Viteza Maxima 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    intrebam si eu ca sa imi dau seama daca mai poti sa ii dai dupa aceasta turatie si pe langa asta este pur si simplu curiozitatea sa aflu sa cunosc etc ...........!

    Comment


    • #17
      viteza maxima 200 pe ceas. 2 persoane si ceva gagaje. am facut asta pe A2 de la Graz la Klagenfurt si am avut o viteza medie de 168 de kmh. parerea mea ca a trecut testul. turatie? pe cine mai interesa ?

      Comment


      • #18
        5800rpm la 200-205km/h pe bord. pitesti-slobozia, fara mila. consum, loganutule, ce n-o sa vezi la dizal decat in tr2 in decuplare: 14%
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Tare!Si turatii si viteza si consum.Nu stiu daca voi atinge 200 pe ceas,e cam nesigur Logan-ul.
          Cei care au BMW-uri(unele motorizari) se uita cam ciudat la un Logan 16v.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #20
            La masina sau la sofer?? (si eu m-as uita ''ciudat'' la un Logan care sa treaca cu 200 pe langa mine, e o priveliste rara si riscanta).
            Daca vezi un Golf, Megane, Focus, etc de 100-110 cp (1.6 benzina) nu e nimic deosebit/motorizare normala, dar la Logan....racheta frate, sparge bariera sonica

            Comment


            • #21
              Cei cu masini sh straine dispretuiesc Logan-ul.Cand vad unul cu 16v accepta cu greu faptul ca poate trece pe langa ei,ma refer strict la cei cu BMW.Ma refer la motorizarile mai mici.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #22
                seba, nu am inteles ce ai vrut sa spui.

                sau daca vreti viteza maxima dizolvati in benzina niste azotat de amoniu NH4NO3. eu am facut asta la un oltcit si dupa l am dus si la remat.
                Last edited by alessandro; 7 January 2010, 15:06. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  ce anume nu ai inteles? userul loganutu a pus o intrebare clara: care a fost viteza maxima si ce turatie avea masina la turatia respectiva. am raspuns la subiect, zic eu. apoi am completat consumul in conditiile date. unde e neclaritatea?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #24
                    intelegerea textului. acum ca am mai citit odata am inteles. consumu de 14 la suta e la fel ca la diesel in treapta a doua la limitare, adica 14 %.

                    da nici dizalu nu o sa vada 205 pe ceas decat daca tai cu pixu unde scrie 180 si scrii 205.

                    Comment


                    • #25
                      interesant cat duce !! te duci si dai rusinica pe autostrada !

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by D-FENS View Post
                        Cei cu masini sh straine dispretuiesc Logan-ul.Cand vad unul cu 16v accepta cu greu faptul ca poate trece pe langa ei,ma refer strict la cei cu BMW.Ma refer la motorizarile mai mici.
                        Asa este.
                        Am patit de n-sprezece ori cu posesori de straineze care incercau sa ma depaseasca sau nu se trageau numai pt ca eram cu Dacie. Cea mai tare faza am patit pe Feleac, cand un ML incepuse sa se traga pe banda intai, m-a vazut in oglinda ca-s cu Dacie si ... s-a pus la loc pe banda II.

                        Viteza maxima incercata: 180 kmh cititi pe gps, pe autostrada in Ungaria, patru oameni in masina, portbagaj plin, cu bagaje si pe bancheta din spate printre pasageri.
                        Martinel rules!

                        Comment


                        • #27
                          Daca la demaraj sta bine de tot loganul 16v, la viteza maxima sa recunoastem ca nu e asa roza treaba. eu nu am trecut de 182 pe gps, pe cand un focus,golf,c4 de 1.6 ajung spre 190 .
                          Aerodinamicitatea slaba, garda inalta,nr de cai propriu zis...isi cam spun cuvantul. Oricum eu nu as avea tupeu sa merg cu 180 decat pe autostrada (a1 si a2, ma rog mai nou si a3).
                          In rest te cam joci cu focul daca mergi pe dn-uri peste 140-150.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • #28
                            Ca de obicei, esti un tip realist (nu numai pe forumu nostru) si arati mai frumos partile mai putin bune ale utilajelor noastre

                            Comment


                            • #29
                              Eu i-am dat cel mai mult 165 km/h, pe alte drumuri in afara de alea expres/autostrada nu intentionez sa mai sar de 130-140 km/h, mai ales ca in mod normal viteza de deplasare in afara localitatii este intre 95 si 105 km/h.

                              De la 140+ in sus deja e enervant daca mentii constant pe distante mari, antifonarea slaba isi spune cuvantul, stabilitatea care nu te da spate contribuie si ea la sentimentul de nesiguranta, stai ca pe ace. Cu alte masini premium poti rula lejer cu 150 fara a avea un sentiment de disconfort, cat dai atata primesti. Oricum sunt multumit de masina si mai ales de motorizare. Se uita stramb unul cu un C200CDI (~120 CP) la mine acum cateva saptamani cand in panta (el pe banda II) i-am dat tr3 la 85km/h+ => talpa si l-am lasat bine de tot in urma cu tot cu fumigena lui care probabil era calcata tare de tot (a disperat cu blitz-urile sa ma dau la o parte si i-am facut pe plac).

                              Nu prea poti depasi 185 km/h real (200+++ pe bord) cu 1.6 16V stock si asta in conditii bune, consumabile in stare buna, combustibil de calitate, fara prea multa greutate extra, fara vant din fata. Pentru o "sufragerie pe roti" e chiar ok .
                              Last edited by Shakar; 9 January 2010, 00:16.
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • #30
                                ....Aerodinamicitatea slaba, garda inalta,nr de cai propriu zis...isi cam spun cuvantul....nu as avea tupeu sa merg cu 180 decat pe autostrada (a1 si a2, ma rog mai nou si a3).
                                In rest te cam joci cu focul daca mergi pe dn-uri peste 140-150.
                                Corect,Logan-ul nu exceleaza la capitolul stabilitate cand e vorba de viteza mare.Nici eu nu m-as aventura la viteze prea mari.De fapt nici nu ma atrage acest gen de experimente.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google