Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unii comenteaza, altii nu. Depinde cum nimeresti. Acum ca ei iti pun tie alt ulei, ei nu pierd nimic.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Marti ma duc sa-mi fac revizia de 10k. Am sunat la Autocobalcescu si i-am intrebat de curiozitate ce ulei o sa-mi puna, raspunsul a fost Elf semisintetic, dar cand i-am intrebat de pret... mi-a cazut fatza si n-am mai gasit-o... 400lei. Aveti vre-o idee de ce e asa scump?

      Comment


      • Originally posted by Daniel 67 View Post
        Cite case atitea obiceiuri. Mie mi-au bagat ELF 5W40 fara sa strimbe din nas si fara sa ma mai intrebe iar pe carnetul de garantie au trecut 10W40!!!
        pai astia nu sunt normali...excelium 5w40 e ulei sintetic,iar td 10w40 e semisintetic...e diferenta cam mare..daca pui la completare...nu cred ca iese bine...

        Comment


        • Originally posted by Sp!ke View Post
          i-am intrebat de curiozitate ce ulei o sa-mi puna, raspunsul a fost Elf semisintetic, dar cand i-am intrebat de pret... mi-a cazut fatza si n-am mai gasit-o... 400lei. Aveti vre-o idee de ce e asa scump?
          Pai traiasca adaosurile in tara asta. Si in banii astia sunt 5 litri, deci 80 de lei litrul. E enorm, sigur nu ti-au zis ca asta e pretul pe toata revizia?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Sorry pt exprimare... toata revizia 400lei. Chiar si asa mi se pare mult.

            Comment


            • E destul de mult. Totusi, e 150 de lei uleiul, 70 lei manopera, vreo 100 de lei filtrele si daca iti fac si purjarea filtrului de motorina, asta e totul si iese cam 400 ron.
              Suna la AMG, Dacoserv daca vrei mai ieftin.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Multumesc Andrei. O sa sun si la AMG si la Dacoserv sa vad cum sta treaba si pe la ei.

                Comment


                • salut ..o mika problema ...trebuia sa merg la 10000km la revizie eu am fost la ei la 10120km dar mi-au zis ca sa vin luni aduka maine insa eu am mai facut inca vreo 200km a trebuit sa fac un drum ..era ceva urgent ce ziceti o sa faca astia urat daka ma duc cu 10380km ???... daca sa mai intamplat cuiva sa-mi spuna si mie cam la ce sa ma astept de la ei ...

                  Comment


                  • Nu-i problema, poti merge cu 400-500 km inainte sau dupa revizie.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • mersi andrei totusi dakla astia fac figuri de la Cta...ce sfat mi-ai da ?? scrie undeva ca trebuie sa mergfix la 10000km sau undeva unde pot sa am o marja de eroare ) ....

                      Comment


                      • Originally posted by Jonivip View Post
                        salut ..o mika problema ...trebuia sa merg la 10000km la revizie eu am fost la ei la 10120km dar mi-au zis ca sa vin luni aduka maine insa eu am mai facut inca vreo 200km a trebuit sa fac un drum ..era ceva urgent ce ziceti o sa faca astia urat daka ma duc cu 10380km ???... daca sa mai intamplat cuiva sa-mi spuna si mie cam la ce sa ma astept de la ei ...
                        stai linistit ca nu zice nimeni nimic,daca depaseai cu 1000km mai ziceam dar asa nu are nimic

                        Comment


                        • Originally posted by Jonivip View Post
                          daca astia fac figuri de la Cta...ce sfat mi-ai da ??
                          Le zici ca ai facut un drum mai lung in tara si ca erai programat la revizie deja, deci ai mai facut niste km in plus.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Salut

                            Sunt membru nou si nu prea ma pricep. Am un logan 1.5 Dci 85 cp cu 2500km la bord. La citi km imi recomandati sa merg la un service sa schimb uleiul. dar revizia obligatorie la citi km se face? Voi ce stiti de Dacoserv Rahova. Multumesc anticipat!

                            Comment


                            • florin, reviziile la diesel se fac din 10 in 10mii de km sau la un an, depinde care termen vine primul. in manualul de service ce l-ai primit odata cu masina scrie clar acest lucru. tot acolo scrie ca folosirea preponderenta (peste 75%, parca) a masinii in regim urban sau pe drumuri grele sau in conditii climaterice deosebite, implica revizii cu schimb de ulei si schimb filtru de aer mai dese, la 5000km sau 6 luni.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Despre Dacoserv-ul de pe Salaj, numai de bine. Chiar e un service bun si curat, unde te lasa sa stai langa masina.
                                Si eu iti recomand sa schimbi uleiul, filtrul de ulei si filtrul de aer la 5.000 km daca mergi mult in oras. E mai bine pentru motor.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google