Minimalizarea costurilor de intretinere la Dacia Logan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cand am fost in service am stat langa masina mea si m`am uitat s-au purtat frumos cu ea .. In schimb cu altele cu frana de mana intrau in boxa ..Accelerau.. Scartz etc;))
    eu am masina din 2004 inca nu am schimbat cauciucurile .. Is montana se prezinta bine .. Alea is "de calitate"? Ca bune stiu ca nu is
    Its just a car ...

    Comment


    • #62
      Spuneti-mi si mie va rog mai multe despre sonda lambda,de exemplu daca se schimba la un anumit interval de timp sau la un anumit nr de kilometri

      Comment


      • #63
        Sonda lambda cand trebuie schimbata sau cel putin verificata? Astept pana vad un consum mai mare de combustibil? Dupa cele ce ai spus sunt multe lucruri legate de sonda si e mai mare daraua decat ocaua dupa defectarea ei !

        Comment


        • #64
          Nu se poate verifica. Doar cand se aprinde martorul in bord atunci se schimba.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            Salut,

            Asa cum stim cu totii placutele de frina de origine la Logan sunt 250 RON. Am gasit la AUTOKARMA cu pret de la 60 RON. Mi se pare o economie destul de substantiala. Au mai multe modele de la ROAD HOUSE, BOSCH, TEXTAR. Cele mai scumpe sunt 110 RON. Care se merita ?

            A cumparat cineva placute de frina de el la ei?


            Multumesc.
            Last edited by crispred; 11 October 2008, 17:51. Reason: completare

            Comment


            • #66
              Am vazut placute de frana pentru logan "renault" erau 150 lei, mai erau si altele cu 60 lei alta marca. Sfatul vanzatoarei - si cred al tuturora - ia ceva de calitate, nu e de joaca cu franele.

              Comment


              • #67
                Da bosch sunt cele mai bune

                Comment


                • #68
                  Dar de unde Bosch sunt cele mai bune? Asa a zis mama omida?
                  Ferrodo, Brembo....Astea sunt printre cele mai bune.
                  Si putem opta doar pt ferrodo

                  Comment


                  • #69
                    Incercati Ferrodo sunt relativ ieftine si de calitate se gasesc cam cu 90 RON max pentru Logan. Ar mai fi AP , Brembo (dar nu se gasesc pe la noi) si cele de provenienta DACIA . In Pitesti si Mioveni se gasesc la preturi muuult mai mici de 250 RON . Garantat . Si da .Cu franele nu e de joaca
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • #70
                      Un set de placute frana de origine, cat este prin Pitesti?
                      ps: un set de ferrodo fsb 1871 ( parca), era 130 ron, la pret de depozit ( TOTAL)

                      Comment


                      • #71
                        Eu as pune Brembo, dar din pacate nu se gasesc la noi. Si pretul nu ar fi cu mult peste cele de origine.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          Poti schimba cu tot cu etrier ;) si deci Brembo , dar "risti" sa te dai peste cap cu masina sau sa-ti zboare vopseaua (ca-n reclama Pirelli)
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • #73
                            revizie 20000 km

                            Salut. Sunt nou pe forum si m-am uitat la discutiile despre revizii.
                            Poate sa-mi spuna cineva, cat ma costa o revizie la 20.000 km daca nu o fac in service autorizat Dacia ?

                            Comment


                            • #74
                              Pai depinde de unde iei piesele si ce tip de piese. Tu iti faci calcule singur, n-avem cu ce sa te ajutam.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                "masina tre' sa opreasca cind calc frina!"

                                "in caz de ... Cauciucurile te ajuta! Oricum depinde de sofer, daca esti calm, precaut, nu esti vitezoman, nu-ti pui bazele doar in frina, atunci da, cea mai eftina soluti eeste sa folosesti kormoran, montana si alte chestii 'eftine.
                                la mine nu se aplica, masina tre' sa opreasca cind calc frina!"

                                bine zis,,,"in caz de,,," yo era sa merlesc,,,pe niste serpentine masina a luato de-a dreptu si noroc k am stiut ce sa fac,,,cand am ajuns acasa,,,mi-a spus un prieten care era cauza,,,trebui sa imi schimb cauciucurile
                                BC-69-PAD,,,va saluta
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google