Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VIneri 01-02-'08, am facut si eu prima revizie (10.000 km) la tractorasul meu. Am fost la Tulcea, si sincer am fost placut surprins de cum esti tratat acolo. Observ cu mirare ca preturile practicate de ei sunt diferite de cele puse de ValeriuCiprian, dupa cum urmeaza :
    1- Ulei Elf 5W30 .... 4x39.98 = 159.92
    2- Filtrul ulei .... 25.95
    3- Filtru aer .... 78.04
    4- Lichid racire Tip D ... 22.71
    5- Manopera e "free" pentru cei din C-ta.
    Total = 286.62
    Aceiasi chestie cu piesele de origine provenite din magazinul lor de desfacere, toate bune si frumoase, iar la plecare mi-au spalat masina in spalatorie, si mi-au mai dat un tichet de carburant in valoare de 30 ron.
    Cu stima , FLO.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • oauuuuuuuuu poate mai iau exeplu si jnapanii astia de la CAREMIL IASI - bravos super tare asa da mai mare dragul sa te duci la revizie

      Comment


      • Originally posted by boris View Post
        ma pregatesc de 20.000 si nu stiu ce se schimba
        Revizia 20.000 km
        • Ulei
        • Filtru ulei
        • Filtru aer
        • Filtru Motorina

        Si eventual, placutele de frana.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • merci
          prima revizie la tm am fost sa intreb la dealer auto europa si miau zis 3.5 mil
          am sunat la arad la verbitza si mi sa zis 2.5 mil aproximativ si la sfirsit am platit 198 lei
          filtru aer filtru ulei 5 l ulei dacia oil si 1 l de antigel free si bineinteles manopera + o vesta reflectorizanta cadou
          un pret estimativ pt revizia de 20 mii stie cineva ?
          legat de garantie extinsa la masina mie mia venit cardu dupa vreo 9 luni

          @andrei
          SET PLACUTE DE FRANA CBRT-R48 24,25
          SET PLACUTE DE FRANA 14 CB 29,75
          pt diesel ce placute trebuie si ce pret au sti cumva merci
          sigpic

          Comment


          • Nu stiu exact ce tip de placute trebuie pentru masina ta, ca depinde de multi factori.
            Ai putea sa pui FERODO 182 303-05 TRW 1816 PCL
            Pretul placutelor e pana in 150 de lei.
            Pretul reviziei e intre 250-350 lei. Depinde de preturile practicate de dealer.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Buna, ma apropii si eu de rev de 10.000km. A facut cineva revizia prin Jud. Bacau - la Onesti sau Tg. Ocna? Cum se comporta mecanicii? Cat costa revizia? Va multumesc.

              Comment


              • Revizia o sa fie intre 200 si 300 ron, cel mai scump. Depinde ce schimba si daca faci purjarea filtrului de motorina.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Originally posted by andrei View Post
                  Revizia o sa fie intre 200 si 300 ron, cel mai scump. Depinde ce schimba si daca faci purjarea filtrului de motorina.
                  doar atat costa? eu am intrebat la Caremil Iasi si mi-au spus ca revizia la 10 mii costa aproximativ 390 de lei.... cred ca cel mai ieftin... de asta o sa ma duc la Vaslui!
                  apropo, a facut cineva Revizia la Vaslui? sunt ok baietii? e scump? ma refer la Motor Activ, daca nu ma insel, parca asa se cheama....
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • Se stie ca la Caremil sunt niste preturi imense, ca n-au concurenta. La Vaslui e mai iefitn cu cel putin 100 lei si mecanici mai buni. Mergi acolo.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Originally posted by andrei View Post
                      Se stie ca la Caremil sunt niste preturi imense, ca n-au concurenta. La Vaslui e mai iefitn cu cel putin 100 lei si mecanici mai buni. Mergi acolo.
                      din cate stiu, la Vaslui sunt 2 service-uri unde poti face revizia (ca o paranteza, bravo lor, sunt un oras mult mai mic decat oasul si au 2 dealeri diferiti....), stie cineva care e cel mai indicat?
                      oricum m-am hotarat sa merg acolo.... nici cu motorina pana acolo nu ajung la pretul din iasi....
                      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                      Comment


                      • ok, dar pe care mi-l recomandati? La DEDEMAN sau la Dacia Tg. Ocna?

                        Comment


                        • Iti recomand Dedeman.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Originally posted by huzzy1981 View Post
                            doar atat costa? eu am intrebat la Caremil Iasi si mi-au spus ca revizia la 10 mii costa aproximativ 390 de lei.... cred ca cel mai ieftin... de asta o sa ma duc la Vaslui!
                            apropo, a facut cineva Revizia la Vaslui? sunt ok baietii? e scump? ma refer la Motor Activ, daca nu ma insel, parca asa se cheama....
                            pe logan club iasi il gasesti pe steel zice ca e super bine la vaslui el acolo a facut si io tot acolo o sa fac

                            Comment


                            • ms, Andrei sper sa ma lase langa masina la Dedeman.

                              Comment


                              • la 20.000 km a facut cineva ? la diesel
                                Eu la 10.000 m-a costat putin peste 2 mil. si in banii astia a intrat:
                                - filtru aer
                                - filtru ulei
                                - ulei mobil
                                - purjare filtru motorina
                                - tester calculator
                                - completare lichid racire
                                (toate piesele schimbate ... filtre si uleiul ramas cca.800gr le-am gasit in portbagaj)
                                Service-ul este putin in afara localit. Targoviste si imi asigurau si masina daca pe perioada reviziei vroiam sa ajung in oras)
                                eu am fost f. multumit ..in + puteam vedea tot ce face la masina mecanicul
                                :popa:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google