Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Gicule este adevarat ca ti-au pus ulei ELF ?
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #62
      Elf Turbo diesel 10w40. 4 litri.
      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

      Comment


      • #63
        Originally posted by gxg
        au pus apa demineralizata(nu stiu la ce )
        Ori la baterie, ori in borcanul cu antigel, ori in locul lichidului de parbriz.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #64
          Originally posted by gxg
          Elf Turbo diesel 10w40. 4 litri.
          ai scapat ieftin,si totusi care a fost treaba cu amortizorul...simteai ceva in mers pe o anumita parte...sau pur si simplu mai schimba si ei cate ceva pe garantie si mai raman cu piese apoi rulate numai 10 000km

          Comment


          • #65
            ieri am facut revizia la 10000 la CNCD(centrul national de comercializare dacia) in pitesti:
            -ulei mobil 1 10w40 5L=130 ron
            -filtru ulei =22 ron
            -filtru aer=55 ron
            -manopera=60 ron
            -pus pe tester si fara probleme

            total platit la CNCD = 267 ron


            baietii se prezinta bine,stiu meserie si te lasa sa stai langa masina.placut impresionat de ei.
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #66
              Salut,
              Sper sa nimeresc bine, am si eu o intrebare: in curand trebuie sa merg la revizia de 40 mii km (1.5 dci) si as incerca Castrol 5W40 GTD Magnatec. La celelalte 3 revizii am folosit Dacia Oil. Asadar, este vreo problema daca schimb abia acum tipul de ulei? Si inca ceva: imi poate cineva recomanda un service Dacia din Timisoara? As prefera sa-l schimb pe cel din Resita deoarece am dubii in ceea ce priveste profesionalismul personalului angajat. Multumesc

              Comment


              • #67
                Originally posted by florins
                Salut,
                Sper sa nimeresc bine, am si eu o intrebare: in curand trebuie sa merg la revizia de 40 mii km (1.5 dci) si as incerca Castrol 5W40 GTD Magnatec. La celelalte 3 revizii am folosit Dacia Oil. Asadar, este vreo problema daca schimb abia acum tipul de ulei? Si inca ceva: imi poate cineva recomanda un service Dacia din Timisoara? As prefera sa-l schimb pe cel din Resita deoarece am dubii in ceea ce priveste profesionalismul personalului angajat. Multumesc
                Ar fi bine sa mergi tot pe mana Dacia Oil (parerea mea)... daca se intampla ceva cu motorasul tau din pricina asta, cei de la Dacia nu mai au nici-o scuza. Eu inca n-am facut nici-o revizie dar o sa las masina la ei si sa faca ce vor cu ea, nu ma intereseaza, ei vor raspunde daca se va intampla ceva...

                Comment


                • #68
                  La asta m-am gandit si eu, dar iesind masina din garantie... Totusi cred ca ai dreptate, la urma urmei stampila lor va fi pusa, in caz ca se intampla ceva

                  Comment


                  • #69
                    am si eu o intrebare....ca tot sunt nou pe forul....am un logan diesel si ma pregatesc sa fac un drum mai lung....toate bune si frumoase, dar am deja 8700 km....si tre sa-i fac revizia.., la 10.000.....ce sa fac?pentru ca estimez ca ma voi intoarce pe la cu 10.500 km la bord....sa se supere cei de la service? am uitat sa va spun ca service-ul este emilian (sibiu) cu o recunoscuta reputatie pentru tratamente ca la stana...

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by dorin.tunsoi
                      am si eu o intrebare....ca tot sunt nou pe forul....am un logan diesel si ma pregatesc sa fac un drum mai lung....toate bune si frumoase, dar am deja 8700 km....si tre sa-i fac revizia.., la 10.000.....ce sa fac?pentru ca estimez ca ma voi intoarce pe la cu 10.500 km la bord....sa se supere cei de la service? am uitat sa va spun ca service-ul este emilian (sibiu) cu o recunoscuta reputatie pentru tratamente ca la stana...
                      Poti face revizia mai devreme, nu cred ca sunt probleme. E mai dureros daca depasesti limita (depinde de mecanic, dar raspunderea e a ta)

                      Comment


                      • #71
                        mersi pentru promptitudine....cred ca asa voi face totusi....nu de alte, dar daca stii ca oamenii sunt ciufuti, de ce sa le dai apa la moara,nu?....banuiam ca e o marja de eroare de 2-3, poate ciar 500 km...dar asta e....

                        Comment


                        • #72
                          Dorine, du-te nene la alt service ca nu te obliga nimeni sa faci la aia daca sunt ciobani pe banii tai.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by iulian_vis
                            Dorine, du-te nene la alt service ca nu te obliga nimeni sa faci la aia daca sunt ciobani pe banii tai.
                            Asa este, te poti duce la orice service autorizat dacia, iti stampileaza cartea de revizii totul e ok, nu pierzi garantia. Asta este unul din avantajele Logan

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by SUPERCAR
                              Vad ca ti-ai pus cel mai bun ulei de pe piata in motoras,cum ti se pare ca merge motorul acuma fata de ce aveai inainte?
                              salutare tuturor!

                              Comment


                              • #75
                                Hai sa traiest WDT. Bine ai venit pe forum!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google