Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • interesant pai cine stie ,depinde si de stilul tau de condus
    la mine peste 7% nu urca :P muhaha
    Its just a car ...

    Comment


    • pai nu ma infig in ea, asta e si ideea.
      nu schimb nici in turatii mari (maxim 2500-2700).

      Comment


      • daca e noua masina...e normal. a mea numa dupa 20000 km a inceput sa consume ff putin... si cam atunci sia dat drumul si motorul.
        bine..cred ca consumul se datoreaza si uleiului mai bun,si bujiilor mai bune, si al remaparii, si cel mai important..al stilului de conducere
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by Tiago View Post
          pai nu ma infig in ea, asta e si ideea.
          nu schimb nici in turatii mari (maxim 2500-2700).
          Asa consuma si a mea fara sa ma dau la ea.Cam 10 in oras.Da faza e ca eu am trecut de 20 de mii de km dar tot degeaba.Scad liniutele alea de numa...:

          Comment


          • masina are ceva km, si anume ~60 000km...

            Comment


            • Originally posted by raduprov View Post
              interesant pai cine stie ,depinde si de stilul tau de condus
              la mine peste 7% nu urca :P muhaha
              din ce oras esti tu si din ce oras e Tiago ?! :-) oare de aici sa fie diferenta ?

              @Tiago pentru traficul din Bucuresti e un consum normal. Cand mai vezi posturi aici cu consumuri mici in oras tine cont si din ce oras e persoana respectiva.

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Nu prea e relevant acest topic avand in vedere ca nu precizati ce nivel de echipare aveti conteaza foarte mult greutatea... si intre un ambiance(fara servo. aer conditionat geamuri electrice etc) si prestige e diferenta de greutate care nu trebuie ocolita cu vederea ..

                Comment


                • preferance ...7-8 litri in oras, 5.5-6 litri in afara
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Laureate 8-10 in oras, 6-10 afara.

                    Comment


                    • frate eu am mers ieri cam 40 km si mi'a mancat 6L
                      Last edited by ag20mls; 26 July 2009, 12:24.

                      Comment


                      • pai depinde cum mergi...si mie imi arata constant Ci 18 litri la 100...cand urc poiana.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Si eu ma duc ok cu ea si tot asa imi consuma in Arad.

                          Comment


                          • nu pot spune ca nu am omorat'o... dar nu stiu mi se pare exagerat consumul asta :-??

                            Nu mai folosi limbaj mirc: k, sh, tz....
                            Last edited by Cezar; 26 July 2009, 13:56.

                            Comment


                            • Cum ti-ai dat seama ca ai consumat 6L. Ai cb? Masurat la pompa? Sau te-ai luat dupa liniile din bord?
                              Unde asta: oras/afara...Cum ai mers?

                              Comment


                              • Sandero Laureate masa masinii 1138 Kg + sofer ~87 Kg, km bord ~1930, 1.4 MPI (nu e remapat....inca)
                                consum mediu pe ultimii 800 Km (din care cam 10-15% prin oras) cu aer conditionat destul de putin...media: 6.7% (in oras 7 - 7.5 in afara 6 - 6,5 am talpa grea )
                                ps. cel mai mic consum l-am scos fiind intr-a 5-a, in coborare pe Muntii Meses, resetat comp de bord, fara sa accelerez: consum de 1.2 L/100
                                Last edited by bunicuta; 26 July 2009, 15:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google