Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sunt TNT
    Sebi serios, toata treaba e sa nu te enervezi daca noi facem asemenea comentarii (de data asta chiar am facut un comentariu pertinent si daca ne contrazicem nu tre' sa ne si suparam).
    Eu cu 70-80 la drum ma plictisesc, o tin ceva mai sus (100-120) , dar e ok sa mergi si cu 70-80, n-am eu nici o treaba cu mersu asta cat timp il aplica altii )
    Last edited by Octavian; 23 July 2009, 13:43.

    Comment


    • Adica majoritatea am luat-o razna cand mergem cu masinile de nu scoatem consumuri d-astea??? . Hai sa-ti zic ceva...eu am scos medie de 65 km/h intre Bucuresti-Balea Lac si retur si crede-ma ca n-am calcat-o tare ci am folosit viteza de croaziera cea mai mare posibila raportata la conditiile de drum si siguranta....si am mers pe TRANSFAGARASAN...deci? Consum? 7.1% cu benzina de 95 petromv pe o distanta de vre-o 500 km si cu ac 70% din drum....fa o raportare la diferentele celor doua trasee.
      Eu nu stiu cum naiba scot unii consumuri asa mici si le mai si alearga, unii mai folosesc si AC si pe plan drept si fara vant si...etc.
      Oameni buni, idiferent ce am vrea noi, la benzinar si alergat si consum mic nu se poate....iar ca sa spui ca mergi normal (nu la consum) si mai ai si consum mai mic decat spune producatorul...mi se pare SF....the truth is out there...imi iau pusca si cureaua lata si ma duc sa-l iau de urechi sa-l vad si eu la "fata"
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • mers normal in afara fara ac..poti scoate 5.5-6 lejer...(drum fara urcusuri si coborasuri...)
        eu ...urcat in poiana brasov iarna cu inca 3 persoane in masina..condus mai sportiv...adica niciodata sub 3000 ture..si Ci arata mai tot timpul consum de 18 l la 100....

        am reusit un consum mediu de 6 si ceva...incluzand si coborarea din poiana...daca vreti am sa ma duc intr-o zi cu un amic..si am sa filmez....dar nu cred ca e ceva incredibil. Cb lam resetat inainte de urcare.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Nu e faza de enervare da acuma va apreciez pe amandoi dupa raspunsurile date)) sa zic ca am mers nici cu 140 da nici cu 70 tinand cont ca am prins A1 si A2 si credeti-ma ca imi placea sa ma dau la loganel la drum lung... cand ma zis ca ma prins 185 pe ceas nici atunci nu ma-ti crezut atunci oi fi eu mare mincinos))). ex am facut Alba -Cluj 100km in 60 min 6 pers in masian +portbagaju plin a fost un pariu castigat deci chiar nu am menajat masina deloc masina.
          Si apropo Cluj-Alba 4,5 l tinand cont ca 1l sa dus pana am urcat feleacu care are 5km cred.

          Comment


          • E vezi, acest "lejer" suna foarte relativ...pentru mine "lejer" inseamna sa MERG neica...nu sa ii incurc pe altii pe traseu. Pot confirma si altii ca, mai ales pe autostrada, din 10 Logan-uri, cam 6-7 se tarasc cu maxim 120 km/h....eu doar de vre-o 2-3 ori am avut rabdare sa merg cu viteza asta. Pentru un l la 100 km prefer sa zburd unde am ocazia safe si ca apoi sa conduc relaxat si fara depasiri inutile unde nu trebuie....iar pentru vre-o 4-5 l in plus la suta de km, prefer sa-i desfund evacuarea si ce mai are cu pedala la podea )))
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Salut.Am o intrebare pt.sebi4fc-tu de fapt ai logan sau opel(asta vad din datele tale,din avatar).Consumul ala l-ai facut cu loganul sau.......(din filmare am vazut ca ar fi ceasuri de logan).
              Numai bine.
              ps:scuze de offtopic
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • Pe atuostrada se schimba problema am mers tot A2 170 pe ceas cand am coborat la Cernavoda colana pana am ajuns la primu peco era sa raman in pana prostului.
                Is genu care nu imi place sa am masina nici in fata mea si nici in spatele meu de nu prea am cum sa incurc.

                AG 23 YNG...Am avut logan pana anu trecut cand ma taream cu vreo 120 si incurcam lumea apoi a fost dauna totala de la mers subturat))).
                Desi nu mai am logan tinand cont de pret- calitate -consum-cosumabile am numai cuvinte de lauda.
                Last edited by sebi4fc; 23 July 2009, 14:00.

                Comment


                • darksid3 ptr mine lejer inseamna a nu depasi 110-120 km/h (poate numa la cate o depasire) ..
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Si vrei sa spui ca mers cu 110-120 scoti 5,5-6%? Nu cred
                    In fine.
                    Am terminat testu de consum, am zis ca-i bat pe colegii cu 1.6 mpi, n-a iesit , nu m-am putut abtine sa merg numai cu 90-100.
                    37,4 litri am facut 582 kilometri. Deci iese un ~6,5%, suuuuper ok.
                    ~400 km afara (mers preponderent 90-100, ici colo apucat vandaliile 140-150) si 180 km oras, mers frumos, fara fortari (doar dimineata de cateva ori, trezit tarziu...).

                    Comment


                    • Bucuresti Alexandria pe ploaie torentiala maxim 90/h 5.4. Si pe autostrada A1 intre 130 150/h 7.4.Asa ca daca mergi ca melcul consuma putin dar cine isi doreste sa fie melc?

                      Comment


                      • Timisoara - Bistrita mers lejer 5.4 super ok ,1.4 mpi
                        sigpic #

                        Comment


                        • Da ziceti fratilor si viteza medie ca o sa vedeti ca mergeti 100-120 si tot nu depasiti 70km/h. ca nu ai ce face mai vine un tir o curba, oprire de pisu, semafoare.. ex. Sibiu care merg si noaptea ce sa zic de la Cernavoda la Costinesti sau traficu din Constanta. Si vedeti ca pe un traseu de 1600km cat am facut eu cluj-costinesti-cluj nu ai cum sa scoti mai mult poti merge 160 pe autostrada.

                          Cert e ca am arata ca la 100 km am scos consum de 4,5l daca nu aveam Feleacu de urcat scoteam 4l )).

                          Comment


                          • Sau 3 jumate,nu?

                            Comment


                            • Sau 3,14 macar sa fie o constanta.

                              Comment


                              • eu nu inteleg cum de loganul meu consuma ENORM.

                                sub 11 % nu coboara.
                                saptamana trecuta avea o medie de 8,5%, dar de cateva zile mai jos de 11% nu scade..ideea e ca nu folosesc nici aerul conditionat decat foarte putin(5-10 min sa se mai racoreasca interioru ca bate soarele si fierbi in ea), in rest nu-l folosesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google