Idei De Tuning Ieftine Dar De Efect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    beton strategia si abordarea clientului
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • #62
      da. era mirare mare daca zicea "zici ca-i rover". sau peugeot. taman beemveu trebuia sa fie
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #63
        Pai ce masina e mai cunoscuta decat benveu?))
        ca in bancu cu blonda cand se duce zoro sa o impresioneze si face un Z pe perete cu sabia.Si aia..uauu zupermen
        AG 16 Y M A

        Comment


        • #64
          perfecta dreptate

          Comment


          • #65
            Ghena

            Ideea mea pentru "tunning" ar fi curatenia si ordinea in masina! in 90 % din masinile in care am urcat aveau un interior execrabil, pline de praf sticle pe jos, mai stiu eu ce pete, scrum peste tot, miros urat, tapiterie rupta arsa! Iar cand ma urc intr-o masina curata are un impact destul de puternic asupra mea, adica wow cum reusesti? arata super!

            Comment


            • #66
              Nu mai criticati Loganul ala albastru..aripioara de rechin si cromul din fata fac totul Nu ati vazut ca mai nou toate WRC-urile trebuie sa aiba antena GPS ( aripioara de rechin )??? E minunat sa ai cate 1-2 chinezarii de crom pe masina...te mai opresti langa un A6 sau Passat cu pachet de crom pe ele si zici: super, este ca a mea
              Si sa revenim on-topic, parerea mea este ca daca nu dispui de un buget cat de cat maricel...nu vei reusi sa faci tuning. Cu un buget mic , si cu mult bun gust, se pot aduce mici imbunatatiri masinii personale, imbunatatiri care sa o faca mai placuta ochiului proprietarului si sa sporesca comfortul propriu... Nu va intoarce capetele pe strada, sa zica lumea " mama ce bolid tunat ", dar va primi multe aprecieri de genul " uite ce curata e masina si intretinuta ".. Si cum zicea un coleg mai sus, in loc sa arunce banii pe tot felul de chinezarii lipicioase, cum fac multi de altfel, mai bine ar investi o parte din bani intrun spalat interior-exterior, macar o data la 2 saptamani....

              Comment


              • #67
                LED alb pozitii + pleoape
                Attached Files

                Comment


                • #68
                  tunning butoane consola centrala - dati un search pe google cu txtul : - vand kit led logan butoane logan

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Ovidiumoldo View Post
                    LED alb pozitii + pleoape
                    Misto!

                    Tot in sensul asta ma gandeam la urmatoarea chestiune: se monteaza DRL pe led cu 2 intensitati - pentru intensitate maxima functioneaza ca DRL iar cand se aprind luminile de intalnire, ledurile isi reduc intensitatea luminoasa si preiau functia de lumini de pozitie. Deasemenea, se poate face ca becurile de semnal sa lumineze in alternanta cu DRL-ul (cand e prea puternica intensitatea luminoasa a DRL-ului lucrul asta chiar e recomandat).

                    Comment


                    • #70
                      O idee de tuning ieftin ar fi aplicarea de maner pe fata de usa ( la ph1), in loc de schimbarea cu totul a ei. Ce parere aveti de varianta a doua cu maner de Logan 2 ?
                      Se marita inbunatatirea sau arata aiuria ?
                      Attached Files
                      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                      Comment


                      • #71
                        salut
                        ma intereseaza un eleron sau ceva furtun cu leduri care sa fie prins de partea superioara a portbagajului pentru stop pe frana.
                        O idee va rog.

                        Comment


                        • #72
                          Pe langa faptul ca e ilegal ar mai arata si etram de aiurea, adica sa puneti banda cu led pe capota portbagaj ? Renuntiati! NU NU si iar NU. Daca vreti leduri la stop de frana, mai bine puneti leduri in al 3-lea stop de frana, sau deloc. Ori banda cu leduri in locul becului de la numar...Sau banda cu leduri in portbagaj, pentru o lumina mai buna dar in nici un caz pe capota porbagaj, plus ca s-ar si deteriora destul de repede ... Parerea mea ca daca vreti sa se aprinda o lumina pe capota portbagaj atunci cand franati singura optiune este sa cumparati un eleron micut si finut care sa aiba integrat in el o lampa pe care sa o legati la stopuri, altfel nu, dar aceasta optiune deja nu mai este ,,tunning ieftin de efect``

                          Originally posted by merlasviorel View Post
                          O idee de tuning ieftin ar fi aplicarea de maner pe fata de usa ( la ph1), in loc de schimbarea cu totul a ei. Ce parere aveti de varianta a doua cu maner de Logan 2 ?
                          Se marita inbunatatirea sau arata aiuria ?
                          Mie si prima poza mi se pare o prostie, manerul de ph2 este in 2 culori: argintiu si negru, iar fata de usa este gri... macar de ar fi vopsite manerele in argintiu poate si fata de unsa in negru, ar da mai bine...iar poza a 2-a e tiganeala curata fara nici un pic de estetic, e exact ca si cum ai purta pantofi cu pantaloni de trening.
                          Last edited by Toorop; 21 April 2014, 00:14. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #73
                            Un "furtun cu leduri" merge si pe fetele usilor .....zic si eu...

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by merlasviorel View Post
                              O idee de tuning ieftin ar fi aplicarea de maner pe fata de usa ( la ph1), in loc de schimbarea cu totul a ei. Ce parere aveti de varianta a doua cu maner de Logan 2 ?
                              Se marita inbunatatirea sau arata aiuria ?
                              Este buna ideea ta cu maner de ph2 pe fata de usa de ph1. Varianta a doua cu maner de logan 2 se vede ca nu prea arata bine. Daca ti-ai pus manere de ph2 pe fetele de usi de ph1, imi poti spune si mie cat costa un maner de ph2? Am de gand sa vopsesc fetele de usi cu negru si sa montez si eu 2 manere de ph2 la fetele de usi din fata.

                              Comment


                              • #75
                                Cumpar 2 (mânere) Dacia logan 2

                                Originally posted by merlasviorel View Post
                                O idee de tuning ieftin ar fi aplicarea de maner pe fata de usa ( la ph1), in loc de schimbarea cu totul a ei. Ce parere aveti de varianta a doua cu maner de Logan 2 ?
                                Se marita inbunatatirea sau arata aiuria ?
                                Doresc sa cumpar 2 (mânere) Dacia logan 2 pentru montare pe panouri logan faza ph1. Va rog să-mi trimiteti un nr. de telefon pentru contact (imi place ideea dvs. cu mănerele de usi fată, faza ph1) Va trimit si eu o idee cu mănerele de la ph2 pentru deschiderea usilor din interior montate pe panouri de la faza ph1. Cu stima, Constanta. Va astept cu un raspuns. (e-mail eaurel207@gmail.com) sau tel. 0741.573.620
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google