Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    E bine...pt Sibiu. In Bucuresti e peste 8,5.

    Comment


    • #62
      De acord cu tine, dar pentru tine nu e de ajuns sa spuna omu.
      Trebuiesc devezi solide.
      Crezi ca Sibiu e asa liber.
      Cate o data se circula mai rau ca in Bucuresti.
      Consumurile reale o sa le vedem dupa 10 mii km.
      Mai am de facut inca 5000 .
      sigpic

      Comment


      • #63
        Eu unul sunt curios sa posteze cineva din Iasi care circula cu 0.9tce. Media de viteza, daca circuli dimineata spre munca si dupa amiaza, e cam 17-18 km/h.

        Comment


        • #64
          consumul depinde de sofer, eu unu am observat pe pielea proprie daca vreau "performante" sau merg mai rapid nu are cum sa consume pitin(cum zice baiatul). daca in schimb merg lejer si sunt atent la trafic consum putin.

          Comment


          • #65
            Originally posted by ionutprodan View Post
            consumul depinde de sofer, eu unu am observat pe pielea proprie daca vreau "performante" sau merg mai rapid nu are cum sa consume pitin(cum zice baiatul). daca in schimb merg lejer si sunt atent la trafic consum putin.
            Cand mergi bara la bara, nu prea mai tine de sofer, ci de motor si viteza de deplasare.

            Comment


            • #66
              Eu voiam doar sa compar 0.9tce la consum cu 1.4. Cum e greu sa fie soferi identici, macar orasul sa fie acelasi si conditiile de trafic sa fie cat de cat asemanatoare.

              Comment


              • #67
                Dupa spusele lui stoicanu 0.9 sta o idee mai bine la consum ca 1.4, de putere nici nu incape indoiala.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #68
                  Mai bine sigur sta, cat de bine in cifre, voiam sa aflu.

                  Comment


                  • #69
                    Mai nu pot ori cat as incerca sa scot viteze medii asa mici pe care le vreti voi de la mine.
                    Stilul meu de condus e un pic mai sportiv , pentru mine benzina nu e o problema .
                    La mine consumul mediu cel mai mare a fost de 8,5 o data.
                    Viteza medie intre 37 si 45 km/h
                    Last edited by stoicanu; 7 February 2013, 18:32.
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Va rog sa postati doar daca aveti ceva de spus despre consumul motorului de 0.9.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #71
                        la mine in oras bara la bara se merge doar vara. in rest inca nu sunt probleme ca in capitala. inca pot circula flluent cu masina. sunt doar anumite zone mai intens circulate dar am invatat pe unde pot fi ocolite si in ce perioade ale zilei trebuiesc evitate.
                        Last edited by ionutprodan; 8 February 2013, 10:39.

                        Comment


                        • #72
                          Am fost chiar ieri la drive test cu Sandero 0.9 tce, m-a mirat faptul k la 1100 de km rulati consumul mediu afisat era de doar 8.3 bineinteles de la diferiti soferi.
                          Eu unul zic k este bine in comparatie cu Clio IV aceeasi motorizare, avea aprox acelasi nr. de km si un consum mediu de 9.8.
                          Masinile au fost de la acelasi dealer testate.

                          Comment


                          • #73
                            Ramasesem dator cu niste poze.
                            Nu pot face mai multi km la acea viteza medie, si asa am facut eforturi mari sa merg pe cele mai aglumerate strazi.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Foarte bun consumul. Clar este cel mai "economicos" motor pe benzina de la Dacia.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #75
                                Clar si eu m-am convins, ms mult stoicane, sa ne traiesti, foarte bun consumul
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google