Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un consum foarte bun.
    Felicitări!

    Comment


    • Sunt invidios .... Am 8.6 l/100 km ; 98 % urban ; traficul "obisnuit" ...
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Nu ai de ce , la colegul de mai sus kilometri (şi implicit consumul afişat) au fost parcurşi în proporţie de 98% în regim extraurban. La tine acelaşi procent de 98% din kilometri au fost parcurşi în regim urban, aşa că de aici provine diferenţa.

        Comment


        • Originally posted by Ampt View Post
          Nu ai de ce , la colegul de mai sus kilometri (şi implicit consumul afişat) au fost parcurşi în proporţie de 98% în regim extraurban. La tine acelaşi procent de 98% din kilometri au fost parcurşi în regim urban, aşa că de aici provine diferenţa.
          Eu am scos pe urban 100% - 7,85 l/100 km.

          Comment


          • resetat de la zero ? si depinde la ce ora si in ce zile. daca a fost duminica si sambata, e de inteles. cand circul eu, la ore de varf, scot 7,1 cu dieselul.
            in sezoanele reci si 7,3 uneori. asa ca 8 si ceva nu e prea mult.

            Comment


            • Nu l-am resetat de la zero. Am notat numarul de km si cantitatea de benzina consumata. Apoi dupa 140 km am calculat consumul mediu. Probabil dupa 10000 km o sa mai scada. Si pe extraurban m-am apropiat de consumul declarat de producator.

              Comment


              • Fratello cred ca a scos 8,6 pe cb. si eu tot de cb vorbeam.
                din cate stiu, la plin-plin iese mai mic consumul decat pe cb.

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  Fratello cred ca a scos 8,6 pe cb. si eu tot de cb vorbeam.
                  din cate stiu, la plin-plin iese mai mic consumul decat pe cb.
                  Mda, dar eu pe un numar de 3300 km, am avut consum mixt 6,6 l/100 km pe CB, care in mare parte corespunde cu cantitatea de benzina alimentata.

                  Comment


                  • bun consumul ...aproape de producator ...cu mici exceptii ....oricum viteza medie cam mica acuma nu-s nici carcaorash ...una peste alta e oke ;)

                    Comment


                    • Parerea mea este ca acest consum, mentionat mai sus, este destul de real ... avand in vedere ca aveam 7.2 cu dieselul (1.5, E4) in aceleasi conditii de trafic. Stiam la ce sa ma astept cand l-am achizitionat si, de banii de injectoare, pun benzina !
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • aris86 ...mai baga poze cu consum in diferite situatiii ca ai cb cu consum instantaneu ;))

                        Comment


                        • Originally posted by Tinuletz View Post
                          aris86 ...mai baga poze cu consum in diferite situatiii ca ai cb cu consum instantaneu ;))
                          Pai la cel instantaneu, nu am cum sa fac poze, mai ales la 100-110 km/h. Consumul instantaneu poate atinge si 16-18% daca mergi in a doua si urci la munte (ex Poiana Brasov, cota 1400 m Sinaia - iarna), dar se ating frecvent 10-12 l, cand accelerezi si pana ajunge la oviteza constanta, dupa care scade si se incadreaza in consumul dat de producator. Depinde, cat de tare te dai la ea. Cu 61 de litri am parcurs 1055 km, din care 200 km in Bucuresti si restul extraurban, cu un consum mediu de 5,7 l/100 km, la o viteza medie de 42 km/h. Ieri am mai mers si cu aer conditionat.
                          Last edited by aris86; 19 May 2014, 09:19.

                          Comment


                          • Ruta Ploiesti - Bucuresti Baneasa Shopping city 61 km, consum mediu 4,7 l/100 km.
                            Viteza maxima 40 km/h in Ploiesti, din cauza ploii torentiale cazute astazi, 100 km/h in afara localitatii si 70-79 km/h in localitati pe DN1.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Foarte bun consumul, felicitări!

                              Comment


                              • Originally posted by Ampt View Post
                                Foarte bun consumul, felicitări!
                                Multumesc! :-)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google