Idei De Tuning Ieftine Dar De Efect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    La 150 poti sa iti schimbi luminile in bord si consola centrala!

    Comment


    • #47
      Merg fara probleme pe 17 cu niste gume care sa echivaleze dimensiunea rotilor stock, singura conditie este sa aiba prindere 4x100.Probleme apar cand masina este lasata si cand et-ul jantei este mic.

      Dar totusi 150 de lei,este destul de putin
      Last edited by matheo66c; 8 February 2012, 01:32.
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • #48
        Uite 2 tipsuri .
        Modelul cu beculete se stie ca pica din start....mai ales ca sunt albaste, si cum tiganul/rommul se imbraca in mov eu spun ca sunt pentru cocalari......blitz
        Attached Files
        Last edited by cosmindan; 8 February 2012, 01:37.
        real power..... diesel power by

        Comment


        • #49
          @gabitzu: parerea mea este ca daca ai buget redus...mai bine nu te bagi la mai multe deodata...si strangi bani si pui treptat cate ceva (cam asa fac eu). Nu cred ca preferi sa pui mai multe si de calitatea slaba...cand poti sa pui mai putine si de calitate mai buna
          @cosmindan: tips-ul "ars" e din inox cumva?
          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

          Comment


          • #50
            Da este inox si nitel inrosit cu autogenul. La fel am facut si eu la un tips de inox si asa se coloreaza, si este permanenta acea culoare ....albastruie.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #51
              si de unde pot gasi asa ceva?
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • #52
                ia vezi aici baga tu 4 tun....
                Last edited by cosmindan; 8 February 2012, 19:50.
                real power..... diesel power by

                Comment


                • #53
                  380 ron un tips? de banii aia pui o evacuare cap-coada borla )
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • #54
                    costa atat pentru ca este gata facut , dar il poti face si tu ........cu autogenul .
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by kubala7 View Post
                      380 ron un tips? de banii aia pui o evacuare cap-coada borla )
                      vezi sa nu iti pui si axa si soft pe dyno de banii aia...
                      380lei costa fix o finala borla fara tips...
                      pana la cap coada mai ai serpii 10mil traseu 4mil...tipsu 1mil...sau astea sunt detalii?
                      Last edited by al!n; 8 February 2012, 20:12.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • #56
                        Poate pune o teava neagra de instalator care are un stiker cu Borla in banii aia , nu de alta dar costa mult indoitul tevii.

                        Vezi ca se gasesc si mai ieftine, ideea este unde cauti. Eu am cautat asa repede ca sa va arat ca se gasesc si la noi, dar nu in Vitan Mall .
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • #57
                          loganul ala albastru deschis chiar e tiganie, fara suparare...un body kit agresiv, pe o masina de maxim 100cp, cu abtibild pe capacul rezervorului, gumele cu numele producatorului vopsit alb...eleron de wrc pe 50cp, ala-i tuning?
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #58
                            Pe capacul de la rezervor are tabla cromata, si a fel are si pe manere.toate by Vitan Street. Tribalul acela o strica din fata pana in spate, iar pe bara fata NU se combina deloc cromul cu plasa aceea ieftina de aluminiu + ca prizele din bara fata nu au legatura cu linia masinii si daca imi aduc aminte aceleasi prize de aer erau si in bara de ciuning de la 1310.
                            Attached Files
                            Last edited by cosmindan; 9 February 2012, 00:24.
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by cosmindan View Post
                              ia vezi aici baga tu 4 tun....
                              Multumesc pt link
                              Si in legatura cu ceea ce se spune pe aici...intr-adevar...costa destul de mult...dar eu zic ca merita
                              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                              Comment


                              • #60
                                Modelu ala de bara e un model standard ce se poate aplica pe o gramada de masini..ce conteaza ca nu arata bn, important e sa fie)))
                                Lafel si prizele de aer.
                                tin minte o faza tare prin 2008, cand aveam si eu prelungiri pe masina) eram la o firma de le producea, la noi in pitesti si au si un kit de bari destul de urate pentru logan.Si vine un distribuitor d-asta de ducea pe la magazine si imi zice.Ia ticule d-astea ca am vazut puse pe un logan, sa-mi bag **** zici ca e bmw cu ele...
                                AG 16 Y M A

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google