Jante Deformate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da, jantele sunt ok, am impresia ca dupa prima montare a ultimelor anvelope dunlop, cauciucul a alunecat la propriu pe janta, altfel nu-mi explic ...
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #47
      Recomandati indreptarea unei genti de aluminiu de origine? Care e procedura? O iau aia la baroase?

      Comment


      • #48
        Da, procedeul ala e, in sensul ca o iau la baroase insa un pic mai stilizat.

        O monteaza pe un aparat apoi dau in ea cu un ciocanel pneumatic din interior putin cate putin pana se indreapta. Toata treaba asta se face dupa ce janta a fost incalzita pe interior la foc.

        Indreapt-o ca n-are nimic.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Fyrestarter View Post
          Recomandati indreptarea unei genti de aluminiu de origine? Care e procedura? O iau aia la baroase?
          doar cele de tabla se iau la baroase...cele de aluminiu se roluiesc parca
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • #50
            Preturi? Stie cineva? Aproximativ...?

            Comment


            • #51
              Originally posted by 827sam View Post
              Da, jantele sunt ok, am impresia ca dupa prima montare a ultimelor anvelope dunlop, cauciucul a alunecat la propriu pe janta, altfel nu-mi explic ...
              pai si acum e ok ? din cauza asta eu nu prea sunt adeptul anvelopelor SH. astea noi au cerut 5 grame. si fara cred ca erau ok

              Comment


              • #52
                Da, sunt bune si anvelopele si jantele. Altii mi-au spus ca au bagat putina presiune in anvelope imediat dupa montarea pe jante astfel incat nu au venit corect la buza jantei.
                Nu-mi mai fac probleme, mi-am tocit destul nervii, s-au asesat mai bine acum pe ele si nu mai bat la absolut nicio viteza. Ruleaza drept fara vreun dezechilibru la roata sau la volan.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #53
                  Am facut reclamatie la rar in perioada cand aveam probleme. Au raspuns la vreo 2 saptamani, am vorbit cu un inginer, s-a dus la vulcanizarea unde le-am montat initial (i-au amendat ca nu mi-au dat bon pe suma ce am platit) apoi s-au dus la firma ce mi-a vandut jantele, intermediarul Orhideea SRL, pe aia i-a amendat pentru ca nu mi-au oferit toate actele impreuna la livrarea jantelor (factura + certificat de garantie). Saptamana asta a intrat in concediu inginerul de la rar care se ocupa de problema. Urmeaza sa se duca si la Colina Motors sa-i verifice pe motiv ca mi-au preluat masina fara nicio baza de comanda, comanda de receptie sau vreo hartie conform careia eu am fost in service la ei sau conform careia jantele sunt drepte. Astept sa-i amendeze si pe aia si sunt multumit. Oricum nu visam la schimbarea jantelor pe garantie ca doar suntem in Romania insa confortul psihic ca si-au luat amenzi cat 15 seturi de jante e suficient pentru tara in care traim.
                  Dupa cum spuneam si in alt post, observ maxima dornicie cand vine vorba de a amenda pe cineva.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #54
                    ce bine imi pare

                    comfort psuhic da....mai multa atentie si orientare catre client din partea firmelor ...posibil

                    Comment


                    • #55
                      Astazi de dimineata am primit raspuns oficial de la RAR, cam ce parere aveti ?
                      Attached Files
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #56
                        cunosc un caz in care cineva a reusit asa ceva impotriva unei firme mari ( multinationala foarte cunoscuta ) din Bucuresti si apoi era haiutuit de gorile si recuperatori pe acasa

                        Comment


                        • #57
                          Exista in romania si mai multe decat politie si altele, daca e nevoie mergem mai sus.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • #58
                            peirtenul meu a fost lasat inconstient intr o balta de sange in fata blocului si a fost amenintat ca se ducandu-se la politie si in secunda 2 o mierleste.

                            bine nu cred ca este cazul la tine.

                            Comment


                            • #59
                              Oricum ma opresc aici cu reclamatiile, imi este suficient cu ce masuri s-au luat. Oricum legal nu ai voie sa vinzi produse NEcertificate RAR, cine spune ca sunt in curs de certificare RAR inseamna ca le vinde ilegal. Oricum chiar de amenda asta a fost data alaturi de incetarea de la vanzare a produselor personal nu cred ca astia nu vor mai vinde jante wolfrace, asa cum au facut-o pana cum ilegal, asa o vor face si de acum inainte. Amenda a fost contraventionala si cam atat.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google