Informatii utile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Hirayama View Post
    Primele 2 coduri la bujiile cu 2 electrozi corespund la acelasi tip de bujie RFC58LZ2E ( adica cea standard- daca te uiti intrun catalog o sa vezi ca au ca referinta scurta A10 si B31 de fapt fiind aceeasi bujie)....probabil la una este pretul pe bucata (11 lei ) iar la a doua e o eroare ( pretul fiind pe 4 bucati desi 4x11 nu face 58lei)......deci codul primelor 2 este pt aceeasi bujie


    Ultima bujie este din gama "high performance" de la eyquem, cu electrod "hybrid" , codul scurt este F54 ( recomandata de eyquem pt logan ) insa daca tu o gasesti pe undeva prin Romania sa ne scrii aici ( nu am gasit nici un magazin care sa o aiba pe stoc sau sa o aduca ).....

    Daca te pasioneaza capitolul bujii, Ia-ti un catalog de la fiecare marca si o sa aflii multe despre constructia lor si semnificatia numerelor de pe ele
    Am inteles.
    Pai in cazul asta m-as duce spre Bosch Super 4 - am citit ca e foarte bine cotat si aparent nici nu costa o avere precum Eyquem astea.
    Problema e ca sunt 2 variante, in functie de an / luna fabricatie (difera ecartamentul doar)....

    As cam solicita o parere aici - (o sa caut si un topic dedicat) - din cate am citit, astea cu 4 electrozi au tendinta sa ramana "reci" si ar fi mai recomandat sa folosesc bujii doar cu 1-electrod
    Sursa (forumuri din UK)
    Last edited by AlexCuLogan; 12 May 2015, 10:58.

    Comment


    • La drumuri scurte recomand bosch super4
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ce inseamna drumuri scurte, cum definim? Adica doar prin oras? Fara plecari prin Europa?

        Comment


        • 7 martie 2020
          Dacoserv Militari Bucuresti
          Logan Ambiance 2007
          inlocuit sticla la oglinda exterioara stanga (oglinda mica cu reglaj manual)
          pret final 200 lei (150=materiale + 50=manopera)
          la telefon mi s-a spus ca pretul este 100=materiale + 20-30=manopera

          la dezmembrari mi s-a spus la telefon ca pretul este de 100=materiale+manopera pentru oglinda completa, au spus ca nu schimba doar sticla - nu m-au intrebat daca oglinda este cu reglaj manual sau electric, asta nu mi-a placut - au vrut sa stie doar anul de fabricatie la Logan si daca oglinda este mare sau mica

          Comment


          • Ce service/reprezentanta Dacia din Bucuresti-Ilfov recomandati pentru lucrari de mecanica? Dar pentru tinichigerie?

            Comment


            • Originally posted by abc View Post
              7 martie 2020
              Dacoserv Militari Bucuresti
              Logan Ambiance 2007
              inlocuit sticla la oglinda exterioara stanga (oglinda mica cu reglaj manual)
              pret final 200 lei (150=materiale + 50=manopera)
              la telefon mi s-a spus ca pretul este 100=materiale + 20-30=manopera

              la dezmembrari mi s-a spus la telefon ca pretul este de 100=materiale+manopera pentru oglinda completa, au spus ca nu schimba doar sticla - nu m-au intrebat daca oglinda este cu reglaj manual sau electric, asta nu mi-a placut - au vrut sa stie doar anul de fabricatie la Logan si daca oglinda este mare sau mica
              bravo
              ​​​​​​

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google