Idei De Tuning Ieftine Dar De Efect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    tipsul ila nu e cam mic sa acopere gaura? eu am gasit la colegul GRECU_28 un tips ...il da cu 40 lei dar e prea oval
    Attached Files

    Comment


    • #17
      intradevar trb un tips de 100mm ca sa se umple gaura aceea
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #18
        Nu e deloc mic zic eu. Are 89mm diametru...dar am vazut tot acolo pe site cu 101mm diametru...depinde de gusturi sau de preferinte

        http://www.bestautovest.ro/ornament-toba-chrome-20.html poate erau 102... oricum ambele imi plac
        Last edited by retro 590; 8 February 2012, 00:15. Reason: Automerged Doublepost
        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

        Comment


        • #19
          de ploapele astea ce ziceti?
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Pana si tipsu ala tot tiganie e.Arata aiurea, are cineva din mioveni si e mai mic decat gaura aia.
            Daca vrei ceva frumos ia unu de 100mm, borla sau altceva care sa nu arate a crom ci a inox.Cine are ochiu format va aprecia diferenta de aspect intre alea cromate si cele de inox.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • #21
              se gaseste asa ceva in comert sau sunt facute din fibra?
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • #22
                avea cineva pe net....akm nuj daca mai e de actualitate dar cred ca pot fi facute si la comanda.....AL!N ! Cine sta in traffic sa iti studieze tipsu?)

                Comment


                • #23
                  Pai asa iti poti face ploape din autocolant..ca in trafic de la 10m nu se va observa diferenta.
                  Multi uita ca o masina ca sa fie frumoasa tre sa arate impecabil,detaliile conteaza.Altfel vor arata toate puse pe ea doar ca sa iasa la numar sau sa zica lumea ca vai ce si-a facut ala...
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by retro 590 View Post
                    se gaseste asa ceva in comert sau sunt facute din fibra?
                    Sunt pleoape normala si taiate,arata urat,parerea mea.

                    Cat despre tips-uri,al!n are dreptate
                    Eventual o teava de inox de 100mm cu grosime de 1-2mm si sudata la tips.Acopera si toata gaura din bara si ai avantajul ca est din inox.
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • #25
                      Un chiptuning,ar fi ceva ieftin si de efect ?
                      passion 1.5 DCi

                      Comment


                      • #26
                        daca-l faci cu 150 de euro cum am gasit pe cateva site-uri,ieftin nu este cu siguranta!!
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • #27
                          @matheo: De aratat urat...chiar arata urat. Intrebam din curiozitate...nu am vazut asemenea pleoape pana acum ). Cat despre tips...da, asa-i...dar la unii se mai pune problema cu pretul. Adica, mai pe scurt, se gandesc ca e mai bine sa dea 40 de lei pe un tips de genul ala...decat sa dea ~100 de lei pe un tips din inox
                          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                          Comment


                          • #28
                            diferenta dintre autocoland si plastic sau fibra este mult mai mare decat intre imitatie de inox si inox.....asta cel putin pana o ia rugina

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by livas View Post
                              Un chiptuning,ar fi ceva ieftin si de efect ?
                              chiptuningul nu se vede de la exterior decat daca pui siglele firmei ...deci tiganie

                              Originally posted by al!n View Post
                              Pai asa iti poti face ploape din autocolant..ca in trafic de la 10m nu se va observa diferenta.
                              Multi uita ca o masina ca sa fie frumoasa tre sa arate impecabil,detaliile conteaza.Altfel vor arata toate puse pe ea doar ca sa iasa la numar sau sa zica lumea ca vai ce si-a facut ala...
                              De acord cu al!n ....de aceea se integreaza pragurile in caroserie ca sa nu se vada imbinarea lor.

                              Originally posted by matheo66c View Post
                              Sunt pleoape normala si taiate,arata urat,parerea mea.

                              Cat despre tips-uri,al!n are dreptate
                              Eventual o teava de inox de 100mm cu grosime de 1-2mm si sudata la tips.Acopera si toata gaura din bara si ai avantajul ca est din inox.
                              Bucata aia de teava de inox o cumperi de la cei care fac balustrade la case din ionox , eventual taiata nitel intr-o parte si incalzita cu autogenuul pe buza ca sa dea efect de metal incins. Cat poate sa coste 20 cm de teava? Poate 2 -3 beri .
                              Last edited by cosmindan; 8 February 2012, 00:49. Reason: Automerged Doublepost
                              real power..... diesel power by

                              Comment


                              • #30
                                inca ceva de efect ar fi prelungirea capotei dar singurul inconvenient este acela ca se mareste spatiul dintre caroserie si capota, partea prelungita fiind mai lunga

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google