Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 400 km cu 24,5l........aproxumativ 6.1-6.2%...........in masina 3 persoane plus bagaje.traseul campia-turzii--sangeorz bai( incolo mers pe lechinta inapoi venit pe tg mures)

    Comment


    • Mers in aceasta noapte Buzau-Ploiesti-Aeroport Baneasa si retur aprox 270 km,resetat CB,la dus 3 pers+bagaje full portbagaj,la intoarcere gol pe CB arata astfel 270 km,consumati 17.3 l,consum mediu 6,4l/100km,vit medie 85km/h,mers constant max 115km/ora,in localitati 90-100km/ora(pustiu ora 02-04+detector radar).
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • Eh, asa merge, fata de "isprava" cu 5000rpm si 7,5% la 110 constant (dar ai avut si localitati, deci nu se putea) scoteai undeva la 6%. Deci nu-i rau 6,4-le scos de tine. Bine, dom'le!
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Atunci am omis sa mentionez ca nu tot drumul am mers asa tare ci anumite tronsoane,in unele locuri am mers normal ca situatia o impunea,coloana,aglomeratie,accelerarile alea au fost pe distante relativ scurte dar cat de cat dese si a fost si scurt,intr-un cuvant atunci nu am mers economic ci m-am dat la ea putin .Regret faptul ca am jignit anumiti membri ai forumului,scuze.
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • Salutare !

            galati - cheia 5.2
            cheia - galati 5.8
            in ambele cazuri nu am depasit 110km/h , decat in cateva cazuri in care am depasit alte masini si am ajuns ~140km/h
            2 persoane + bagaje

            constanta - bucuresti 7.8 .... 3 persoane + bagaje , viteza intre 120-175km/h autostrada soarelui

            in oras , mers normal fara subturare 7.7
            tot in oras , mers putin mai agresiv , schimbari intre 2500 si ~5500 rpm , consumul aratat in CB ~ 9.0 - 9.1

            benzina MOL95
            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
            LOCUL1 143.9dB (nCID)

            Comment


            • Sa vorbim de consum,eu merg in fiecare simbata la bucuresti,retur calarasi si ii dau in gura de la 130-140 consum de 8,2% si la 170-9,7% conduc sportiv si sunt fff multumit de 1,6-90 cai am avut si 1,4 dar lam vindut,puturos la demaraj si consum mare.

              Comment


              • La 170 9,7%??? Interesant.

                Comment


                • 3 loganuri 1.6mpi am condus cu 140 si toate aveau consum de 8-8.1%, iar la 175, al meu si inainte si dupa resoftare avea 10,5-11%. La fel al lui virtualmansorin, si inainte si dupa resoftare. Apropo, asta pe consum instant. Daca vb de consum mediu, atunci dupa o bucata cu 170 si restul drumului 150, da, 9,7% e plauzibil.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Corect.

                    Comment


                    • La mine ieri a fost prima mea zi de conducator de Logan si am facut un drum de 100 km drum intins pe care calculatorul imi arata la 100-110-120 4,6;5,1;5,5...Este foarte putin vale,dar si la intoarcere nu difera foarte mult consumul.
                      Numai bine.
                      1 point 6 litre 8 vsigpic

                      Comment


                      • consum logan 1.6

                        Ptr un consum mai m ic folositi benzina top premium 99+

                        Comment


                        • Dnule doctor ( apropo daca esti doctor, da-mi un pm)... Nu prea scade consumul de carburant daca alimentam cu benzina 99+. Arde mai bine si mai curat, mai putine detonatii, etc....Deci arde mai bine, dar arde=acelasi consum.
                          Sanatate

                          Comment


                          • Ba eu nu stiu ce ii mai dati de consum si etc
                            nu am reusit niciodata sa scot consum sub 7,5 % afara la drum lung si nici nu mam chinuit
                            cind ii dai in gura sa nu stai dupa altii sau mergi pe viraje fara prea mare viteza credeti ca scoateti consum mic?
                            eu nu ma pot limita la un consum sub 7,5 nu dorm pe drum dar nici nu sunt erou(seba stie)
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • Bravo sorin. Le-ai zis-o. Eu deja nu ma mai uit la consum. Amu am fost la drum "combinat" jumate afara jumate in oras (cu mici aproximari) si mi-a dat consum de 9.5 mediu. Dar vorba lu sorin: nu am stat in spate la nimic. Doar la un CLS Brabus (poate nu era CLS, dar Brabus scria pe el si avea forma de CLS, ca doar forma am putut sa o vad cand a trecut cu vreo 200 pe langa mine). Unde s-a putut am mers si cu 170-175 (pe kilometraj) iar de depasiri nu mai vorbesc. Asta e. Incep sa ma impac cu ideea ca consuma. Vorba unui american: nu imi pare rau cat consuma masina (si la ei consuma frate) ci imi pare rau de pretul benzinei.
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • Lasa-o mai moale ca nu-i masina de curse )


                                PS: ...Mama lui de Brabus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google