Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din cate stiu se da jos si se sufla cu o substanta.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • placute frana

      Salutari! Lamuriti-ma va rog placutele de frana difera de la Dci la Mpi? Am fost la doua magazine care au spus asa iar preturile erau diferite pt aceeasi cutie????? Multumesc!

      Comment


      • Originally posted by KeanuRev
        Ok ms. si ce face mai exact? il da jos si il curata ma gandesc

        in tm la autoeuropa costa 40 Ron
        iti da jos capacu de sub spoiler
        partea dreapta
        si da jos senzoru
        curata "borcanu" unge sonda
        da la pompita
        sigpic

        Comment


        • cu ce curata ,,borcanu"?

          Comment


          • @cristynick: Da, placutele difera de la MPI la dCi.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Sall CRACIUN FERICIT

              La Targu Mures la reprezentanta din Corunca stie cineva, te lasa sa mergi cu uleiul tau si daca te lasa sa stai lange masina in timpul lucrarii?

              Comment


              • Nu mai bine te duci la Emilian in Sibiu?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Originally posted by andrei
                  Nu mai bine te duci la Emilian in Sibiu?
                  Acuma am 3000 de km si nu stiu ce sa fac sa schimb uleiul pe la 5000 cand iesim din iarna, in Sighisoara mi s-a spus ca trebe sa iau ulei de la iei si nu ma lasa langa masina iar ulei ce pot sa aleg de la ei este Dacia oil; Elf 10W40; sau Mobil. Am studiat mai multe site-uri si ulei pt. motoare cu sistem common rail are doar Castrol 5W40 si Elf 5W40 pe care aici nu il au pe stoc si daca il aduc la comanda este la un pret imensca de altfel tot ce cumperi de la ei si am avut o lucrare la ei `montat CD Player si boxe`prin care m-au jupuit de bani 178 RON, dar parca nu prezinta incredere baietii. Nu inteleg un lucru cu statul langa masina in timpul servizarii din moment ce am platit masina si este masina mea nici nu ar trebui sa intre in discutie treaba asta daca vrei stai langa masina daca nu te duci la plimbare, nu pot sa inteleg de ce nu te lasa.M-am interesat de Mures ca este mai aproape de mine sau daca nu la Odorhei am inteles ca ar fi baietii OK de la cineva care a fost la ei cu o Solenza, dar cu lucrari de tinichigerie.

                  Comment


                  • Faza ii ca sa nu patesti doamne feri.. Ceva asta ii principiul de ce nu te lasa sa stai langa masina
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • Originally posted by KeanuRev View Post
                      Faza ii ca sa nu patesti doamne feri.. Ceva asta ii principiul de ce nu te lasa sa stai langa masina
                      fratele meu sa dus in service la Caremil Iasi la revizie si mecanicii lau intrebat daca nu vrea piesele la jumate de pret (ulei,filtre etc)de unde le au ....da la ultima teape care leau tras la cei ce au incredere in ei si asteapta masina in sala de asteptare,el sa dus in audienta la seful de tura si a fost lasat linga masina binenteles nu ia turnat e treaba lor in concluzie trebuie sa te zbati sa stai langa masina sa vezi ce-ti fac si trebuie sa te lase (daca nu au nimic de ascuns)

                      Comment


                      • Pai normal ar trebui sa te lase. Ii bai daca nu am facut purjare la filtru de motorina? si am 7500 de km
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • la 10 mi cind faci revizia eu doar la 5000 km am facut purjarea si acum am 16.000 si nam facuto nici la 10000 nici la 15 mi la revizia de 20.000 se schimba filtru motorina
                          sigpic

                          Comment


                          • salutare

                            eu nu ia-si scapa din ochi nici macar o clipa
                            ym! dorinu2005@yahoo.com
                            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                            Comment


                            • Mda, nu prea e ok sa nu stai langa masina... eu am schimbat kitul de distributie acu o saptamana... si am cam avut emotii, pana nu am vazut cu ochii mei ca e pusa bine cureaua aia nu am stat linistit... si apoi cand sa puna cureaua de accesorii inapoi, era domle prea lunga, cu toate ca era aceeasi pe care o scosesera ), dar pana la urma s-au prins cum trebuia sa vina pe dupa rolele fixa respectiv mobila .
                              Oricum, schimbul kitului m-a costat 352 ron (inclusiv kitul si un litru de antigel ARAL)... acuma nu stiu daca sa zic ca e mult sau nu, dar prea ieftin nu mi se pare avand in vedere ca manopera a fost mai mult de jumate din cost :|.
                              Don't touch! Never ever steal
                              Unless you're in for the kill

                              Comment


                              • Au pus antigel ARAL? In service Dacia?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google