Pareri Posesori Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prometheus View Post
    Sa vezi ce-ti intra la inima cand dupa ploile care au fost , sa observi ca-ti balteste apa in masina!!! sa vezi atunci dragoste !!
    Eu cred ca aveti si ghinion !!
    De cand am masina, majoritatea drumurilor extraurbane au fost pe ploaie ( pentru ca asa s-a nimerit ,nu pentru ca asa am intentionat) inclusiv A1 de cateva ori de nu faceau fata stergatoarele si n-am avut nici macar o picatura de apa in habitaclu sau in portbagaj!
    Last edited by DannyMC; 3 August 2016, 18:18.

    Comment


    • Nu este nici un ghinion , masina e construita aiurea in asa fel incat dupa un anumit timp inevitabil vei avea apa in masina , de la ploi mai puternice , la Logan 1 pentru ca de exemplu apa va intra in portbagaj pe la aeratoare(se coace garnitura si pe acolo intra apa) , fetele de usi care iar cumva in timp acel mastic cedeaza iar atunci cand ploua debitul apei din interiorul usii va creste si daca acel mastic numai etanseaza fata de usa , apa va intra in interiorul masinii de cele mai multe ori prin partea inferioara a chederului.
      Last edited by prometheus; 3 August 2016, 18:33.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • prometheus eu am avut logan 1 (octombrie 2004 parca)...si nu mi-a intrat apa, nici pe la usi nici in portbagaj. Si masina aia saraca a mers si pe ploaie...de la 40km ora aproape ca nu vedeam nimic.

        Comment


        • Eu am avut aceeasi problema la sandero, dupa 1 sau 2 ani...dupa ploi auzeam baltacaitul in usi....opream, deschideam usa...si nimic...ma uit la chederul acela de jos sau cum se cheama care are 2 orificii prin care trebuie sa iasa apa...il ridic pe unul...si curge zici ca e robinet )....iti dai seama ca dupa cateva ori de efectual manevra m-am enervat si am rupt orificiile alea de pe ambele parti ca apa sa se scurga singura pe langa masina.....so issue solved pentru mine....dar ideea de baza e ca pe cat de ok mecanic e motorul (n-am avut nici o problema cu el si am 70k km) pe atat de proasta e construita masina....iar mie la usile din spate plasticul de pe usi a inceput sa se dezlipeasca....daca ma pun cu capul jos...se vede cum tot ce e pe portiera a fost lipit cu ceva din fabrica....cel putin in partea inferioara....jenant....dar nah...si-a facut treaba , dar e bine si asa...inveti ce vrei de la next one

          Salutari,
          Alex

          Comment


          • Seara buna...cum va descurcati cu masina? are putere? eu la 1.6 16v simt ca de multe ori nu duce, probabil din cauza cuplului mic fata de un dci in special in pante.

            Comment


            • Pareri Posesori Logan 1.2_16v

              Am un prieten care zice la fel("urmatoarea masina peste 130 de cai") motorul ala de 1,6 16v mi se pare excelent ai putere continua de la 3500 la 4000 de ture.daca tu crezi ca motorul de 1,6 16v 101 cai putere "nu duce",motorul de 1,2 ce sa mai duca?!
              Eu am drumuri multe in oras si e ok,putinele drumuri facute in exterior au fost ok in pante "ma lansez" dinainte si urca ok,pana mai dau de un fricos care franeaza la mijlocul dealului
              Last edited by FloNick; 3 August 2016, 23:18.

              Comment


              • Pacat ca nu se mai fac de 1.6, Le au scos pt ca userii (ca nu pot sa zic conducatori auto) vreau masini care sa consume 1l % daca s-ar putea. Aceeasi chestie si cu consumul instant, nu mai stiu daca la cele noi afiseaza, se speria lumea si credea ca atat consuma real.
                Esti multumit de ea?

                Comment


                • Da,sunt multumit de ea pana acum nu am avut probleme,de cateva saptamani imi "scartaie" geamul de la sofer si din ce observ tot mai multi colegi brusc au "iesit" cu problema asta.tacutul din gura la probleme de genul nu rezolva problemele.daca "mergem" 10-20-30 cu aceeasi problema poate ca in viitor fabrica isi va rezolva aceste probleme din procesul de fabricatie/asamblare/furnizori piese.

                  Comment


                  • Scartaitul este similar cu cel care se aude si cand tii apasat putin pe buton dupa ce este inchis complet?

                    Comment


                    • Exact uneori acompaniat de un pocnet....

                      Comment


                      • Originally posted by tryum View Post
                        Seara buna...cum va descurcati cu masina? are putere? eu la 1.6 16v simt ca de multe ori nu duce, probabil din cauza cuplului mic fata de un dci in special in pante.
                        Daca ar pune 1.6 16v Sce nissan 103 CP si 150 Nm cuplu de pe dokker si duster alta ar fi viata. La 5000 km, am scos un consum mixt de 6,5%.

                        Comment


                        • Originally posted by tryum View Post
                          Seara buna...cum va descurcati cu masina? are putere? eu la 1.6 16v simt ca de multe ori nu duce, probabil din cauza cuplului mic fata de un dci in special in pante.
                          Daca nici la vale nu merge atunci e o problema ...grava.
                          ...
                          Despre 1.2 16 v se discuta aici; avem si topic de spre 1.6.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Daca in panta nu trage, verifica daca nu cumva tii un picior pe frana.

                            Comment


                            • Scuze rampa

                              Comment


                              • Nu trage in rampa comparativ cu dci ul asta ziceam...ma rog.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google