Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • intre Denso Twin Tip si NGK v Line 28 care sunt mai bune?

    Comment


    • Nu cred ca se poate face o departajare obiectiva; ambele apartin unor branduri dintre cele mai renumite, asa ca e greu de spus.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by 24MAP View Post
        intre Denso Twin Tip si NGK v Line 28 care sunt mai bune?
        Eu zic să iei Denso. N-o să regreţi.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • azi am primit si eu noile bujii. Am optat pt. Denso TT, aprox 45 de lei.
          Attached Files

          Comment


          • Mai in gluma mai in serios se merita sa dau niste bani si sa ii pun ngk iridium la loganel (1.6 mpi). A avut cineva puse pe masinuta, sunt mai bune, cum se comporta motorul, influenteaza consum ceva? Momentan am Equyem pe masina si sunt schimbate de vreo 5000 mii km si nu pot sa ma plang ca nu merge masina, din contra pot sa zic ca merge mai bine dupa ce le-am schimbat pe cele initiale, dar ma bate gandul sa incerc ca prea le lauda lumea. Ce ziceti?

            Comment


            • Au fost pagini intregi de discutii despre bujii "premium". Daca te intereseaza cu adevarat le citesti, nu e nevoie sa fie reluate discutiile.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • Originally posted by Danyell View Post
                Mai in gluma mai in serios se merita sa dau niste bani si sa ii pun ngk iridium la loganel (1.6 mpi). A avut cineva puse pe masinuta, sunt mai bune, cum se comporta motorul, influenteaza consum ceva? Momentan am Equyem pe masina si sunt schimbate de vreo 5000 mii km si nu pot sa ma plang ca nu merge masina, din contra pot sa zic ca merge mai bine dupa ce le-am schimbat pe cele initiale, dar ma bate gandul sa incerc ca prea le lauda lumea. Ce ziceti?
                Pune mai bine benzina de banii pe alte bujii, daca astea de acum au doar 5k.
                Bucura-te de masina, foloseste-o asa cum e daca functioneaza bine, ca nu va deveni BMW daca pui una sau alta pe ea.

                Comment


                • Am zis sa scap si eu de tremuratul exagerat de vizibil de la relanti si am schimbat bujiile vechi (Eyquem cu 2 electrozi) cu cele pe care le tin in portbagaj de jumatate de an (Eyquem cu 1 electrod; am fost nemultumit de ele, sa vad poate imi schimb parerea).
                  Cam asa arata bujiile de fabrica dupa 65000km:
                  Attached Files
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • Mda. I-as pune si benzina mai buna dar ... costa. Oricum, merci de sfat.

                    Comment


                    • Pe care mai il torn cu atitudine persiflanta, il ard fara "somatie"! Asta ca sa ne intelegem din start!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • probleme buji

                        am cumparat bujiile originale cu doi craci si cea de la pistonul 3 ie umeda chiar de la prima cheie,am uitat sa va sp. ca masina ie 1.4 GPL as dori daca stie cineva sa-mi spuna si mie cauza umezeli.Va multumesc mult.

                        Comment


                        • ori ai busit filetul de pe chiuloasa, ori e prost filetul la bujia aia, schima le intre ele , vezi daca mai umezeste....

                          Comment


                          • Nu e bujia de vina. Inainte de asta nu aveai probleme la pistonul 3 ?

                            Comment


                            • salut, imi pare rau, nu am rabdare sa citesc toate cele 80 de pagini ale threadului, iar pe google nu gasesc nimic concret ... Intrebarea mea e: la Loganul de 1.4 ce cheie trebuie pt desfacerea bujiilor ? intr-un loc am citit ca trebuie cheie de bujii de 16 si in altul de 21 ...
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • de 16 trebuie ,vezi ca se gaseste prin supermarket.merge si cu tubulara adanca.

                                Sent from my IMPRESSPE3D E200 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google