R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum 3 ani aveam si eu toba sport, si au cam comentat baietii, dar m-au trecut cu promisiunea mea ca o sa o dau jos. si anul asta s-au legat de stopurile vopsite, dar tot asa m-au trecut. Atentii nu am dat pana acuma, poate peste 2 ani.....:P

    Comment


    • Astazi am bifat si eu al 2-lea ITP la actualul Logan; admis, fara nici un fel de probleme sau recomandari (frane, noxe si reglaj faruri admirate de tehnician ; pret, 80 lei, fara atentii sau simulari in acest sens.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Exact asa l-a luat si masina tatalui. 16v faza 1 cu 6 ani vechime

        Daca nu e tziganita si e bine intretinuta nu are de ce sa nu il ia

        Comment


        • Baieti (voi din bucuresti) unde va duceti de obicei sa faceti ITP-ul ? are cineva sa-mi recomande vreun service ceva...
          sigpic

          Comment


          • Da de ce intrebi, ai probleme la masina ?
            Last edited by leutzul; 19 December 2012, 16:30.

            Comment


            • Nu, vroiam sa aflu unde e mai ieftin, pt ca nu am mai facut itp`ul pana acum...
              sigpic

              Comment


              • daca vrei sa faci repede si fara probleme pe soseaua colentina 345 dacia
                90 lei frane noxe maxim 10 min dureaza
                mai mult dureaza conectarea la serverul rar

                Comment


                • Originally posted by bGy View Post
                  Baieti (voi din bucuresti) unde va duceti de obicei sa faceti ITP-ul ? are cineva sa-mi recomande vreun service ceva...
                  Serus Renault pe centura!

                  Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                  Comment


                  • Am facut ITP-ul in reteaua dacia caci l-am gasit expirat cand am fost sa fac unghiul de fuga. A incercat baiatul ala de la ITP de 6-7 ori sa-mi scoata noxele sub limita si nu a putut... cred ca din cauza uleiului 2T pe care-l pun in motorina... i-am lasat restul pana la 1 mil si a facut el cumva si mi-a trecut ITP-ul pe certificat.
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Daca folosesti ulei 2T trebuie sa mergi cu un plin de motorina curata inainte de ITP

                      Comment


                      • Originally posted by popavlm View Post
                        Am facut ITP-ul in reteaua dacia caci l-am gasit expirat cand am fost sa fac unghiul de fuga. A incercat baiatul ala de la ITP de 6-7 ori sa-mi scoata noxele sub limita si nu a putut... cred ca din cauza uleiului 2T pe care-l pun in motorina...
                        Ce norma de poluare are masina/motorul ?
                        In ce proportie amesteci uleiul 2T cu motorina ?

                        Comment


                        • euro 3. la un plin de motorina bag 300 ml
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • I s-a intamplat cuiva sa nu ii iasa noxele la logan 1.6 8v?

                            Comment


                            • la cei fara catalizatoare in general. apropo de asta, daca pun catalizator de alta masina (mai mare) ies gazele?

                              Comment


                              • am facut itp-ul la reprezentanta dacia din sibiu inainte de revizia de 2 ani.m-a costat 30 lei .mi-as fi dorit sa nu iasa ceva bine sa schimb in service pe garantie dar nu a fost cazul.urmeaza 20.000 km de apa ,paie si bataie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google