, deci contrafacut.

                  Comment


                  • Originally posted by Soran View Post
                    Mecanicu de pe locomotiva ? )

                    Fermit facea repere foarte bune pe vremuri, se si exporta mult, acum nu stiu cat s-a modernizat treaba pe acolo. Foloseste-le si spune-ne si noua rezultatul.
                    Fac export foarte mult (stiu ca le fac transportul).

                    Imi pare nespus de rau, chiar azi mi-a picat in mana un certificat de teste in mana si nu l-am scanat...
                    Ce mi-a sarit in ochi a fost coeficientul de frictiune , valoare acceptata intre 0,44 si 0,62, la test a iesit 0,56.

                    PS: export Germania

                    Comment


                    • La ce placute era asta ? La Logan nu cred, alea stock au ~ 0.20 iar alea gen Ferodo Premier pe la 0.3.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Tavi, coef de frictiune 0.55 au Ferodo DS 2500, placute la limita pentru strada.
                        sigpic

                        Comment


                        • am primit contra cost , o suma" modica " de 120 ron si-n doua rate urmatorul set de placute cumparate din magazin acum vreun an de zile de un vecin care intre timp a schimbat auto .
                          pe placute scrie urmatorul lucru
                          ferodo 183 u3360
                          bc 06510 trw
                          renault
                          origine
                          am atasat si o poza a cutiei si as vrea sa stiu daca sunt bune si le pun pe masina sau am luat o teapa , am dat doar 50 lei avans
                          Attached Files

                          Comment


                          • Astea sunt placutele mele la 60 000 km, cred ca mai duc ceva km dupa parerea mea
                            Mai merg ceva km sau ar trebui sa le schimb?
                            Attached Files
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Dupa mine mai merg si discurile vad ca sunt ok, asa pare din poza.
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • Originally posted by dr_mke View Post
                                Tavi, coef de frictiune 0.55 au Ferodo DS 2500, placute la limita pentru strada.
                                Si ce vrei sa spui cu asta?

                                Originally posted by tataieb12 View Post
                                am primit contra cost , o suma" modica " de 120 ron si-n doua rate urmatorul set de placute cumparate din magazin acum vreun an de zile de un vecin care intre timp a schimbat auto .
                                pe placute scrie urmatorul lucru
                                ferodo 183 u3360
                                bc 06510 trw
                                renault
                                origine
                                am atasat si o poza a cutiei si as vrea sa stiu daca sunt bune si le pun pe masina sau am luat o teapa , am dat doar 50 lei avans
                                In principiu ai luat teapa.
                                Fa poze la placute sa le vedem (fata - spate).

                                Fara nici un fel de avans ti le-as fi dat eu pe ale mele (ambalaj aproape la fel) , am rulat vreo 2000 km cu ele si le-am dat jos pt ca n-am vrut sa mor.
                                Nici cadou nu le fac. 110 lei parca am dat pe ele...
                                De oras sunt bune, pentru franari la viteze mari sunt varza.

                                Fa poze cum am spus si mai vorbim.
                                Last edited by Octavian; 12 April 2011, 19:58. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google