Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deja am inceput s-o incing. Benzina Petrom si Lukoil most of the time, dar de 95. Benzina de 99 n-am bagat niciodata de cand am masina asta.

    Comment


    • Proaste amandoua, baga mol de 95 macar, e altceva.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • buna, motorul 1.4 8v nu mi se pare ca merge foarte rotund si am si consum de ulei. Bujiile sunt NGK BKR6E arata cam asa dupa ce motorul rece fiind a functionat 30 sec si le-am scos afara.
        Attached Files

        Comment


        • Unul din cilindri are segmentii cam praf fata de ailalti, probabil se vede si la compresie.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Consumul de ulei nu cred ca e de la tipul de bujii ci mai degraba de la Segmenti uzati/ghid supapa , cum au fost reglate bujiile ? adica ce distanta ai la electrozi ? cati km ai cu ele ?
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Am gasit pe acest site aceste bujii iridium SCT .A auzit cineva de firma asta?Mi se par foarte ieftine la 22 lei bucata.

              Comment


              • Pune NGK daca vrei sa pui bujii iridium adevarate, daca nu mai bine mergi pe bujii normale si cu asta basta, dar pt motorul tau se gasesc la pret bun, chiar nu merita sa te complici cu mizerii...

                Comment


                • o fi vorba de astia?
                  [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                  Comment


                  • Originally posted by juann View Post
                    Mi-am commandat NGK V Line Nr. 28...voi reveni cu detalii cum se comporta. Apropo cam citi km tin bujiile NGK?


                    Am montat ngk-urile si ca o prima impresie la mers intr-un oras foarte aglomerat e ca motorul e mult mai vioi.
                    Vechile bujii erau eyquem cu 2 electrozi rulate 40.000 km.

                    Comment


                    • de ceva timp tot urmaresc discutii pe forum despre bujii si pot spune ca sunt complet in ceata.vreau sa schimb si eu bujiile la loganul meu 1.6-16v prestige din 2009 cu 70 mii km la bord si efectiv nu stiu ce sa aleg .
                      multumesc !!!

                      Comment


                      • De ce nu pui aceleasi bujii pe care le ai in prezent, adica alea de origine.? Pentru nehotarati, bujiile de origine sunt cea mai buna optiune, pentru ca nu e nevoie sa experimentezi. Eu pe 16v am avut Champion, pe care le-am inlocuit cu NGK Iridium -BKR6EIX.
                        Last edited by IancuMIC; 10 November 2013, 13:54.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • si ca sa ma blochez complet am vazut aici bujii de toate tipurile

                          Comment


                          • toate tipurile? nici pe departe!
                            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                            Comment


                            • De curand am schimbat bujiile originale cu unele noi indentice,EYQUEM RFC58LZ2E problema e ca fisele busiilor sar pe rand din ele.. nu s-ar de tot.. masina nu merge in 3 bujii.. dar chestia e ca nu stau infipte acolo, le gasesc plutind in capatul bujiilor, care o fii problema? Mentionez ca pana sa le schimb fisele stateau foarte bine infipte , nu se clinteau.

                              Comment


                              • Probabil s-au "copt" capisoanele fiselor; fiind mai rigide nu mai stau pe bujii.
                                Verifica sa fie stranse bine acele piulite din capul bujiilor, pe care se fixeaza conectorul fisei; incerca sa infingi mai cu nadejde fisele.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google