Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce ai luat tu este no name, si discurile de frana si placutele. Sunt dupa cum spun mecanicii "piese de selereu", nu te astepta la performante prea ridicate asta daca nu ti se ovalizeaza pana ajung sa se pasuiasca.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Mie imi apar ca-s Made in Italy.

      Alegeai discuri +placute Ferodo si mergeai pe o carare batuta, multi folosesc asa ceva si sunt multumiti.

      Cat ai platit pe discuri+placute?
      Last edited by mr.K; 17 October 2012, 12:15.

      Comment


      • Sunt cele mai proaste piese aftermarket care se fabrica. Ferodo SL sunt 15 clase peste, am avut la supernova asa ceva. Dupa ce le-am ovalizat in primii 2 mii de km am zis ca n-am stiut eu sa le pasuiesc apoi am cumparat Klaxcar care este la acelasi nivel, adica mediocru. In alte 2 mii de km le-am facut praf si am vandut masina, altfel cred ca le schimbam si pe alea.
        Or fi incepute in Italia si terminate langa Arad, in parcarea din vama.
        Nea K, aici gasesti ce vrei sa sti http://bonmarc.ro/faruri-lampi/franare , nenea e de mare incredere, pacat ca are piese slabe, eu de la el cumparam multe pentru SN, intre timp mi-am schimbat viziunea.
        Last edited by 827sam; 17 October 2012, 12:20.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Nu vreau sa cumpar, voiam sa spun ca pentru cativa zeci de lei in minus, nu se merita sa nu cumperi o marca ce e consacrata, nu neaparat varful de gama dar macar ceva mediu.

          Comment


          • Am inteles. Piesele sunt niste porcarii si comparand poza colegului postata pe forum cu poza de pe site tind sa cred ca el a cumparat de MCV si au cu totul alta culoare, zici ca-s de carton ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Originally posted by adytza_dragon View Post
              [ATTACH]407660[/ATTACH] [ATTACH]407661[/ATTACH]
              Dar adespre marca LPR nu vb nimeni sunt bune de ceva ???
              Tot sistemul de franare ( discuri si placute ) sunt marca LPR astept sa vedem cum se comporta sistemul de franare
              ti am spus sa nu iei asa ceva. Ferodo Brembo ATE...atat

              ai cam dat banii de pomana

              Comment


              • Am dat pe ele 230 ron + transportu 33 ron dap din cluj sunt luate.
                Eu astep sa vad daca este asa cum spui u ( 827sam ).Pana la proba contrarie habar nu am,eu unu am citit pe mai multe forumuri si nimeni nu sa plans de ele acum nu stiu ceea ce sa spun ramane de vazut

                Dap asta asa este am vb la telefon (alessandro ),este o greseala pe care nu mai am cum sa o repar ramane de vazut
                Last edited by adytza_dragon; 17 October 2012, 12:37. Reason: Automerged Doublepost
                Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

                Comment


                • macar sa faci un rodaj ca la carte si sa nu ceri foarte mult de la ele.

                  un efect mai bun la franere il obtineai cu discuri pline si placute de calitate

                  Comment


                  • Originally posted by alessandro View Post
                    ti am spus sa nu iei asa ceva. Ferodo Brembo ATE...atat

                    ai cam dat banii de pomana

                    De ce atat? Daca punem in lista aia si EBC ce ai zice?
                    sigpic

                    Comment


                    • Mai e Textar, Pagid...Adica echipari de fabrica la Porsche, BMW, Ferrari...Pe Logan nu sunt bune
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Placutele mele originale erau Textar. Am fost foarte multumit de ele. Numai de pretul lor n-am fost multumit, cand am vrut sa le schimb cu altele noi, identice.

                        Comment


                        • Textar sunt mai scumpe, dar Pagid gasesti la pret excelent, comparativ cum franeaza. Ambele marci sunt produse de TMD Friction.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by yrman View Post

                            De ce atat? Daca punem in lista aia si EBC ce ai zice?
                            .

                            Le puneam acum cativa ani... placutele sunt ok dar discurile sunt sub orice critica

                            Originally posted by darksid3 View Post
                            Mai e Textar, Pagid...Adica echipari de fabrica la Porsche, BMW, Ferrari...Pe Logan nu sunt bune
                            Se gasesc ceva mai rar pentru Logan
                            Am mers cu Logane slava domnului sa imi ajunga...singurele placute street care la doua frana blana de la 100 iti dau senzatia ca se lipesc de disc sunt Ferodo FDB 845

                            Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                            Comment


                            • Nu stiu ce comparatii si ce teste ai facut, pana la urma 80% din ce exista pe thread-ul asta, este postat in virtutea subiectivismului.
                              Ideea e ca am vazut pe unele forumuri, posturi ce sfideaza orice tip de gandire matura si se merge doar pe premisa de brand, punand nume ca Pagid sau Textar in tabara "no name", lucru ce tradeaza o grava necunostinta de cauza.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Confirm!
                                Placutele de fabrica pe un BMW X1 (nu mai retin daca 18d sau 20d) erau Textar.
                                In programul original de piese insa, apareau ca prima echipare ATE......
                                As adauga ca producator cu un bun raport calitate/pret si TRW.
                                Exista masini la care placutele TRW sunt mai scumpe decat cele Ferodo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google