Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei care au autoturism marca DACIA/RENO cu anul de fabricatie minim 2005 si numarul de km de maxim 120.000 de km, pot efectua prin mine GRATIS/MOCA reviziile in reteaua service dacia/reno, conform carnetului de intretinere.
    Bani dati la inceput, se vor recupera integral dupa 2 luni.

    De exemplu, acest deviz de 1384 lei al colegului @Tclipa poate fi decontat.
    Adica, el da banii astia la inceput si prin mine isi recupereaza integral suma mai tarziu.
    Cu alte cuvinte banii dati se recupereaza si daca incercati nu aveti decat de castigat.
    Pt detalii...PM.

    PROMOTIE pana la data de 10 APRILIE....
    Attached Files
    Last edited by Ivan Marian; 12 March 2014, 10:50.

    Comment


    • Logan 1.2, 4 ani si jumatate, 28000km, circulat extra-urban 90% numai aprilie-noiembrie (deci iarna deloc). Vreau sa merg la revizie. In afara de ulei, filtru, mai trebuie ceva? Lichid frana, antigel, placute, vreo curea, bujii? Multzam

      Comment


      • Conform carnetului de intretinere, distributia.
        La cati km ai, mai merge s-o tii, dar, dupa carte, ai depasit termenul de 4 ani.

        Ca sa iti faci o parere, citeste topicul:
        Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.
        Last edited by mr.K; 18 March 2014, 16:44.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Conform carnetului de intretinere, distributia.
          Ok, ca sa ma duc sa cumpar piese ce iau practic. Spune-mi ca la un tolomac care habar n-are ce-i sub capota. Multzam de link ... am o problema cu un topic de 220 pagini. Nu cred ca pot sa stau 3 zile ca sa il citesc. Stiu ca e penibil sa ne repetam, dar uneori e mult mai rapid. Va multumesc in continuare, chiar daca repetati informatii deja scrise de altii... Oricum la o prima vedere, parca inteleg ca as putea sa mai stau. Dar totusi as adauga ca extraurban, forjez de multe ori, marea majoritate a timpului sunt la 130-140. Asa ca, o trebui sa fac distributia asta? Si cum ii zice in magazin?
          Last edited by lukerad; 18 March 2014, 16:49.

          Comment


          • la km aia asa putini da-i benzina si talpa
            abia la 6-7 ani sa te gandesti sa o schimbi, acuma pe bune !
            nu se compara distributia originala cu alte distributii !!!
            ​​​​​​

            Comment


            • Cobalcescu ... niste hoti! Pazea!!!

              Mi-am facut revizia astazi iar mecanicul care a lucrat, mi-a aratat ca filtrul de polen era inexistent, locul fiind acoperit numai cu un capac.

              Am dat filmul inapoi si, in 2012 am facut revizie in Orsova, dar am schimbat numei ulei si filtru de ulei, conform listei de cheltuieli, iar inainte de baietii astia, am facut revizia in 2010 la Cobalcescu de pe Valea Oltului. De aici rezulta clar ca la Cobalcescu Valea Oltului oamenii se preteaza la gainarii de 30 lei.

              (Mulzam Leo, n-am schimbat distributia)
              Last edited by lukerad; 20 March 2014, 13:47.

              Comment


              • Ceva teste mistery shopper in reteaua dacia sa inteleg?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Salut, exista in bucuresti vreun dealer care face reviziile ca la carte?(toate operatiunile inscrise in carnetul de intretinere).
                  Pentru ca vreau sa fac revizia de 3 ani si e importanta pentru ca se termina perioada normala de garantie.
                  Multumesc

                  Comment


                  • Exista destui...da' "atentioneaza-l" / "stimuleaza-l" p-ala de la receptie.
                    Ii spui ca-ti iese masina din garantie si vrei sa ti-o purice bine, in caz de ceva, daca piesele nu fac parte din cat. consumabile, sa-ti dea inlocuire pe garantie.

