Bara De Torsiune Fata Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ar fii fost bine daca ziceai atunci. Primeau si altii moca acest element.
    sigpic

    Comment


    • #62
      Gluma buna

      Originally posted by SELU View Post
      Cine imi poate da un raspuns de ce "noua Dacie Logan" nu are bara de torsiune pe rotile din fata,pe cand tipurile mai vechi,au aceasta piesa,care dupa parerea mea nu era montata degeaba !
      Toate autoturismele au bara stabilizatoare si nu bara de torsiune. Avem si cateva modele cu bara de torsiune : Citroen sau OLTCIT CLUB etc. Aceste modele nu au arc!!!! Dacia logan2 are doar montata invers bara stabilizatoare nu se vede bine, dar exista!!! Acest lucru se datoreaza ESC-ului. ( era incomod la asamblare,) plus confera rezistenta mecanica mai buna la impact frontal. Numai bine!

      Comment


      • #63
        ady1985, e perfect adevarat ce spui tu despre bara de torsiune.
        Nelamurirea mea e aia cu logan2... Adica... e logan faza 2?? Sau e loganul asta nou??

        Comment


        • #64
          Am un logan 1.2 din 2016 venit din fabrica fara bara stabilizatoare.Am o bara ramasa de la un logan 1.4 .Oare se potriveste pe loganul 1.2?Multumesc

          Comment


          • #65
            Servus
            Depinde de modul de prindere al barei stabilizatoare ptr modelul tău.La logan 1 bara se prinde in patru puncte, doua pe lonjeroane si doua pe brațele suspensiei. La lonjeroane ai
            nevoie de doua bucși simple iar la brațe de bielete bara stabilizatoare.
            Probabil la modelul 2016 prinderea bieletelor este făcută cu un cap ptr șasiu si un cap ptr bara stabilizatoare. Este doar o presupunere, nu cunosc in realitate cum sta treaba.
            Respecte

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google