Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • În metropola ta e posibil. Totuși, marmota ce zicea?
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • 7,8?) hai ma Cristi . E imposibil!!

      Comment


      • Eu am consumul la Loganul meu 1.4 de 7,8 prin oras cu cauciucuri pe 195 si sunt incepator am permis de o luna si ma dau la masina
        N-ai nicio intersectie, nimic, semafoare, circuli numai noaptea? Imi vine greu sa cred.

        Comment


        • N'auzi bre, ca se da la ea?!

          Ceva gen:
          -fah masino, cat consumi?
          -10 la suta, manceacas...
          -consumi 7 de azi, ca te ia mama dreacu'!!!
          -am inteles, stapane!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Am mers cateva zile cu Loganu' si m-am dat un pic la ea. 7,8% fix ziceam eu, cat 12% a vrut ea?

            Comment


            • Originally posted by yo_cristi View Post
              Eu am consumul la Loganul meu 1.4 de 7,8 prin oras cu cauciucuri pe 195 si sunt incepator am permis de o luna si ma dau la masina
              Ma dau si la masina. Tu nu sti bine sa ti ambreajul mai faci si pe eroul)

              Comment


              • Am dat o fuga pana in capitala in acest weekend. Am parcurs in total 1281km, am consumat in total 78L de benzina in valoare de 421ron (la un pret mediu de 5.4ron/l) cu o viteza medie de 60,8km/h
                Asta inseamna un consum mediu de 6%. Masina a fost bine incarcata. 3 persoane si marfa (minerale...) in portbagaj si pe bancheta din spate.
                Ma declar multumit!
                Attached Files

                Comment


                • Am un minim de 9,5...10% in aceasta periaoda, o placere! Consumul acesta este strict in Bucuresti!

                  Comment


                  • Consum Buzau - Bucuresti cu 3 pers. in masina si Ghita in portbagaj(cca 100 kg.), 5,7 l pe calc. de bord !

                    Comment


                    • Mai ,asa de mult va place,sa aratati ce consumuri mici aveti!Veniti cu picioarele pe pamint si dati-ne cantitatea reala la100 de km!

                      Comment


                      • Și de-asta a ajuns Loganul penibil în ochii unora sau altora...
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Originally posted by dmihailidis View Post
                          Mai ,asa de mult va place,sa aratati ce consumuri mici aveti!Veniti cu picioarele pe pamint si dati-ne cantitatea reala la100 de km!
                          Buzau-Bucuresti 110 km pe indicatoare, recunosc ca am mers la consum si nu am depasit 3000 turatia decat intro depasire !

                          Comment


                          • Bulevardu Preciziei(bucuresti) - A2 - Slobozia - Braila

                            consum mediu 7.8%(inclusiv consumul din bucuresti cu traversat V-E, trafic bara la bara la unirii) !

                            pe autostrada pana la slobozia 130-140, mai jos nu am coborat, in rest mers legal 100 afara, 60 sate.

                            cauciucuri de iarna, frig de crapau pietrele, masina full de bagaje.
                            Last edited by nightboy; 22 December 2011, 16:11.

                            Comment


                            • Videle-Gaesti-Targoviste la dus 4 persoane si ceva bagaje la intors 2 persoane 13l consumati aproximativ 220km 5.9%.

                              Comment


                              • mie in oras a inceput sa mi arate 11 % deci, ceva nu e de bine, iarna trecuta nu a urcat mai mult de 9,2-9.4. maxim

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google