                    Altfel, verificarile astea de care zici, masina fiind inca in garantie, sunt facute la misto pe ideea :"lasa ca-i pica dupa ce iese din garantie, tot la noi ajunge" .
                    Last edited by Kojak; 9 April 2014, 15:50.

                    Comment


                    • si cu cat trebuie stimulat un mecanic din asta ca sa isi faca si el treaba ca la carte?(asta daca stie sa isi faca treaba ca in manualul de intretinere).

                      Comment


                      • mecanicu', ca mecanicu'...da' inlocuirea nu o da el, ci ala de la garantii, de ala tre' sa ai grija in primu' rand daca va fi cazu'.
                        mecanicu' doar iti constata, el nu se apuca sa inlocuiasca nimic...pana "la noi ordine", cum s-ar zice.

                        daca stii ca ai putea avea elemente cu hibe care ar putea fi schimbate pe garantie, dai si tu un 20 lei la mencanic si ceva mai mult la garantii, sa fie "cooperanti"

                        in prima faza stimuleaza doar mecanicu' s-o purice bine si poate iesi cu tote ok fara sa fie nevoie sa mergi mai departe.
                        Last edited by Kojak; 9 April 2014, 16:02.

                        Comment


                        • Originally posted by pstefan View Post
                          si cu cat trebuie stimulat un mecanic din asta ca sa isi faca si el treaba ca la carte?(asta daca stie sa isi faca treaba ca in manualul de intretinere).
                          Dacamasina are putini Km e posibil sa0l stimulezi degeaba si pe unu si pe celalalt asa ca mai bine stai cu banii in buzunar si vezi de treaba.Daca vrei cu adevarat sa afli ceva fa o diagnoza separat la un alt garaj si mergi acolo cu lectia invatata.Oricum o sa ia pielea de pe tine la revizia de 3 ani.Ai avut curaj sa platesti garantia extinsa.

                          Comment


                          • Oricum cum trec si de a doua revizie si daca e sa nu am nici o problema ca sa ma duc in garantie le zic in fata ca nu ma mai vad pe acolo (vorbesc de reprezentanta) , ca un schimb de ulei , filtre , antigel , placute de frana si alte cele mai marunte le pot face si singur. Cand o sa am nevoie de schimb distributie , ma mai gandesc de 3 ori inainte sa mai dau pe la reprezentante.
                            Sunt satul de aceste reprezentante Dacia (Mai ales de cea de pe dig Braila-Galati).
                            Last edited by prometheus; 9 April 2014, 18:02.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by pstefan View Post
                              Salut, exista in bucuresti vreun dealer care face reviziile ca la carte?(toate operatiunile inscrise in carnetul de intretinere).
                              Pentru ca vreau sa fac revizia de 3 ani si e importanta pentru ca se termina perioada normala de garantie.
                              Multumesc
                              Incearca la www.union-motors.ro. Este service autorizat Dacia, Renault (nu dealer) si dealer Opel. E vorba de fostul IPSO (dealer Dacia si Renault) de pe DN 1, intre Bucuresti si Otopeni. Eu acolo am facut primele 3 revizii: 2008, 2009, 2010. Dupa care ei au iesit din reteaua Dacia (dar acum vad ca au revenit), iar eu am trecut la Dacoserv Militari.

                              Comment


                              • Originally posted by prometheus View Post
                                Oricum cum trec si de a doua revizie si daca e sa nu am nici o problema ca sa ma duc in garantie le zic in fata ca nu ma mai vad pe acolo (vorbesc de reprezentanta) , ca un schimb de ulei , filtre , antigel , placute de frana si alte cele mai marunte le pot face si singur. Cand o sa am nevoie de schimb distributie , ma mai gandesc de 3 ori inainte sa mai dau pe la reprezentante.
                                Sunt satul de aceste reprezentante Dacia (Mai ales de cea de pe dig Braila-Galati).
                                satul sau nu, tot ei te scot din problema daca ai vreuna. sunt buni, multe marci am vazut acolo, mai ales la caroserie.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google