Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Seba si eu la 1310 tot asa am "patit" . Mergea mai bine masina cu Sinterom decat cu Bosch.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #92
      nu esti singurul, mai cunosc cazuri, tot cu bujii boasche aduse din germania. ata prin anii '90, cand lucrul nemtesc era mai nemtesc decat ce se produce acum in geermania
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #93
        Originally posted by dani p View Post
        Cumnatul meu are aproape 70000km, nu a schimbat bujiile niciodata si merge ca si in prima zii...
        Ca in prima zi nu mai are cum sa mearga , s-a invatat cu mersul ei si are impresia ca e bine. Sa mearga cu una cu bujiile schimbate sa vada diferenta si trepidatul motorului.
        Eu le-am schimbat la 47 mii, cei de la Dacia s-au mirat ca nu au fost schimbate la 30 mii cum e recomandat.
        Last edited by viorel73; 17 April 2009, 14:34.
        B 44 NWP

        Comment


        • #94
          eu am schimbat la 30.000 Km bujiile cu unele NGK Iridium....Titan Ice!
          "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

          Comment


          • #95
            Ce pret? Ce cod? Cati electrozi?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #96
              1 electrod, 180 lei (posibil acum sa fie mai mult) mai multe detalii va da cel de la care le-am cumparat ID> Cormar Distrib
              "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

              Comment


              • #97
                Functioneaza ok motorul cu ele?..Consumul cum e?..Sper ca realizezi ca mai schimbi bujiile alea peste 100.000 km
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #98
                  Motorul merge bine, chiar mai bine ca inainte. Acum nu sunt sigur daca numai de la bujii, pentru ca am schimbat si uleiul, filtrul de ulei si aer, dar oricum e mai ceva ca inainte. La consum nu am remarcat vreo diferenta. Eu stiam ca sunt garantate 90.000 Km, oricum sper sa uit de bujii.
                  "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                  Comment


                  • #99
                    ....nu e obligatorie schimbarea la 30.000km a bujiilor. Pana la urma a recunoscut si producatorul incepand cu 19 februarie 2008(asta dupa ce a taxat cativa ani oamenii degeaba). Cel mai bine e sa le verificati la 20.000 km.
                    Attached Files
                    Last edited by mike077; 23 April 2009, 08:57.

                    Comment


                    • da...vad ca acum le schimba la 60.000...oricum eu ma apropii de 31.000 cu bujiile din fabrica si deocamdata nu dau semne de oboseala..am sa le mai las
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • am vazut ca bosch au scos niste bujii cu un electrod pt gpl, a incercat cineva, sunt bune de ceva ?
                        sigpic

                        Comment


                        • cum vine asta, cu un eletrod pt gpl? cu un singur electrod, destinat masinilor ce functioneaza pe gaz, sau unul dintre electrozi e pt gpl, caz in care ma intreb cum dracu stie scanteia sa fuga la electrodul care trebuie...
                          ma gandesc ca prima varianta, deci iti dai seama cat de multe putem spune despre bujiile astea
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • stie cineva daca NGK-urile sunt mai bune ca bujiile de origine? ce recomandati? am gasit NGK la 15 lei si de origine la ei la 23 lei ( 1 electrod)....ce sa fac? c e mai bun?

                            stie cineva??? trebuie sa stiu urgent!
                            Last edited by GMR; 20 May 2009, 18:53. Reason: Automerged Doublepost
                            Slow & Safe

                            Comment


                            • hei! ce dumnezeu...chiar nu rsp nimeni? azi e ultima zi si trebuie sa aflu o parere neaparat!
                              Slow & Safe

                              Comment


                              • mergi fara probleme pe ngk ...
                                sigpicMy ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google