Bara De Torsiune Fata Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cine a zis ca scoate bara antiruliu, ce ai vrut sa zici? ca nu sa inteles deloc mistocaria...

    Comment


    • #17
      Uita-te te rog la postul #1 si #9.
      Si sa stii ca au fost Logane fara bara antiruliu acum citiva ani.
      O baga, o scoate, ca asa e la fabrica...

      Comment


      • #18
        scuza-ma am inteles gresit msg tau, e pus gresit comentul tau incearca sai dai cu "Quote" sa stie omu la ce te referi...bafta si scuze

        Comment


        • #19
          nu are bara antiruliu deoarece ,,,cei de la vocea clientului spun ca este un elementat care poate lipsi de pe masina fara a pune siguranta autovehicului in pericol si pentru a mai reduce putin din costurile de fabricatie.si ca sa nu imi sara lumea in cap eu personal le-am scris pentru ca eram foarte suparat ca nici eu nu am avut pe masina deoarece am iteles ca din 2009 de la aparitia facelift s-a scos de pe unele modele pentru a putea da posibilitatea de a monta abs mai ieftin sau pentru ca varianta coaja sa fie asa de ieftina

          Comment


          • #20
            Originally posted by cata89ro2000 View Post
            scuza-ma am inteles gresit msg tau, e pus gresit comentul tau incearca sai dai cu "Quote" sa stie omu la ce te referi...bafta si scuze
            Eu trebuie sa ma scuz, nu am pus "Quote" ca mi s-a reprosat de moderatori ca citez posturi aiurea, se intelege la ce ma refer si sa nu mai folosesc "Quote", asa ca n-am mai folosit...

            Comment


            • #21
              era vorba cand dai "quote" la ultimul post, adica daca l-ai fi citat in postul tau (20) pe biancamarius (20). n-a zis nimeni sa nu folosesti "quote"...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                Originally posted by kryticon View Post
                Bara antiruliu nu mai este necesara, si alte marci au renuntat la ea la tipurile sub 1000 kg, partea de antiruliu este preluata de bratele australe folosite de Logan. Sincer cred ca este un lucru bun disparitia barei si a bucselor aferente si nu am auzit pe nimeni plangandu-se ca nu poate lua o curba cu 80 la ora pentru ca nu are bara antiruliu.
                daca este asa mie de ce mi-au spus ei de le VC ca si din motive economice

                Comment


                • #23
                  Evident din motive de pret.
                  Altfel cum sa scoata Logan Ambiance prin programul rabla la 4000 euro ?
                  Reduc costurile la maxim. Modelele ieftine fara bara stabilizatoare, fara discuri ventilate si ce-o mai fi scos dupa ele, alea scumpe echipate mai bine.
                  Normal, toti fabricantii auto fac asa, nu e Dacia un caz special. Uite-te la nemti...si la firme mari.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by biancamarius5 View Post
                    daca este asa mie de ce mi-au spus ei de le VC ca si din motive economice
                    ma plang eu des cand merg cu sandero al prietenei...zici ca e impotriva ta masina pe curbe
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by alfabit View Post
                      Evident din motive de pret.
                      Altfel cum sa scoata Logan Ambiance prin programul rabla la 4000 euro ?
                      Reduc costurile la maxim. Modelele ieftine fara bara stabilizatoare, fara discuri ventilate si ce-o mai fi scos dupa ele, alea scumpe echipate mai bine.
                      Normal, toti fabricantii auto fac asa, nu e Dacia un caz special. Uite-te la nemti...si la firme mari.
                      Nu e in totalitate adevarat. La mine la Laureate 1,6 nu are nici discuri ventilate si nu a avut nici bara astabilizatoare. Pretul masinii insa nu a scazut.Acum are, pusa de mine ulterior. Din punctul meu de vedere se simte diferenta, in curbe stranse mai ales. Evident ca sunt 2 bucse si 2 bielete care la un moment dat vor trebui schimbate, legat de bara stabilizatoare, dar eu consider ca merita.
                      Dupa parerea mea singurul motiv pt care Dacia a scos bara stabilizatoare este exact pentru a taia din costuri. Pur si simplu si-au permis la acea vreme.

                      Comment


                      • #26
                        Chiar si cu un logan poti lua o curba destul de agresiv fara sa pupi vreun copac dar asta vine odata cu experienta la volan.
                        "light up the darkness" Bob Marley

                        Comment


                        • #27
                          De acord ca poti lua o curba mai agresiv, spuneam doar ca avand acea bara montata masina e mai usor de inscris pe trasa. Raspunde mai bine in curbe nu are tendinta de merge inainte cand de fapt trebuie sa ia curba. Primii 20.000 am condus fara bara stabilizatoare, asta dupa ce inainte am avut tot logan colectia veche 100.000 de km cu bara. De aici pot sa afirma ca este diferenta.

                          Comment


                          • #28
                            Eu as zice ca vine o data cu o foarte buna cunoastere a masinii. Daca nu omori masina in curbe diferenta e infima.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by kryticon View Post
                              Bara antiruliu nu mai este necesara, si alte marci au renuntat la ea la tipurile sub 1000 kg, partea de antiruliu este preluata de bratele australe folosite de Logan. Sincer cred ca este un lucru bun disparitia barei si a bucselor aferente .
                              Bine ca nu are si brate septentrionale ca nu mai avea nici amortizoare, doar arcuri....
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • #30
                                sunt bancuri cu brate modificate eu le vad la fel si cei din reprezentanta cand le schimba nu tin cint c e faza 1 sau 2

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google