Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Dracu stie manualul zice 0,95 +/-0.05mm. cum si la bujiile cu 2 electrozi se produce tot o singura scanteie, intre electrodul central si unul din cei doi de pe margine, eu as mari distanta.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      Tre sa fac revizia de 2 ani in curand, sa i-mi schim si bujiile? 16 000 km parcursi

      Comment


      • #33
        Normal ca trebuiesc schimbate, nu conteaza numarul de km.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Am un priten ce are un Logan 1.4MPI (masina ii de 3 ani) 67.000km si inca nu o schimbat bujile si nici cureaua de distributie. Maine ii schimb io distributia si bujiile is curios cum arata bujiile la 67km.. Poate pun maine o poza sa vedeti cum arat bujiile la 67.000
          2004 Dacia Logan 1.4MPi
          2006 Dacia Logan 1.5dCi
          2007 Opel Astra H 1.7CDTI

          Comment


          • #35
            Eu am luat bujii Bosch Super 4 cu 4 electrozi si se simpe schimbarea : consum mai redus si acum i-a scartz grav in a 2-a....
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #36
              @tudor: poate ne spui mai incolo cum arat un motor la care s-a rupt cureaua de distributie, daca prietenul tau n-are de gand s-o schimbe...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #37
                @csebalyn: Maine dimineata vine la mine sa o schimb. Fac si niste poze la cureaua sa vedeti cum arata la 67mii si la bujii.
                2004 Dacia Logan 1.4MPi
                2006 Dacia Logan 1.5dCi
                2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                Comment


                • #38
                  Asteptam sa vedem daca mai avea mult :P......
                  Last edited by Seba; 20 June 2008, 12:26.
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • #39
                    Pozele cu distributia si cu bujia. Calitatea pozelor lasa de dorit 2.0
                    Attached Files
                    2004 Dacia Logan 1.4MPi
                    2006 Dacia Logan 1.5dCi
                    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                    Comment


                    • #40
                      Cam cat te au costat bujiile Bosch Super 4 cu 4 electrozi ??,....Si de obicei ..Bujiile cam la ce perioada de timp se schimba bujiile ???

                      Comment


                      • #41
                        Bujiile Super 4 m-au dus 55 lei, si se schimba la un interval de 2 ani, nu conteaza numarul de km parcursi.
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • #42
                          Si pe mine ma intereseaza bujiile/............Daca sunt bune alea cu 4 electrozi vreau si eu........................Cat costa????
                          MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                          Comment


                          • #43
                            Eu am pus Beru cu 4 electrozi.
                            Dar recomand cele cu 2 electrozi ( 4 teoretic sunt mai buni, practic sunt inutili - nu consuma mai putin, chiar mai mult, cel putin asta am constatat eu)

                            Comment


                            • #44
                              Cele cu 2 electrozi sunt foarte bune, dar preferabil Renault, sunt mai de calitate.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by 89.MIR View Post
                                Si pe mine ma intereseaza bujiile/............Daca sunt bune alea cu 4 electrozi vreau si eu........................Cat costa????
                                Pune de alea renault cu 2 electrozi ca sunt foarte bune,mai bune ca alea cu 4 electrozi,consumul e mai mic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google