distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu doresc sa fac rau nimanui... nu o sa-l reclam si nu o sa-i dau numele. Doar ca, orice business se lupta sa isi pastreze clientii, in general. Banuiesc ca el a fost prins la mijloc intre sefii lui si mine, ca daca era dupa el poate mi-ar fi dat o oferta etc etc. Acuma ... zic doar ca si daca il urasti pe client, nu ii zici nimic in fata
    In rest... buna pace. Macar am mai invatat si eu una alta. Si un plus pentru autofyg.

    Comment


    • asta cam asa e, nu prea sunt aia de la dacia fericiti ca vii cu piesele tale, da nici vorba sa nu te primeasca cu piesele tale ca sa ti le monteze !!!
      stiti si voi treaba aia cu nu exista padure fara uscaturi, in cazul de fata acel angajat.
      ​​​​​​

      Comment


      • Eu cand va veni vremea distribuitei voi cere prima data oferta la Dacia sa vedem ce pret imi dau ei si ce garantie. Voi face un calcul si cu piesele mele, am un prieten care are garaj si pot vorbi cu el sa o facem impreuna daca nu imi convine pretul de la Dacia...
        Last edited by IancuMIC; 10 March 2014, 22:08.

        Comment


        • Incearca sa profiti de promotia de la reprezentanta. Este in fiecare an. Eventual schimbi cu cateva luni si cativa kilometrii mai devreme.

          Comment


          • Originally posted by cb10 View Post
            cei de la Autofyg mi-au povestit de un client care a venit cu piese de 'origine', iar cand s-au uitat mai atent au vazut ca scrie 'Made in China'. Sa fie minciuna oare?
            Ultimile serii de 1,4 mpi au avut din fabrica la distributie rola intinzatoare made in china.


            Originally posted by cb10 View Post
            ...(Doamne ce psihoza e in Romania cu distributia)..
            vezi poate ti-o iei, e riscant sa atragi atentia asupra schimbarii premature si inutile a pompei de apa!
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • Originally posted by vi_escu View Post
              Ultimile serii de 1,4 mpi au avut din fabrica la distributie rola intinzatoare made in china.



              vezi poate ti-o iei, e riscant sa atragi atentia asupra schimbarii premature si inutile a pompei de apa!
              De ce e riscant?

              Comment


              • Originally posted by abc View Post
                Incearca sa profiti de promotia de la reprezentanta. Este in fiecare an. Eventual schimbi cu cateva luni si cativa kilometrii mai devreme.
                Sau a fost in ultimii ani.

                Promotia este acum la kitul de distributie si manopera (oare de ce doar la astea si nu la distributia COMPLETA, ca pana acum?
                Si ma mai intreb: daca e acum promotia asta, va mai fi promotia din vara?
                Last edited by mr.K; 11 March 2014, 10:54.

                Comment


                • din cate mi-au zis ei (dacoserv), e sigur la vara si e mereu intre 15 iunie si 26-29 iunie. oferta e de la dacia si e refera la lucrari mecanice (din cate stiu), atat la piese cat si la manopera. parca 15% la masinile mai noi de 4 ani
                  si 30% la cele cu peste 4 ani. a mea de-abia facuse 4 ani de vreo 3 zile, cand am fost la ei.
                  trebuia sa fie pana pe 26 iunie, dar dacia a mai prelungit-o cu 3 zile, nu stiu din ce motive.

                  Comment


                  • Originally posted by Leo0608 View Post
                    a fost scandal cu norauto pe aicea pe topic acum cateva luni
                    Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

                    Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

                    citeste de pe 20 octombrie in al 2-lea link

                    Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.


                    mai cauta ca mai sunt si alte search-uri
                    Colegu, nu induce lumea in eroare, toate 3 trimiterile tale sunt catre posturi ale unor useri care "au auzit ei ca" , nicidecum ale unor oameni care au platit pe masina lor o distributie la Norauto si s-a rupt dupa aia. Uite asa se face reclama negativa "din auzite".
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • da... sunt de mare incredere. n-as schimba nici stergatoarele la ei.
                      vezi ca la nicio oferta si la nicio operatie nu spun ce provenienta au piesele.
                      kit distributie, kit frane... punct. dar de cine sunt facute, oha. facute in baie.

                      Comment


                      • Mergi in magazin si intreaba si o sa-ti zica.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • si daca vor sa le vanda, nu scriau si ei ce sunt ?!
                          m-am mai interesat eu o data de pachet revizie si erau doar "no name-uri"
                          incepand cu uleiul care era o posirca enlezeasca.
                          la pachet frane skoda, unde nu mai e ieftin, scriu mare brembo si bosch.
                          in rest "tac" ca porcu' in papusoi.

                          Comment


                          • Uite ce pune "Norauto" - Powerpack (219 lei - kit distributie + pompa de apa!!!).

                            Comment


                            • da, powerpack alea sunt cutiile lor. asa vine si pachetul de revizie (filtre..etc)
                              ai gasit tu vreun producator powerpack ?

                              Comment


                              • Io raman la fixa mea...unde sula lu' hector e scris alb pe negru 2 ani sau 60.000km garantie ptr. kitu' de distributie achizitionat si montat la Norauto?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google